Resultater for Kalundborg Sprintstævne 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalundborg Sprintstævne 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kalundborg Svømmehal |
Arrangør |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
177 |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
134 |
49.31 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
130 |
49.84 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.37 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
127 |
50.26 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Russell |
2013 |
Kalundborg SK |
|
89 |
56.40 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
80 |
58.44 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
74 |
1:00.00 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.76 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:34:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Profft |
2012 |
Kalundborg SK |
|
124 |
50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
115 |
51.96 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
93 |
55.66 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.43 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
79 |
58.76 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
66 |
1:02.45 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Dyhr Skotte |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:34:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
259 |
39.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
228 |
41.35 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
154 |
47.10 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.51 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
147 |
47.82 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Stübert |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
118 |
51.38 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:34:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
347 |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
276 |
38.78 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
216 |
42.09 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
200 |
43.21 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Engmark Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
164 |
46.14 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
163 |
46.25 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilde Sol Fenger |
2009 |
Odsherred Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Sif Westh |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:34:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
500 |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
313 |
37.20 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
252 |
40.00 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:34:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:39.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|