2024-07-20   19:01:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2023, Väsby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
Vårsimiaden 2023 Väsby
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby & SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 18, 4x100m Medley Mixed - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Lag Blå 12 Väsby Simsällskap 6:43.11
Tuva Burström 2011 AL6211 +0.77 48.15 1:41.16 1:41.16
Alice Brost 2012 AR0612 +0.39 47.30 1:41.44 3:22.60
Axel Barat 2011 AK7311 +0.29 50.80 1:53.33 5:15.93
Nathan Afoworki 2012 AE9912 +0.27 39.86 1:27.18 6:43.11
Lag Grön 11 Väsby Simsällskap 6:50.49
Benke Johansson 2012 AF0112 +0.75 51.59 1:45.06 1:45.06
Ruby Chandra 2012 AK8412 +0.63 49.26 1:50.21 3:35.27
Joris Vanlandewyck 2012 AE1112 +0.56 45.35 1:43.09 5:18.36
Robin Meller 2012 AE0912 +0.65 42.95 1:32.13 6:50.49
Lag Röd 12 Väsby Simsällskap 6:30.78
Philip Frisk Garcia 2011 AJ9911 +0.67 47.04 1:38.62 1:38.62
Eneas Von Walden 2012 AF0312 +0.64 47.39 1:39.46 3:18.08
Nova Borensjö 2012 AG0812 +0.51 46.22 1:46.93 5:05.01
Cleo Tidey 2012 AF9812 +0.21 39.40 1:25.77 6:30.78
Norrtälje 2011 12 Norrtälje Simklubb 6:33.78
Arnel Kaur 2011 AJ9711 +0.65 45.26 1:35.40 1:35.40
Ellinor Yousef 2011 AO4811 +0.25 53.82 1:54.32 3:29.72
Alina Wrangell 2011 AO4611 +0.67 47.62 1:44.96 5:14.68
Rami Ghanem 2011 AJ5311 +0.33 37.53 1:19.10 6:33.78
Spårvägen Simförening 12 Spårvägen Simförening 5:57.82
Felix von Arronet 2012 AA7912 +0.70 42.62 1:27.82 1:27.82
Liv D´Afflitto 2011 AO3211 +0.91 47.34 1:41.04 3:08.86
Hugo Brolin 2011 AD5911 +0.79 43.03 1:36.48 4:45.34
Gabriel Lundgren 2011 AC3111 +0.60 34.23 1:12.48 5:57.82
Spårvägen Simförening lag 2 12 Spårvägen Simförening 7:07.51
Elliot Erneholm 2012 AC1112 +0.75 54.04 1:52.83 1:52.83
Eric Malmgren 2012 AA7712 +0.63 54.53 1:57.58 3:50.41
Philip Kindgren 2011 AE7111 +0.50 49.44 1:51.35 5:41.76
Mumtaz Mohamed 2011 AK7411 +0.11 41.60 1:25.75 7:07.51
Stockholms Kappsimningsklub 12 Stockholms Kappsimningsklubb 6:29.81
Torsten Ruder 2012 AD5712 +0.75 45.99 1:33.01 1:33.01
Julian Flores 2012 AD5512 +0.43 51.56 1:50.45 3:23.46
Harriet Rydén Olsen 2011 AQ7211 +0.47 42.81 1:39.10 5:02.56
Ebba Forsberg 2011 AQ8011 41.12 1:27.25 6:29.81
Stockholms Kappsimningsklub 12 Stockholms Kappsimningsklubb 6:34.69
Viktor Widestedt 2013 AB8313 +0.73 48.87 1:40.20 1:40.20
Greta Santavirta 2011 AU1611 +0.49 50.68 1:50.71 3:30.91
Ludvig Näsström 2011 AH9511 +0.47 42.14 1:34.76 5:05.67
Artemij Fissoun 2012 AF0712 +0.46 40.09 1:29.02 6:34.69
Stockholms Kappsimningsklub 12 Stockholms Kappsimningsklubb 6:53.60
Edith Santavirta 2011 AU1811 +0.63 47.64 1:40.38 1:40.38
Tom Thyberg 2011 AH9711 +0.49 49.86 1:49.62 3:30.00
Linn Håkansson 2011 AT4811 +0.33 42.98 1:37.91 5:07.91
Emma Burgess 2011 AV3011 46.92 1:45.69 6:53.60
Turebergs Simklubb 12 Turebergs Simklubb 7:12.49
Emilis Jakubauskas 2012 AK1112 +0.67 54.26 1:49.25 1:49.25
Jannica Höjertz 2012 AO1612 +0.56 54.94 1:55.54 3:44.79
Alice Johansson Estmer 2011 AL7011 +0.64 45.82 1:41.80 5:26.59
Mathilde Arvidsson 2012 AJ6212 48.15 1:45.90 7:12.49
Täby Sim Link & Zelda 12 Täby Sim 6:20.82
Yuxi Zhu 2012 AF7912 +0.68 42.98 1:33.43 1:33.43
Hjördis Sandberg 2012 AJ4612 +0.26 49.83 1:46.44 3:19.87
Alexander Clason 2011 AE6111 +0.44 40.70 1:28.13 4:48.00
Tilda Malmberg 2012 AH8612 +0.32 43.63 1:32.82 6:20.82
Wisby Simsällskap 12 Wisby Simsällskap DSQ
Klara Engman 2012 AF4412 +0.73
Sofie Åkerlund 2012 AJ7612 +0.45
Filippa Strand 2012 AD3812 +0.87
Sonja Karlsson 2011 AK8611 +0.65
Grenen officiell:  2023-05-07 10:32:29
2023-05-07 10:33:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Väsby Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner