Tulokset Kankaanpään Kevätuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kankaanpään Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään Uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jooa Tieaho |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
42.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enso Isosomppi |
2013 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
43.49 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikell Bernitz |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
44.99 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Alanko |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
46.34 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.41 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Uusitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
46.85 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Salo |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
47.87 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Palo-oja |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
52.65 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Silvast |
2014 |
Nokian Pyry |
|
|
52.70 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sulo Paldanius |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
53.08 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Paananen |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
53.92 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Antero Mikkola |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
54.97 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.24 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miika Nurmela |
2013 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 13.02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
34.04 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
35.79 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miska Leivo |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
37.25 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvar Herckman |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
37.62 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
40.98 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Sten |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.63 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.19 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filipp Mishenev |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.73 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.89 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Horppu |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
45.15 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.98 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Kallio |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
47.85 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aku Kangasniemi |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
49.16 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Haapoja |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
49.97 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.09 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Konsta Järvinen |
2012 |
Porin Pyrintö |
|
|
56.20 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 13.02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrik Pihlajamäki |
2002 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
25.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Siekkinen |
1975 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
26.79 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sieppi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
27.45 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
27.55 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.75 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.33 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Severi Saario |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
30.57 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
31.88 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
mika karlsson |
2004 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
31.95 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Isosomppi |
2008 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
31.97 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
35.43 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vili Niemelä |
2007 |
Alavuden Urheilijat |
|
|
37.02 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filipp Smolin |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
37.12 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.64 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niko Sinisalo |
2010 |
Uinti-Vakka |
|
|
39.09 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aapo Jussi Tapani Hoffrén |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
40.26 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wili Rantoharju |
2010 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
42.38 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 13.02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 13.03.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|