Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.52 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.06 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.41 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.50 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.50 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.10 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.14 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.33 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.53 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.78 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.99 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.10 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.24 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.37 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.37 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.38 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.73 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.62 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.08 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
O. 15 meter u/vand |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.11 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.21 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.75 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.91 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
30.94 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.95 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.06 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.13 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.23 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.33 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.38 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.57 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.01 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.61 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.68 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.87 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.00 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
33.13 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.33 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.37 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.52 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.63 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.21 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
35.33 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.02 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.62 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.86 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.66 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.17 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.78 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.79 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.93 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.35 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.21 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.49 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:59.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|