Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
49.55 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.64 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
31.71 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
34.45 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
35.43 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.62 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.57 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.34 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.13 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.22 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.67 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
31.95 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.53 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.03 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
37.80 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
57.16 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 13.15.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|