Resultat för Triton Open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.23 |
(+12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.45 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:20.06 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.64 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:28.01 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.83 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:46.37 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.20 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:28.34 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.50 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:30.35 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:30.67 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.89 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:31.86 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.78 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:35.57 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.92 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:37.50 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.24 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:40.78 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.31 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:44.87 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(+8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:45.88 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.95 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:46.85 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:47.20 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.58 |
(-13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:59.15 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.44 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
3:06.15 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:19.70 |
+1:00.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.21 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.22 |
(-9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:50.57 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.37 |
(-14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.26 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.79 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:51.62 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.28 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:52.55 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.76 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:56.52 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.24 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:03.05 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:18.46 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:36.65 |
+55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 09:21.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|