Resultater for SunSwim 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Solrød Svømmehal |
Arrangør |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. maj 2023 to 6. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
49 |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2023 11:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
134 |
48.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
116 |
51.07 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
109 |
52.08 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
93 |
54.96 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.03 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
88 |
56.08 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2023 11:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
177 |
44.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2023 11:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
461 |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
421 |
33.27 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
402 |
33.78 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
380 |
34.42 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
361 |
35.02 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
361 |
35.03 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
335 |
35.89 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
309 |
36.88 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
300 |
37.26 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
250 |
39.60 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2023 11:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 17-43 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
558 |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
465 |
32.20 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
373 |
34.63 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.63 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
323 |
36.33 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2023 11:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2023 14:38.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|