Resultater for Kalundborg Sprintstævne 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalundborg Sprintstævne 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kalundborg Svømmehal |
Arrangør |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
77 |
51.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.92 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
158 |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
92 |
48.01 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
87 |
49.01 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
213 |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
157 |
40.29 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
132 |
42.65 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
131 |
42.82 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
|
88 |
48.81 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
300 |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
299 |
32.52 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
291 |
32.82 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
260 |
34.05 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
251 |
34.46 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
434 |
28.72 |
|
|
OD1 |
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
433 |
28.73 |
+0.01 |
|
OD2 |
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
380 |
30.02 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
274 |
33.46 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 14:16.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|