Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.26 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.55 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
25.88 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.03 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.21 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.31 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
26.38 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
27.32 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.38 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.74 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.73 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
27.29 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.29 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.12 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.55 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.03 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.38 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.52 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.84 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.02 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.08 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.40 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.89 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.10 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.15 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.28 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.79 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.28 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.36 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.44 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.54 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.71 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.72 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.15 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.22 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.83 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.02 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.77 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.95 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.10 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
28.61 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.10 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
30.99 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.87 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.33 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.44 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.72 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.52 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.32 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.37 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.20 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.24 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.57 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.67 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.17 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.74 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 19:15.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|