Resultater for østdansk Parasmesterskab
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. apr 2023 to 1. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:53:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Pillov |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
56.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.34 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Melin |
2000 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
58.17 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.96 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.35 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:53:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michele Nybo Larsen |
1995 |
Parasport Korsør |
|
|
38.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.31 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
45.28 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(+9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
49.49 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Ipsen |
1991 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:39.47 |
+1:00.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.97 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
DSQ |
|
|
ej berøring 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:53:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 14:53.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|