Resultater for GSK Klubmesterskab 2023 - del 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miriam Fugl-Meyer |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Mouritzen |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.17 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claire Bundgaard |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:05.51 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Barfoed |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:41.11 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.82 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.91 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:57.35 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.08 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.79 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.64 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.42 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonA Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yoonji Park |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anabelle Croucher |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.02 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.88 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.63 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.82 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.93 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.19 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Ellgaard Svedal |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.87 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Refner Segura |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.43 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.46 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.83 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.78 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 18:29.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|