2024-07-15   03:50:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2023, Väsby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2023 Väsby
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby & SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Leon Ahl Wiiand 2011 Väsby Simsällskap +0.94 1:58.41
50m: 54.05
100m: 1:58.41
(1:04.36)
Isabelle Ahlberg 2011 Norrtälje Simklubb +0.90 1:54.93
50m: 55.10
100m: 1:54.93
(59.83)
Wilma Alén 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:53.49
50m: 53.53
100m: 1:53.49
(59.96)
Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap +0.65 1:27.97
50m: 41.84
100m: 1:27.97
(46.13)
Vilda Andersson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:47.97
50m: 50.70
100m: 1:47.97
(57.27)
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:32.67
50m: 43.99
100m: 1:32.67
(48.68)
Sofie Arnö 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:51.60
50m: 50.99
100m: 1:51.60
(1:00.61)
Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb +0.77 1:38.73
50m: 46.61
100m: 1:38.73
(52.12)
Dulgun Azjargal 2011 Väsby Simsällskap +0.75 1:55.58
50m: 53.94
100m: 1:55.58
(1:01.64)
Nora Baraka 2011 Täby Sim +0.98 1:49.95
50m: 52.18
100m: 1:49.95
(57.77)
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening +0.83 1:40.53
50m: 47.50
100m: 1:40.53
(53.03)
Elin Bengtsson 2011 Väsby Simsällskap +0.70 1:41.34
50m: 48.25
100m: 1:41.34
(53.09)
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening +0.70 1:41.43
50m: 47.62
100m: 1:41.43
(53.81)
Yngve Blixt 2011 Järfälla Simsällskap +0.70 1:56.35
50m: 55.62
100m: 1:56.35
(1:00.73)
Cornelia Blomqvist 2011 Väsby Simsällskap +0.75 1:59.33
50m: 54.97
100m: 1:59.33
(1:04.36)
Tillie Bloom 2011 Järfälla Simsällskap +0.78 1:56.15
50m: 54.47
100m: 1:56.15
(1:01.68)
Sigrid Bray 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 1:48.99
50m: 49.93
100m: 1:48.99
(59.06)
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening +0.72 1:45.50
50m: 49.43
100m: 1:45.50
(56.07)
Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap +0.67 1:44.93
50m: 49.29
100m: 1:44.93
(55.64)
Linn Casserstedt 2011 Turebergs Simklubb +0.88 1:45.83
50m: 50.06
100m: 1:45.83
(55.77)
Alexander Clason 2011 Täby Sim +0.79 1:42.18
50m: 48.37
100m: 1:42.18
(53.81)
Clara Coello Petters 2011 Järfälla Simsällskap +0.87 1:59.39
50m: 55.94
100m: 1:59.39
(1:03.45)
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening +0.83 1:42.04
50m: 47.60
100m: 1:42.04
(54.44)
Leah Demirian 2011 Järfälla Simsällskap +0.61 1:37.76
50m: 45.34
100m: 1:37.76
(52.42)
Matteus Demirian 2011 Järfälla Simsällskap +0.54 2:11.79
50m: 1:03.30
100m: 2:11.79
(1:08.49)
Aron Djerf 2011 Väsby Simsällskap +0.86 2:07.03
50m: 58.17
100m: 2:07.03
(1:08.86)
Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap +0.55 1:38.10
50m: 46.18
100m: 1:38.10
(51.92)
Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 1:56.25
50m: 55.98
100m: 1:56.25
(1:00.27)
Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening +0.96 1:54.22
50m: 54.53
100m: 1:54.22
(59.69)
Einar Eskilsson Frank 2011 Danderyd Simklubb 1:52.71
50m: 52.91
100m: 1:52.71
(59.80)
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap +0.59 1:38.96
50m: 47.26
100m: 1:38.96
(51.70)
Viking Falkenbert 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.88 1:48.90
50m: 52.01
100m: 1:48.90
(56.89)
Philip Frisk Garcia 2011 Väsby Simsällskap +0.63 1:52.68
50m: 53.01
100m: 1:52.68
(59.67)
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 1:44.54
50m: 50.17
100m: 1:44.54
(54.37)
Rami Ghanem 2011 Norrtälje Simklubb +0.68 1:43.78
50m: 48.02
100m: 1:43.78
(55.76)
Mindra Haglund Åhlqvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.80 1:50.81
50m: 52.40
100m: 1:50.81
(58.41)
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 1:43.90
50m: 49.79
100m: 1:43.90
(54.11)
Albin Hedberg 2011 Turebergs Simklubb +0.70 1:38.99
50m: 46.93
100m: 1:38.99
(52.06)
Emily Hedlund 2011 Täby Sim +0.73 1:35.37
50m: 43.83
100m: 1:35.37
(51.54)
Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.76 1:54.72
50m: 54.31
100m: 1:54.72
(1:00.41)
Lina Ibrahim 2011 Järfälla Simsällskap +0.92 1:53.08
50m: 51.94
100m: 1:53.08
(1:01.14)
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:41.66
50m: 48.12
100m: 1:41.66
(53.54)
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb +0.76 1:41.94
50m: 47.27
100m: 1:41.94
(54.67)
Sonja Karlsson 2011 Wisby Simsällskap 2:12.26
50m: 59.14
100m: 2:12.26
(1:13.12)
Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb +0.72 1:43.78
50m: 50.01
100m: 1:43.78
(53.77)
Alexander Kazmins 2011 Turebergs Simklubb +0.74 2:00.93
50m: 57.84
100m: 2:00.93
(1:03.09)
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening +0.63 2:15.16
50m: 1:03.81
100m: 2:15.16
(1:11.35)
Matilda Kjellman 2011 Täby Sim +0.80 1:40.83
50m: 47.49
100m: 1:40.83
(53.34)
Emilia Kopec Öhrström 2011 Järfälla Simsällskap +0.98 1:55.05
50m: 52.47
100m: 1:55.05
(1:02.58)
Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening +0.55 1:45.56
50m: 49.50
100m: 1:45.56
(56.06)
Axel Landhagen 2011 Järfälla Simsällskap +0.76 1:50.17
50m: 50.83
100m: 1:50.17
(59.34)
Ingrid Löfling 2011 Spårvägen Simförening +0.76 1:50.85
50m: 52.04
100m: 1:50.85
(58.81)
Aurora Menacho 2011 Väsby Simsällskap +0.73 2:02.00
50m: 58.75
100m: 2:02.00
(1:03.25)
Inés Mitteau-ryr 2011 Järfälla Simsällskap +0.66 1:44.96
50m: 49.94
100m: 1:44.96
(55.02)
Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening +0.70 2:07.73
50m: 1:01.83
100m: 2:07.73
(1:05.90)
Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening +0.71 1:55.59
50m: 53.83
100m: 1:55.59
(1:01.76)
Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb +0.73 1:41.36
50m: 48.77
100m: 1:41.36
(52.59)
Ludwig Mäler 2011 Järfälla Simsällskap +0.70 1:49.97
50m: 53.21
100m: 1:49.97
(56.76)
Caspian Namazi 2011 Järfälla Simsällskap +0.47 1:45.68
50m: 51.08
100m: 1:45.68
(54.60)
Ronny Nguyen 2011 Åkersberga Simsällskap +0.88 1:55.11
50m: 55.20
100m: 1:55.11
(59.91)
Eleni Oikonomou 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 2:03.04
50m: 55.45
100m: 2:03.04
(1:07.59)
Ingrid Pedersen 2011 Danderyd Simklubb +0.73 1:58.10
50m: 55.14
100m: 1:58.10
(1:02.96)
Daniel Rezege 2011 Spårvägen Simförening +0.83 2:17.53
50m: 1:04.16
100m: 2:17.53
(1:13.37)
Owen Ringh Harding 2011 Spårvägen Simförening +0.75 2:02.17
50m: 56.55
100m: 2:02.17
(1:05.62)
Hanna Rohman Hamrin 2011 Turebergs Simklubb +0.80 1:58.46
50m: 56.39
100m: 1:58.46
(1:02.07)
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap +0.72 1:45.64
50m: 49.95
100m: 1:45.64
(55.69)
Hampus Siljekvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.56 1:36.47
50m: 45.52
100m: 1:36.47
(50.95)
Sophia Strand 2011 Danderyd Simklubb +0.58 1:52.40
50m: 52.73
100m: 1:52.40
(59.67)
Emma Svensson 2011 Spårvägen Simförening +0.80 1:46.25
50m: 49.56
100m: 1:46.25
(56.69)
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb +0.74 1:43.95
50m: 46.99
100m: 1:43.95
(56.96)
Noé Wikström 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:25.36
50m: 39.88
100m: 1:25.36
(45.48)
Alina Wrangell 2011 Norrtälje Simklubb +0.98 1:52.18
50m: 52.91
100m: 1:52.18
(59.27)
Ellinor Yousef 2011 Norrtälje Simklubb +0.85 1:53.68
50m: 55.11
100m: 1:53.68
(58.57)
Rasmus Eriksson 2011 Åkersberga Simsällskap +0.68 DSQ
Erika Fjellström 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.91 DNF
Akshaj Karra 2011 Väsby Simsällskap DNS
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening DNS
Mia Ristevska 2011 Täby Sim DNS
Viking Söderström 2011 Spårvägen Simförening DNS
Leo Truini 2011 Spårvägen Simförening DNS
Grenen officiell:  2023-05-06 10:50:05
2023-05-06 10:50:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Väsby Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner