Results for østdansk Parasmesterskab
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. apr 2023 to 1. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Hansen |
2008 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.62 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.35 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.83 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.66 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Parasport Korsør |
|
|
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:34.95 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
1:41.55 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Steffen Eghoff |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
2:13.93 |
+1:06.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.52 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:06.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|