Resultat för Triton Open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 28.04.2023
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.06 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.22 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.65 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.00 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.08 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.43 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.44 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
26.87 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.68 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.83 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.56 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.75 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.41 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.53 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.26 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.13 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.40 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.68 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.13 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.15 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.77 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.88 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.73 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.82 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.98 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.33 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.34 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.56 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.28 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.77 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 17:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|