Resultater for Kalundborg Sprintstævne 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalundborg Sprintstævne 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kalundborg Svømmehal |
Arrangør |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
154 |
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
67 |
1:50.37 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.32 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:26:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
219 |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
181 |
1:19.15 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
156 |
1:23.27 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.61 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
101 |
1:36.11 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.17 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:26:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
|
336 |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
290 |
1:07.68 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
271 |
1:09.23 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
246 |
1:11.49 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
220 |
1:14.21 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
171 |
1:20.76 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Brask-Holm |
2010 |
Kalundborg SK |
|
128 |
1:28.94 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
|
126 |
1:29.43 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.42 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:26:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
|
426 |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.42 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
366 |
1:02.67 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
|
312 |
1:06.11 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
260 |
1:10.23 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Bach Larsen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
236 |
1:12.48 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:26:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
491 |
56.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.93 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
421 |
59.79 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
319 |
1:05.58 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Skov Hansen |
2007 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
309 |
1:06.32 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:26:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:39.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|