Results for Kaukaveden Kevätuinnit 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:20.25 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:22.47 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:24.24 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.36 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:26.92 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:39.31 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.79 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:40.10 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.11 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:41.87 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.70 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.42 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.85 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:51.87 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.98 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arttu Kuisma |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:27.73 |
+1:18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.54 |
(+15.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:03.14 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.61 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.69 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.02 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.50 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:08.67 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:09.91 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.95 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:11.87 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:13.33 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:16.61 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theodor Koivisto |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:17.81 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:20.73 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:27.58 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.17 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:30.42 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:41.19 |
+38.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.49 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
|
|
59.10 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.71 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
1:02.28 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.84 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.00 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:11.91 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:11.99 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 16.07.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|