Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.88 |
167 |
1:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.25 |
(-20.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
160 |
1:40.90 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.79 |
(-11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
150 |
1:43.24 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.85 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
138 |
1:46.12 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.59 |
(-17.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.86 |
136 |
1:46.57 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
135 |
1:46.90 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.41 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
131 |
1:47.96 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.01 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
131 |
1:48.07 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.76 |
(-14.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
118 |
1:51.78 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.79 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
107 |
1:55.42 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.31 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
105 |
1:56.24 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.21 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
95 |
1:59.99 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.36 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
82 |
2:06.03 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.61 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Otzen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.94 |
81 |
2:06.53 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-53.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Østergren |
2013 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.83 |
77 |
2:08.52 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Knorr Jensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.83 |
74 |
2:10.17 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-49.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
71 |
2:11.96 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
69 |
2:13.79 |
+34.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.15 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Lau |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.60 |
54 |
2:24.75 |
+45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Frydenlund Hansen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
48 |
2:30.44 |
+50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
46 |
2:32.53 |
+52.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.91 |
(-18.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
My Skjødt Hjaltalin |
2015 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Sarah Ingvorsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Roop Seehra |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Mattea Unterberg |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
324 |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.24 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
247 |
1:27.43 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
237 |
1:28.61 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
214 |
1:31.66 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(-10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.99 |
206 |
1:32.88 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.43 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
199 |
1:33.87 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-11.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.77 |
191 |
1:35.29 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.73 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
190 |
1:35.47 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.71 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
184 |
1:36.45 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.55 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
181 |
1:36.92 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.78 |
172 |
1:38.63 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.33 |
(-22.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
164 |
1:40.26 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
120 |
1:51.08 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.29 |
(-9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.99 |
99 |
1:58.36 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.77 |
(-14.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
98 |
1:58.78 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.32 |
(-9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.78 |
322 |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
278 |
1:24.06 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
270 |
1:24.85 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
253 |
1:26.70 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.93 |
(-35.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
251 |
1:27.00 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.22 |
(-24.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
244 |
1:27.74 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
196 |
1:34.39 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
195 |
1:34.63 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.03 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.93 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.75 |
401 |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.58 |
324 |
1:19.84 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
300 |
1:21.97 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.68 |
252 |
1:26.83 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(-16.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.83 |
226 |
1:30.03 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carla Lundberg Johansen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.65 |
581 |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.58 |
498 |
1:09.24 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
479 |
1:10.13 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.64 |
443 |
1:12.00 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
402 |
1:14.32 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
342 |
1:18.47 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.85 |
317 |
1:20.49 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+1.00 |
279 |
1:23.93 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.91 |
255 |
1:26.50 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 10:26.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Ryg Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.60 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.54 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Bellahøj |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.25 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
05-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
235 |
1:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.57 |
(-20.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
156 |
1:29.76 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
152 |
1:30.45 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.01 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.90 |
121 |
1:37.60 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.27 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
117 |
1:38.74 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.42 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
93 |
1:46.67 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.68 |
(-7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
87 |
1:48.93 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.21 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.87 |
85 |
1:49.62 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
81 |
1:51.55 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.92 |
(-16.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
74 |
1:55.05 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.99 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
70 |
1:56.81 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.19 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
63 |
2:01.35 |
+43.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.21 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Baunsgaard Konnerup |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.58 |
61 |
2:02.73 |
+44.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Halfdan Thorvald Skytte Sven |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.82 |
57 |
2:05.12 |
+46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Lundegaard Madsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
49 |
2:12.07 |
+53.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.71 |
(-14.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
44 |
2:16.73 |
+58.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.95 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
32 |
2:30.95 |
+1:12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-29.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Victor Petersen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.56 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Arthur Nimb |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:35:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Ryg Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.60 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.54 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Bellahøj |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.25 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
05-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
214 |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
177 |
1:26.02 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
173 |
1:26.61 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.82 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
171 |
1:27.06 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.93 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.36 |
138 |
1:33.35 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.42 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
104 |
1:42.71 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.26 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:35:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Ryg Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.60 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.54 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Bellahøj |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.25 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
05-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
412 |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
253 |
1:16.35 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
222 |
1:19.78 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.96 |
143 |
1:32.35 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.78 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
124 |
1:36.78 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
121 |
1:37.62 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.92 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:35:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Ryg Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.60 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.54 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Bellahøj |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.25 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
05-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.61 |
411 |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.60 |
319 |
1:10.67 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
311 |
1:11.26 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.73 |
280 |
1:13.87 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.71 |
259 |
1:15.81 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
253 |
1:16.39 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:35:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Ryg Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.60 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.54 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Bellahøj |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.25 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
05-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
733 |
53.60 |
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 53.78 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
472 |
1:02.04 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
458 |
1:02.69 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
375 |
1:07.02 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:35:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:34.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
174 |
43.63 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
+0.90 |
114 |
50.27 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.56 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.55 |
72 |
58.48 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
|
71 |
58.71 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.51 |
341 |
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
224 |
40.13 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
178 |
43.32 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.56 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
164 |
44.52 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
157 |
45.14 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.96 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.52 |
156 |
45.22 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
51.29 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
107 |
51.30 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
100 |
52.43 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
99 |
52.68 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.62 |
280 |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
259 |
38.22 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.68 |
253 |
38.51 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
245 |
38.95 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
203 |
41.48 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
191 |
42.27 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
139 |
47.03 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
105 |
51.59 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.40 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.73 |
445 |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
440 |
32.03 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.80 |
437 |
32.11 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.73 |
411 |
32.79 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
339 |
34.94 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
304 |
36.24 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.56 |
253 |
38.52 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
243 |
39.05 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.55 |
185 |
42.75 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
177 |
43.37 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
140 |
46.92 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.75 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
457 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
447 |
31.88 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.87 |
394 |
33.24 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
354 |
34.44 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.58 |
272 |
37.61 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.80 |
259 |
38.23 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
217 |
40.53 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
654 |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
604 |
28.84 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
443 |
31.98 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:08.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Fly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.26 |
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
22.79 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
184 |
38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.41 |
121 |
43.87 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
116 |
44.52 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.25 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
77 |
51.11 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.07 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.60 |
60 |
55.47 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.15 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
46 |
1:00.54 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Fly Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.26 |
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
22.79 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
212 |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.77 |
168 |
39.40 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
166 |
39.50 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
166 |
39.54 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.24 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.55 |
121 |
43.92 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
113 |
44.94 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Tuwel Jensen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Fly Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.26 |
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
22.79 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
437 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.59 |
264 |
33.88 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
248 |
34.59 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.47 |
237 |
35.14 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
233 |
35.33 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.64 |
230 |
35.49 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.60 |
225 |
35.71 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
211 |
36.52 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.54 |
204 |
36.91 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
164 |
39.71 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
160 |
39.99 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
159 |
40.08 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
119 |
44.17 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
113 |
44.97 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Fly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.26 |
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
22.79 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
510 |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
458 |
28.20 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
401 |
29.48 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
361 |
30.53 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.76 |
343 |
31.06 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
327 |
31.56 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
285 |
33.02 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
245 |
34.72 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.85 |
188 |
37.91 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.79 |
134 |
42.45 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Fly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.26 |
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
22.79 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.65 |
584 |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
494 |
27.51 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
433 |
28.73 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
358 |
30.63 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
345 |
31.01 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
317 |
31.87 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Fly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.26 |
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
22.79 |
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
563 |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 10:50.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Bryst Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:09.05 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
255 |
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.93 |
194 |
1:47.72 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.45 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
158 |
1:55.33 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.42 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
150 |
1:57.36 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.05 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
142 |
1:59.47 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
129 |
2:03.29 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
113 |
2:08.74 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.82 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
113 |
2:08.87 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.30 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Frydenlund Hansen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
92 |
2:17.99 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
88 |
2:19.99 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.56 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Lau |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.83 |
72 |
2:29.42 |
+51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.88 |
62 |
2:36.78 |
+58.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.47 |
(-18.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
57 |
2:41.22 |
+1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
55 |
2:43.81 |
+1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.93 |
53 |
2:45.48 |
+1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattea Unterberg |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
- |
|
Julie Østergren |
2013 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Bryst Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:09.05 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
271 |
1:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.39 |
263 |
1:37.30 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.94 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
238 |
1:40.58 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.74 |
(-23.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.61 |
225 |
1:42.43 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.28 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.51 |
220 |
1:43.20 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.37 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.59 |
217 |
1:43.64 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.60 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
165 |
1:53.47 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.50 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
163 |
1:53.95 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.77 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
159 |
1:54.95 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.57 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
152 |
1:56.78 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
148 |
1:57.84 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
145 |
1:58.50 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.98 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
141 |
1:59.72 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.46 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
136 |
2:01.14 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.97 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.56 |
103 |
2:12.82 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
85 |
2:21.76 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.66 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
79 |
2:25.12 |
+48.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.39 |
(-1:10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Bryst Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:09.05 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
343 |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.79 |
339 |
1:29.40 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.11 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
333 |
1:29.88 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.33 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
250 |
1:38.92 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.34 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.76 |
241 |
1:40.08 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.34 |
(-16.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
234 |
1:41.10 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.02 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
234 |
1:41.13 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.94 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
207 |
1:45.29 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.05 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Nothlev |
2011 |
Rønne Svømme Klub |
|
197 |
1:47.12 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
179 |
1:50.62 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.14 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
164 |
1:53.85 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.68 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
- |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Bryst Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:09.05 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
395 |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
369 |
1:26.94 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
347 |
1:28.74 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.91 |
321 |
1:31.00 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
299 |
1:33.19 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
234 |
1:41.19 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
213 |
1:44.39 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.42 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
143 |
1:59.18 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Bryst Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:09.05 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
736 |
1:09.05 |
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
464 |
1:20.51 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
426 |
1:22.83 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
307 |
1:32.34 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
297 |
1:33.45 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
232 |
1:41.41 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.03 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:34.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Bryst Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:01.91 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.40 |
162 |
1:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.76 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.37 |
136 |
1:47.37 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.61 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
117 |
1:52.93 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.64 |
(-14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
102 |
1:58.09 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.11 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
93 |
2:01.90 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.31 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
90 |
2:03.36 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.01 |
(-17.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
89 |
2:03.88 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.23 |
(-14.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
82 |
2:07.32 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.89 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
70 |
2:14.19 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
64 |
2:17.80 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.28 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
49 |
2:30.22 |
+48.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.14 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theo Lundegaard Madsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
21 |
3:17.73 |
+1:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Bryst Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:01.91 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
217 |
1:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
212 |
1:32.78 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.54 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
157 |
1:42.46 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.41 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
148 |
1:44.62 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.95 |
(-13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
146 |
1:45.01 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.67 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
145 |
1:45.14 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.49 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
141 |
1:46.22 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.15 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
125 |
1:50.49 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.04 |
(-21.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Bryst Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:01.91 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
288 |
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
277 |
1:24.87 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
270 |
1:25.52 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
257 |
1:26.96 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
231 |
1:30.18 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.17 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
201 |
1:34.47 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.34 |
(-10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
174 |
1:39.07 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.56 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
168 |
1:40.18 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
159 |
1:42.10 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.81 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
129 |
1:49.32 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.22 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
88 |
2:04.00 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Bryst Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:01.91 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
390 |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
361 |
1:17.69 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
305 |
1:22.21 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.17 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.75 |
170 |
1:39.80 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.06 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Bryst Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:01.91 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.56 |
597 |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
583 |
1:06.23 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.99 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
543 |
1:07.83 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
414 |
1:14.20 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Bryst Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:01.91 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:34.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Fly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:59.92 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
427 |
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.23 |
(+8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:29:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Fly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:59.92 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.65 |
534 |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.58 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
440 |
2:22.25 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.42 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:29:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Fly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:59.92 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
735 |
1:59.92 |
|
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 1:55.51 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
618 |
2:07.05 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.41 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:29:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:34.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Fri Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.42 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
(DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
278 |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
273 |
35.33 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
216 |
38.16 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
190 |
39.85 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.56 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
188 |
40.01 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
188 |
40.02 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
171 |
41.31 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
148 |
43.26 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
117 |
46.78 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
+0.63 |
112 |
47.50 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.25 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
101 |
49.20 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.61 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
80 |
53.16 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
79 |
53.26 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Knorr Jensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.94 |
74 |
54.45 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-35.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
67 |
56.37 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
My Skjødt Hjaltalin |
2015 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
62 |
57.68 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-32.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Otzen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.87 |
61 |
58.07 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.69 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
52 |
1:01.08 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.74 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Kiszêly-Jacoksen |
2015 |
Haslev Svømmeklub |
+0.92 |
49 |
1:02.31 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Ingvorsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
36 |
1:09.42 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roop Seehra |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
32 |
1:11.57 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-18.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Fri Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.42 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
(DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
386 |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
367 |
32.01 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
344 |
32.70 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
275 |
35.23 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.49 |
271 |
35.40 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
257 |
36.02 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
246 |
36.56 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.62 |
213 |
38.36 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.87 |
209 |
38.59 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.38 |
178 |
40.73 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
172 |
41.20 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
153 |
42.86 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
146 |
43.50 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
137 |
44.46 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
129 |
45.38 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Fri Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.42 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
(DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
358 |
32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
357 |
32.30 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
348 |
32.57 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.64 |
340 |
32.85 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
328 |
33.24 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
313 |
33.75 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.77 |
311 |
33.83 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
298 |
34.31 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
295 |
34.43 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
272 |
35.35 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Nothlev |
2011 |
Rønne Svømme Klub |
+0.89 |
264 |
35.71 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Fri Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.42 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
(DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.73 |
553 |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.58 |
461 |
29.68 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
422 |
30.57 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.80 |
420 |
30.60 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
413 |
30.77 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
413 |
30.78 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.85 |
383 |
31.55 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
353 |
32.43 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
340 |
32.85 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.53 |
288 |
34.72 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.82 |
287 |
34.74 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
273 |
35.31 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.72 |
269 |
35.52 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
258 |
35.98 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.53 |
243 |
36.74 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carla Lundberg Johansen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Fri Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.42 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
(DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
685 |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
479 |
29.29 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.51 |
470 |
29.48 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.64 |
425 |
30.49 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.84 |
420 |
30.61 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
420 |
30.61 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
372 |
31.88 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
359 |
32.25 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
357 |
32.32 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.84 |
356 |
32.33 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.64 |
335 |
33.01 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.60 |
326 |
33.31 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
299 |
34.27 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Fri Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.42 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
(DEN) |
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
569 |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.47 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
451 |
29.89 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:06.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
199 |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.41 |
180 |
35.69 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
174 |
36.08 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.42 |
169 |
36.43 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.88 |
158 |
37.29 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
154 |
37.56 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
153 |
37.63 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
141 |
38.73 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
130 |
39.75 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.82 |
118 |
40.99 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
113 |
41.63 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
111 |
41.85 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
102 |
43.04 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
98 |
43.67 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.05 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
95 |
44.15 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
94 |
44.33 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(-14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.88 |
89 |
45.10 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.28 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
82 |
46.30 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Baunsgaard Konnerup |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
68 |
49.18 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Halfdan Thorvald Skytte Sven |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
59 |
51.72 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(-17.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
56 |
52.54 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
52 |
53.96 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Petersen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
50 |
54.41 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
45 |
56.45 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
44 |
57.09 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.72 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Nimb |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
227 |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
222 |
33.29 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
209 |
33.95 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
201 |
34.41 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
199 |
34.48 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
199 |
34.52 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
153 |
37.69 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
142 |
38.61 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
105 |
42.64 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
428 |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
329 |
29.18 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
261 |
31.51 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
260 |
31.56 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
259 |
31.62 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
244 |
32.25 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.49 |
209 |
33.92 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.56 |
191 |
34.96 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
184 |
35.40 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
37.22 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.40 |
144 |
38.38 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
144 |
38.43 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
139 |
38.90 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
429 |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
424 |
26.83 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
391 |
27.56 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.63 |
388 |
27.63 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.54 |
381 |
27.79 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
369 |
28.10 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
331 |
29.12 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
277 |
30.89 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.82 |
274 |
31.02 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.64 |
222 |
33.28 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.79 |
207 |
34.08 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.49 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
551 |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.77 |
545 |
24.68 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
526 |
24.96 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
469 |
25.94 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
448 |
26.33 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
418 |
26.96 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.73 |
298 |
30.18 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
443 |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:21.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Fri Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:02.20 |
|
|
|
Nathalie Lindborg |
1991 |
|
Jyllinge |
06-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.96 |
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
|
Tyskland |
22-10-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
383 |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.56 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
266 |
2:51.64 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.21 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.58 |
258 |
2:53.26 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.47 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
2:58.48 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.02 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
225 |
3:01.33 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.93 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
216 |
3:04.01 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.62 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
190 |
3:12.00 |
+39.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.83 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.57 |
144 |
3:30.52 |
+58.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.19 |
(-27.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
125 |
3:40.57 |
+1:08.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+50.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:34:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Fri Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:02.20 |
|
|
|
Nathalie Lindborg |
1991 |
|
Jyllinge |
06-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.96 |
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
|
Tyskland |
22-10-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
325 |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.99 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
2:42.67 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.05 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.68 |
293 |
2:46.17 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.43 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
282 |
2:48.39 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.72 |
(-14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.60 |
260 |
2:52.97 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
252 |
2:54.74 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.29 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
240 |
2:57.69 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.85 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
211 |
3:05.41 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.14 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
190 |
3:11.89 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.48 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iben Nothlev |
2011 |
Rønne Svømme Klub |
+0.80 |
182 |
3:14.75 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.81 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:34:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Fri Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:02.20 |
|
|
|
Nathalie Lindborg |
1991 |
|
Jyllinge |
06-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.96 |
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
|
Tyskland |
22-10-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
347 |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.75 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.84 |
345 |
2:37.35 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.68 |
(-12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:34:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Fri Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:02.20 |
|
|
|
Nathalie Lindborg |
1991 |
|
Jyllinge |
06-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.96 |
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
|
Tyskland |
22-10-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.73 |
616 |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.23 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.79 |
533 |
2:16.12 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.15 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
503 |
2:18.83 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.20 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
457 |
2:23.28 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.61 |
437 |
2:25.48 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.93 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.57 |
415 |
2:28.01 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.15 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
401 |
2:29.75 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.42 |
(-11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
288 |
2:47.10 |
+37.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.19 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:34:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Fri Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:02.20 |
|
|
|
Nathalie Lindborg |
1991 |
|
Jyllinge |
06-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.96 |
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
|
Tyskland |
22-10-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
726 |
2:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.78 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:34:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:35.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Fri Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:48.87 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.47 |
241 |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.55 |
(-28.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
241 |
2:39.67 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-50.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.61 |
235 |
2:40.90 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.48 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
233 |
2:41.43 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.50 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
233 |
2:41.48 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.34 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
220 |
2:44.48 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.66 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.63 |
219 |
2:44.83 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.23 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Fri Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:48.87 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
387 |
2:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.13 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.48 |
303 |
2:27.91 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.78 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
294 |
2:29.36 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.47 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
291 |
2:29.95 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.26 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
290 |
2:29.98 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.27 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
289 |
2:30.29 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.17 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
288 |
2:30.46 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.98 |
(-28.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
256 |
2:36.36 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.02 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
232 |
2:41.66 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
124 |
3:18.91 |
+1:02.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.33 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Fri Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:48.87 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
486 |
2:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.84 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
321 |
2:25.08 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.79 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Fri Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:48.87 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
578 |
1:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.43 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
497 |
2:05.41 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.53 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
479 |
2:06.93 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.44 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
384 |
2:16.62 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.62 |
288 |
2:30.42 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.45 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Fri Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:48.87 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
633 |
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.80 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:50.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.51 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.94 |
250 |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
1:32.95 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.97 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
147 |
1:46.98 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.21 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.96 |
141 |
1:48.34 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
139 |
1:48.86 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.65 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
138 |
1:49.23 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.56 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
130 |
1:51.46 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.03 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
|
126 |
1:52.68 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.68 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
122 |
1:53.72 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
118 |
1:55.08 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
117 |
1:55.23 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
115 |
1:56.08 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.47 |
(-14.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.99 |
110 |
1:57.68 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.51 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
305 |
1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
248 |
1:29.94 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
226 |
1:32.75 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
216 |
1:34.18 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.36 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
207 |
1:35.43 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-14.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
206 |
1:35.58 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.05 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
203 |
1:36.09 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
192 |
1:37.84 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
190 |
1:38.20 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
188 |
1:38.61 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.88 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.51 |
185 |
1:39.13 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.05 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
183 |
1:39.41 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.51 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
163 |
1:43.40 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.68 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.80 |
162 |
1:43.47 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.50 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
162 |
1:43.48 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.68 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.56 |
155 |
1:44.99 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.17 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
140 |
1:48.59 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
137 |
1:49.49 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.92 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
105 |
1:59.51 |
+35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.51 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
289 |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
272 |
1:27.16 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.78 |
250 |
1:29.66 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.60 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
242 |
1:30.64 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.35 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
233 |
1:31.81 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.29 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
219 |
1:33.73 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.90 |
208 |
1:35.23 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
204 |
1:35.88 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.76 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
183 |
1:39.50 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
180 |
1:39.95 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.94 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
142 |
1:48.22 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(-27.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.51 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.75 |
467 |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
431 |
1:14.77 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.59 |
383 |
1:17.81 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
352 |
1:20.01 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.06 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
337 |
1:21.14 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
319 |
1:22.63 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.25 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
276 |
1:26.79 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
261 |
1:28.37 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.38 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.73 |
232 |
1:31.88 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.64 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.83 |
224 |
1:32.99 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.00 |
(-1:26.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.54 |
223 |
1:33.09 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carla Lundberg Johansen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.86 |
221 |
1:33.36 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.98 |
213 |
1:34.55 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-10.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.63 |
200 |
1:36.53 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.71 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.55 |
196 |
1:37.13 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.27 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.50 |
195 |
1:37.39 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.51 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
602 |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
505 |
1:10.95 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
435 |
1:14.55 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.80 |
409 |
1:16.09 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.61 |
405 |
1:16.36 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.83 |
368 |
1:18.81 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.82 |
264 |
1:28.05 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
261 |
1:28.40 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.17 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.51 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
503 |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Korbo Petersson |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
479 |
1:12.20 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 14:23.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.48 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.45 |
209 |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
146 |
1:33.56 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
123 |
1:39.00 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.70 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
122 |
1:39.20 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.49 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
122 |
1:39.35 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
117 |
1:40.49 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.91 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.88 |
108 |
1:43.23 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.92 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
100 |
1:45.93 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.64 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
77 |
1:55.36 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.82 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.90 |
74 |
1:56.94 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.91 |
66 |
2:01.53 |
+38.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.59 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.48 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
212 |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
185 |
1:26.48 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
174 |
1:28.21 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.62 |
173 |
1:28.31 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.98 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
173 |
1:28.43 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.51 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
165 |
1:29.67 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
163 |
1:30.21 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
128 |
1:37.60 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.07 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
119 |
1:39.98 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.93 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.48 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
271 |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
225 |
1:20.92 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
217 |
1:21.98 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.45 |
201 |
1:24.07 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.54 |
200 |
1:24.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
143 |
1:34.23 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.48 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
442 |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
293 |
1:14.13 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
272 |
1:16.01 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.73 |
213 |
1:22.41 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.91 |
180 |
1:27.18 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.64 |
180 |
1:27.25 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.48 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
740 |
54.48 |
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
510 |
1:01.66 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.67 |
446 |
1:04.48 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
442 |
1:04.68 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
401 |
1:06.79 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
339 |
1:10.67 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
293 |
1:14.16 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.71 |
195 |
1:24.87 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.48 |
|
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
508 |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
409 |
1:06.35 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 14:45.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:54.88 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:44.04 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:54.13 |
|
|
Gentofte damer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De elektriske ål |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
326 |
|
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
+0.65 |
38.21 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
+0.51 |
41.28 |
|
|
|
|
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
+0.53 |
34.68 |
|
|
|
|
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
+0.55 |
34.49 |
|
|
|
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 piger 3 |
12 |
A6 |
|
|
|
304 |
|
|
2:32.18 |
+3.52 |
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
37.95 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
+0.28 |
39.75 |
|
|
|
|
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
+0.48 |
39.53 |
|
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
34.95 |
|
|
|
|
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Babysharks |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
285 |
|
|
2:35.57 |
+6.91 |
|
|
|
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
1302AC |
|
38.95 |
|
|
|
|
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
1224AG |
+0.49 |
44.00 |
|
|
|
|
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
+0.73 |
37.99 |
|
|
|
|
2:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
+0.59 |
34.63 |
|
|
|
|
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minions |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
237 |
|
|
2:45.35 |
+16.69 |
|
|
|
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
1264AF |
|
40.90 |
|
|
|
|
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Esposito |
2012 |
1270AF |
+0.47 |
45.85 |
|
|
|
|
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
1104AI |
+0.86 |
42.01 |
|
|
|
|
2:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
1168AI |
|
36.59 |
|
|
|
|
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Havfrue pigerne |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
225 |
|
|
2:48.32 |
+19.66 |
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
+0.66 |
40.42 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martine Peeters |
2011 |
1120AM |
+0.89 |
47.21 |
|
|
|
|
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
1158AI |
+0.96 |
43.91 |
|
|
|
|
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
+0.97 |
36.78 |
|
|
|
|
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John's Piger 411 |
12 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
175 |
|
|
3:02.86 |
+34.20 |
|
|
|
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
+0.81 |
44.47 |
|
|
|
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Helene Andersen Thiim |
2012 |
1236AL |
|
49.71 |
|
|
|
|
1:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
1250AM |
+0.87 |
41.62 |
|
|
|
|
2:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Ballin |
2013 |
1318AG |
+0.53 |
47.06 |
|
|
|
|
3:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 piger 4 |
11 |
A6 |
|
|
|
170 |
|
|
3:04.76 |
+36.10 |
|
|
|
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
1306AF |
+0.99 |
49.09 |
|
|
|
|
49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
1274AF |
+0.85 |
46.90 |
|
|
|
|
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Langsager |
2012 |
1276AG |
+0.41 |
48.35 |
|
|
|
|
2:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Bloch |
2014 |
1494AB |
+0.93 |
40.42 |
|
|
|
|
3:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Seje sild |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
127 |
|
|
3:23.54 |
+54.88 |
|
|
|
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
1394AF |
+0.88 |
53.96 |
|
|
|
|
53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
1126AQ |
|
52.49 |
|
|
|
|
1:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
1222AM |
|
57.24 |
|
|
|
|
2:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2013 |
1334AA |
+0.50 |
39.85 |
|
|
|
|
3:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
198 |
|
|
2:55.39 |
+26.73 |
|
|
|
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
0886AX |
+0.70 |
41.30 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
1236AO |
|
54.84 |
|
|
|
|
1:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
+0.58 |
44.36 |
|
|
|
|
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
1056AQ |
+0.57 |
34.89 |
|
|
|
|
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 piger 5 |
10 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
1304AF |
+0.81 |
50.46 |
|
|
|
|
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hansen |
2013 |
1360AD |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Devalt |
2013 |
1326AE |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Bogø |
2014 |
1488AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:54.88 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:44.04 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:54.13 |
|
|
Gentofte damer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fr.sund wondergirls |
14 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
400 |
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
+0.68 |
36.63 |
|
|
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
+0.71 |
38.58 |
|
|
|
|
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
+0.47 |
32.28 |
|
|
|
|
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
+0.69 |
31.39 |
|
|
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John's piger 29 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
380 |
|
|
2:21.32 |
+2.44 |
|
|
|
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
+0.73 |
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
+0.50 |
42.86 |
|
|
|
|
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
+0.43 |
32.10 |
|
|
|
|
1:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
|
30.79 |
|
|
|
|
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John's Piger 39 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
239 |
|
|
2:44.92 |
+26.04 |
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
+0.78 |
41.87 |
|
|
|
|
41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Henriksen |
2010 |
1038AU |
+0.59 |
48.48 |
|
|
|
|
1:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Ballin |
2010 |
1040AP |
+0.61 |
38.51 |
|
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
+0.48 |
36.06 |
|
|
|
|
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Damer 15 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:54.88 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:44.04 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:54.13 |
|
|
Gentofte damer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 Piger 1 |
17 |
A6 |
|
|
|
592 |
|
|
2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.62 |
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
+0.30 |
31.67 |
|
|
|
|
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
+0.38 |
30.56 |
|
|
|
|
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.22 |
28.62 |
|
|
|
|
2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mammut 1 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
|
420 |
|
|
2:16.65 |
+14.76 |
|
|
|
|
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
+0.67 |
34.95 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
+0.09 |
37.31 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
+0.51 |
34.45 |
|
|
|
|
1:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
1044AP |
+0.06 |
29.94 |
|
|
|
|
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mammut 2 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
333 |
|
|
2:27.60 |
+25.71 |
|
|
|
|
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
|
37.13 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete Thyme |
2009 |
0902BI |
+0.71 |
41.37 |
|
|
|
|
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
+0.27 |
36.84 |
|
|
|
|
1:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
1122AE |
+0.60 |
32.26 |
|
|
|
|
2:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mammut 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
198 |
|
|
2:55.39 |
+53.50 |
|
|
|
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
0886AX |
+0.70 |
41.30 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
1236AO |
|
54.84 |
|
|
|
|
1:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
+0.58 |
44.36 |
|
|
|
|
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
1056AQ |
+0.57 |
34.89 |
|
|
|
|
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 piger 2 |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
+0.73 |
32.70 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 15:20.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Kvickly Jyllinge |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:44.85 |
|
|
Triton Herre |
|
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:35.28 |
|
|
Landsholdet |
|
|
Danmark |
17-12-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:39.15 |
|
|
AGF Dragon Slayers |
|
|
Århus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Celias disciple |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
351 |
|
|
2:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
30.25 |
|
|
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
+0.40 |
38.99 |
|
|
|
|
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
+0.52 |
28.39 |
|
|
|
|
1:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
+0.63 |
30.48 |
|
|
|
|
2:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klorin fædrene |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
228 |
|
|
2:27.97 |
+19.86 |
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
38.15 |
|
|
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
43.53 |
|
|
|
|
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wictor Byriel |
2010 |
1077AK |
+0.36 |
34.84 |
|
|
|
|
1:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
+0.60 |
31.45 |
|
|
|
|
2:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fr.sund sharks |
13 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
213 |
|
|
2:31.33 |
+23.22 |
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
|
41.44 |
|
|
|
|
41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
1061AK |
+0.73 |
37.34 |
|
|
|
|
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
+0.34 |
36.78 |
|
|
|
|
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Skov |
2010 |
1059AK |
+0.29 |
35.77 |
|
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 drenge 3 |
13 |
A6 |
|
|
|
202 |
|
|
2:34.07 |
+25.96 |
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
39.22 |
|
|
|
|
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
+0.34 |
43.00 |
|
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
1243AG |
+0.52 |
35.90 |
|
|
|
|
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
1129AF |
+0.58 |
35.95 |
|
|
|
|
2:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flæskesteg |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
184 |
|
|
2:38.83 |
+30.72 |
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
42.06 |
|
|
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Sørensen |
2010 |
1063AL |
+0.19 |
44.82 |
|
|
|
|
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
+0.90 |
38.02 |
|
|
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
+0.17 |
33.93 |
|
|
|
|
2:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik kartofler |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
157 |
|
|
2:47.59 |
+39.48 |
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
-0.07 |
44.35 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
1081AK |
+0.33 |
48.05 |
|
|
|
|
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
39.70 |
|
|
|
|
2:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Sikora |
2012 |
1265AE |
|
35.49 |
|
|
|
|
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lyn hurtige laks |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
141 |
|
|
2:53.59 |
+45.48 |
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
+0.78 |
42.67 |
|
|
|
|
42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
1203AC |
+0.46 |
49.68 |
|
|
|
|
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
1257AB |
+0.51 |
40.93 |
|
|
|
|
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Norman |
2013 |
1371AA |
|
40.31 |
|
|
|
|
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mammut 7 |
13 |
Kalundborg SK |
|
|
|
109 |
|
|
3:09.30 |
+1:01.1 |
|
|
|
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
1007AP |
+0.93 |
45.43 |
|
|
|
|
45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
1009AP |
+0.70 |
48.28 |
|
|
|
|
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
1279AI |
+0.54 |
50.40 |
|
|
|
|
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
1333AD |
+0.49 |
45.19 |
|
|
|
|
3:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
A6 drenge 4 |
11 |
A6 |
|
|
|
92 |
|
|
3:19.96 |
+1:11.8 |
|
|
|
|
Valdemar Leonhardt Marstrand |
2012 |
1249AJ |
+0.67 |
49.98 |
|
|
|
|
49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
1313AD |
+0.56 |
55.57 |
|
|
|
|
1:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
1323AA |
+0.95 |
49.92 |
|
|
|
|
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Nissen |
2012 |
1209AC |
|
44.49 |
|
|
|
|
3:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge 5 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Tristan Holmskov |
2014 |
1425AB |
+0.68 |
55.89 |
|
|
|
|
55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
1239AG |
-0,23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
1311AC |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Baunsgaard Konnerup |
2014 |
1431AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 15:05:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
Sponsor |
Kvickly Jyllinge |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:44.85 |
|
|
Triton Herre |
|
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:35.28 |
|
|
Landsholdet |
|
|
Danmark |
17-12-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:39.15 |
|
|
AGF Dragon Slayers |
|
|
Århus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Mammut 6 |
14 |
Kalundborg SK |
|
|
|
206 |
|
|
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
1031AL |
|
34.76 |
|
|
|
|
34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
1149AN |
+0.39 |
50.52 |
|
|
|
|
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
0909AE |
+0.07 |
33.26 |
|
|
|
|
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
1113AD |
+0.19 |
34.56 |
|
|
|
|
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge 2 |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
-0.23 |
35.08 |
|
|
|
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 15:05:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Herrer 16 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Kvickly Jyllinge |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:44.85 |
|
|
Triton Herre |
|
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:35.28 |
|
|
Landsholdet |
|
|
Danmark |
17-12-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:39.15 |
|
|
AGF Dragon Slayers |
|
|
Århus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 drenge 1 |
19 |
A6 |
|
|
|
585 |
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
|
27.90 |
|
|
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
+0.19 |
30.08 |
|
|
|
|
57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
+0.41 |
26.17 |
|
|
|
|
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
+0.47 |
23.98 |
|
|
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fr.sund speedos |
19 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
577 |
|
|
1:48.59 |
+0.46 |
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
28.80 |
|
|
|
|
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
+0.48 |
29.23 |
|
|
|
|
58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
+0.49 |
26.44 |
|
|
|
|
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
+0.18 |
24.12 |
|
|
|
|
1:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fr.sund wonderboys |
16 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
408 |
|
|
2:01.85 |
+13.72 |
|
|
|
|
Rasmus Nyland |
2007 |
0789AJ |
|
31.00 |
|
|
|
|
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
+0.27 |
33.38 |
|
|
|
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
0755AB |
+0.38 |
30.11 |
|
|
|
|
1:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
0799AH |
+0.32 |
27.36 |
|
|
|
|
2:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 5 |
18 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
|
29.10 |
|
|
|
|
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
+0.49 |
34.54 |
|
|
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
+0.61 |
32.18 |
|
|
|
|
1:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Jurak |
2008 |
0801AT |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 15:05:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 15:21.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Fri Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Lomax |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
4:21.44 |
|
|
|
Anna Aavang Bredstrup |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DK Junior |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
346 |
5:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-26.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
330 |
5:38.37 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-21.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:24:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Fri Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Lomax |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
4:21.44 |
|
|
|
Anna Aavang Bredstrup |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DK Junior |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
328 |
5:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-20.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
304 |
5:47.83 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.62 |
270 |
6:01.71 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:24.50 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
256 |
6:08.00 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.00 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
250 |
6:10.87 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:25.00 |
(-14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Nothlev |
2011 |
Rønne Svømme Klub |
+0.72 |
197 |
6:41.38 |
+1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:24:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Fri Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Lomax |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
4:21.44 |
|
|
|
Anna Aavang Bredstrup |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DK Junior |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
358 |
5:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.04 |
(-32.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.82 |
322 |
5:40.98 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.25 |
(-19.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.56 |
212 |
6:31.69 |
+1:02.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.83 |
(+21.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:24:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Fri Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Lomax |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
4:21.44 |
|
|
|
Anna Aavang Bredstrup |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DK Junior |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.57 |
560 |
4:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.32 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
496 |
4:55.42 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.96 |
(+9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.81 |
438 |
5:07.81 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.50 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
304 |
5:47.67 |
+1:04.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.21 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:24:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 09:26.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Fri Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
3:53.04 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
257 |
5:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.58 |
(-10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
247 |
5:38.22 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.81 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.93 |
226 |
5:48.10 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.00 |
(-31.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Fri Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
3:53.04 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
379 |
4:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.49 |
(-57.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
322 |
5:09.48 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.93 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
313 |
5:12.58 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.36 |
(-14.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
313 |
5:12.58 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.20 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
239 |
5:41.86 |
+48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
234 |
5:44.05 |
+50.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-15.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
226 |
5:48.36 |
+55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Fri Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
3:53.04 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.56 |
495 |
4:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
490 |
4:29.12 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.58 |
(-15.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
311 |
5:12.95 |
+44.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.12 |
(-13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Fri Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
3:53.04 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
493 |
4:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.80 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
356 |
4:59.44 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.93 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.55 |
303 |
5:15.83 |
+47.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.63 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Fri Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
CO-RO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
3:53.04 |
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
Jyllinge |
16-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
(DEN) |
Istanbul |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
433 |
4:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.16 |
(-1:24.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 09:46.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Ryg Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.51 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Australien |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
299 |
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
192 |
44.37 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
167 |
46.43 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.90 |
167 |
46.47 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.56 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
165 |
46.67 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.24 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
164 |
46.69 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
155 |
47.56 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.13 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
146 |
48.57 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
143 |
48.89 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.96 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
142 |
48.96 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.68 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
141 |
49.08 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.91 |
134 |
49.97 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
120 |
51.90 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.01 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
98 |
55.41 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
97 |
55.59 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.68 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
84 |
58.33 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
80 |
59.21 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
69 |
1:02.39 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
48 |
1:10.34 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.93 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Ryg Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.51 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Australien |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
257 |
40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
225 |
42.06 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
42.63 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
211 |
42.97 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.75 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.75 |
207 |
43.27 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.89 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
186 |
44.82 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
165 |
46.63 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.57 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
162 |
46.95 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.42 |
(-12.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
161 |
47.03 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
147 |
48.48 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.75 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
132 |
50.19 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
130 |
50.52 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.20 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.87 |
109 |
53.46 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
105 |
54.26 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.82 |
75 |
1:00.68 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Ryg Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.51 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Australien |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
320 |
37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.73 |
312 |
37.71 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
311 |
37.77 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
272 |
39.49 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
255 |
40.37 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
248 |
40.70 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
235 |
41.45 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
221 |
42.32 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
216 |
42.66 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
143 |
48.87 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.72 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Ryg Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.51 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Australien |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
527 |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
361 |
35.93 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
334 |
36.88 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
323 |
37.31 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.86 |
315 |
37.61 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
304 |
38.05 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.80 |
286 |
38.85 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carla Lundberg Johansen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
281 |
39.05 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
278 |
39.19 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
259 |
40.13 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.98 |
246 |
40.81 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
206 |
43.31 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
190 |
44.52 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Ryg Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.51 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Australien |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
587 |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.61 |
565 |
30.96 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
530 |
31.63 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
417 |
34.25 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
416 |
34.27 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
414 |
34.34 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
360 |
35.96 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
350 |
36.30 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
346 |
36.44 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
328 |
37.09 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
298 |
38.30 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
267 |
39.72 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
251 |
40.58 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
249 |
40.69 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
242 |
41.05 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Ryg Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
26.51 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Australien |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.80 |
401 |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:11.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Ryg Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.43 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.84 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
238 |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
227 |
36.38 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
150 |
41.77 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
147 |
42.08 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
144 |
42.35 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
133 |
43.53 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
129 |
43.88 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
116 |
45.50 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
110 |
46.34 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
108 |
46.55 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
101 |
47.70 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
100 |
47.78 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.64 |
94 |
48.72 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
83 |
50.77 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.15 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
79 |
51.68 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
70 |
53.85 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.17 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
58 |
57.12 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.37 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
48 |
1:00.90 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Ratzer |
2016 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
30 |
1:10.97 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:20:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Ryg Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.43 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.84 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
191 |
38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
182 |
39.19 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
171 |
40.03 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
166 |
40.38 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
165 |
40.44 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.71 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.85 |
159 |
40.95 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
154 |
41.37 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
133 |
43.52 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.75 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
114 |
45.76 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.32 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
108 |
46.65 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.30 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
94 |
48.83 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Tuwel Jensen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:20:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Ryg Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.43 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.84 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
378 |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
266 |
34.53 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
254 |
35.08 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
207 |
37.55 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.63 |
146 |
42.17 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.85 |
145 |
42.29 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.30 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
121 |
44.89 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
112 |
46.02 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
96 |
48.38 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:20:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Ryg Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.43 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.84 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.60 |
408 |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
375 |
30.80 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.64 |
368 |
30.99 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.80 |
297 |
33.28 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.60 |
296 |
33.33 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
288 |
33.64 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
273 |
34.24 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
252 |
35.17 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
218 |
36.88 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.69 |
215 |
37.09 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.86 |
125 |
44.34 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:20:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Ryg Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.43 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.84 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
752 |
24.43 |
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.60 |
459 |
28.79 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
387 |
30.47 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
381 |
30.64 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.80 |
253 |
35.09 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:20:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Ryg Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Beierholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
24.43 |
|
|
Robert E. Falborg Peder |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
23.84 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
565 |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:20:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:23.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Bryst Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:34.64 |
|
|
|
Frederikke Echardt |
2002 |
|
Jyllinge |
01-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
(DEN) |
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
293 |
3:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.32 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.49 |
262 |
3:30.26 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.88 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.46 |
248 |
3:34.17 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
236 |
3:37.63 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.93 |
(-12.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
227 |
3:40.47 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
211 |
3:45.98 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-14.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
210 |
3:46.08 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.33 |
(-52.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.80 |
150 |
4:13.01 |
+50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Bryst Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:34.64 |
|
|
|
Frederikke Echardt |
2002 |
|
Jyllinge |
01-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
(DEN) |
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
327 |
3:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.07 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.54 |
298 |
3:21.33 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.99 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
3:25.89 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.79 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
203 |
3:48.82 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.73 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
182 |
3:57.11 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Bryst Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:34.64 |
|
|
|
Frederikke Echardt |
2002 |
|
Jyllinge |
01-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
(DEN) |
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
333 |
3:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.69 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.74 |
273 |
3:27.33 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.50 |
(-12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
272 |
3:27.69 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.14 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.82 |
251 |
3:33.32 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Bryst Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:34.64 |
|
|
|
Frederikke Echardt |
2002 |
|
Jyllinge |
01-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
(DEN) |
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
456 |
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.02 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
442 |
2:56.56 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.04 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
434 |
2:57.70 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.17 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
394 |
3:03.53 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.62 |
(-20.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
347 |
3:11.34 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.12 |
(-10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.60 |
232 |
3:38.70 |
+43.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.61 |
(-37.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:39.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Bryst Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Sjælland-Fyn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.83 |
|
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
217 |
3:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.76 |
(-20.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
156 |
3:42.85 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Bryst Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Sjælland-Fyn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.83 |
|
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
315 |
2:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.58 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.56 |
234 |
3:14.87 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.97 |
(-12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
232 |
3:15.54 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.15 |
(-14.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
211 |
3:21.76 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.49 |
195 |
3:26.90 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
159 |
3:41.69 |
+45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Bryst Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Sjælland-Fyn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.83 |
|
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
(DEN) |
Istanbul |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
529 |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.08 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
375 |
2:46.51 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.16 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:49.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Fly Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.33 |
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.10 |
|
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
58.43 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
(DEN) |
Bergen (NOR) |
12-12-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
307 |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
185 |
1:35.84 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.28 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
183 |
1:36.03 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.48 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.93 |
109 |
1:54.25 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Fly Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.33 |
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.10 |
|
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
58.43 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
(DEN) |
Bergen (NOR) |
12-12-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.65 |
206 |
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.58 |
200 |
1:33.38 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.71 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.58 |
198 |
1:33.69 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.91 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.76 |
182 |
1:36.29 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.05 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
1:37.49 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
1:43.92 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
140 |
1:45.07 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Fly Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.33 |
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.10 |
|
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
58.43 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
(DEN) |
Bergen (NOR) |
12-12-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.62 |
405 |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
163 |
1:39.81 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.56 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Fly Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.33 |
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.10 |
|
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
58.43 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
(DEN) |
Bergen (NOR) |
12-12-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
536 |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
395 |
1:14.40 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
324 |
1:19.50 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Fly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:00.33 |
|
|
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.10 |
|
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DK Junior |
58.43 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
(DEN) |
Bergen (NOR) |
12-12-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
639 |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
481 |
1:09.68 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:58.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Fly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.41 |
|
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DK Junior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
174 |
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.96 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
96 |
1:44.25 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
85 |
1:48.63 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
81 |
1:50.10 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.50 |
69 |
1:56.28 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:01:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Fly Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.41 |
|
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DK Junior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
178 |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-20.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
143 |
1:31.27 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.19 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:01:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Fly Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.41 |
|
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DK Junior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.59 |
232 |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
230 |
1:17.93 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
200 |
1:21.57 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
196 |
1:22.17 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
131 |
1:34.05 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:01:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Fly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.41 |
|
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DK Junior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
472 |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.76 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
447 |
1:02.46 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
194 |
1:22.42 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.40 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:01:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Fly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.41 |
|
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DK Junior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.65 |
556 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.44 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
500 |
1:00.18 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.70 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
491 |
1:00.56 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.58 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
384 |
1:05.73 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
319 |
1:09.91 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:01:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Fly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
53.41 |
|
|
|
Jesper Björk |
1993 |
|
Jyllinge |
19-05-2017 |
|
|
|
|
DK Senior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DK Junior |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
662 |
54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.76 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
572 |
57.54 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:01:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 11:02.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Ryg Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.18 |
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
|
Jyllinge |
30-04-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
(DEN) |
Rijeka (KRO) |
14-12-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
356 |
2:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.68 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
256 |
3:07.28 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.01 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
240 |
3:11.14 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.49 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
227 |
3:14.70 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
216 |
3:18.23 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
210 |
3:19.88 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.07 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.94 |
200 |
3:23.22 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.11 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
159 |
3:39.24 |
+51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
108 |
4:09.40 |
+1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Ryg Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.18 |
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
|
Jyllinge |
30-04-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
(DEN) |
Rijeka (KRO) |
14-12-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
341 |
2:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.11 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
308 |
2:55.96 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.90 |
(-12.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.97 |
254 |
3:07.79 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.42 |
(-11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
197 |
3:24.26 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.00 |
(-11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
131 |
3:54.14 |
+1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Ryg Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.18 |
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
|
Jyllinge |
30-04-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
(DEN) |
Rijeka (KRO) |
14-12-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
314 |
2:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.96 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.98 |
254 |
3:07.73 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.66 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Lundberg Johansen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
220 |
3:16.75 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Ryg Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:14.18 |
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
|
Jyllinge |
30-04-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
(DEN) |
Rijeka (KRO) |
14-12-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
605 |
2:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.86 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.76 |
450 |
2:35.14 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.95 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
426 |
2:38.00 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.72 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
403 |
2:40.98 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.75 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
302 |
2:57.16 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.50 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 11:26.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Ryg Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:04.42 |
|
|
|
Lukas Gustafsson |
1999 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Jyllinge |
01-05-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
(DEN) |
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
216 |
2:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.45 |
(-9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.77 |
215 |
2:56.07 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.24 |
(-12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
199 |
3:00.75 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.98 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.92 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:37:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Ryg Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:04.42 |
|
|
|
Lukas Gustafsson |
1999 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Jyllinge |
01-05-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
(DEN) |
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
414 |
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
350 |
2:29.75 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.41 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
262 |
2:44.87 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.44 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.83 |
207 |
2:58.35 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.97 |
119 |
3:34.55 |
+1:12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+19.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
113 |
3:37.86 |
+1:16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:37:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Ryg Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:04.42 |
|
|
|
Lukas Gustafsson |
1999 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Jyllinge |
01-05-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
(DEN) |
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
402 |
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.41 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
387 |
2:24.86 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.48 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.61 |
354 |
2:29.22 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
332 |
2:32.47 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
326 |
2:33.43 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.26 |
(-1:20.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
304 |
2:36.96 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.82 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.81 |
279 |
2:41.59 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.50 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
254 |
2:46.58 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.14 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:37:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Ryg Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:04.42 |
|
|
|
Lukas Gustafsson |
1999 |
|
Jyllinge |
03-05-2016 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Licht Juel |
1987 |
|
Jyllinge |
01-05-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
(DEN) |
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
467 |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.08 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:37:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 11:38.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Fri Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.24 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
240 |
1:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
216 |
1:23.71 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
184 |
1:28.20 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.23 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
173 |
1:30.02 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.65 |
172 |
1:30.25 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.39 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
170 |
1:30.56 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
161 |
1:32.27 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.89 |
(-12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
143 |
1:36.08 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
142 |
1:36.21 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.85 |
(-14.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
138 |
1:37.23 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.73 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.53 |
130 |
1:39.17 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.26 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
115 |
1:43.11 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.09 |
(-19.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
105 |
1:46.22 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.53 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.55 |
104 |
1:46.68 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.05 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
|
103 |
1:47.17 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.10 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
88 |
1:52.71 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.89 |
(-12.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
79 |
1:56.74 |
+35.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.61 |
(-27.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
70 |
2:01.40 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.68 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
57 |
2:10.07 |
+49.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.94 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
55 |
2:11.58 |
+50.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.26 |
(-14.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Fri Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.24 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.93 |
262 |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
241 |
1:20.72 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.42 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
227 |
1:22.28 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.53 |
227 |
1:22.30 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
204 |
1:25.27 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(-13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
185 |
1:28.13 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.81 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
182 |
1:28.55 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.00 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
181 |
1:28.80 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
172 |
1:30.34 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.56 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.55 |
158 |
1:32.76 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.80 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.93 |
144 |
1:35.69 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.59 |
140 |
1:36.62 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
139 |
1:36.80 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.78 |
134 |
1:37.96 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.74 |
(-11.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
+0.98 |
131 |
1:38.75 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.61 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
117 |
1:42.61 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.50 |
(-13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
110 |
1:44.68 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.95 |
(-14.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Fri Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.24 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
352 |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
344 |
1:11.66 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
336 |
1:12.23 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.88 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.60 |
330 |
1:12.70 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.58 |
308 |
1:14.40 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
300 |
1:15.04 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.12 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
297 |
1:15.27 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.57 |
295 |
1:15.47 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
203 |
1:25.38 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.83 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
119 |
1:42.00 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.39 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Fri Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.24 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
489 |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
441 |
1:06.01 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
411 |
1:07.58 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
396 |
1:08.41 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
387 |
1:08.91 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
355 |
1:10.95 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.53 |
325 |
1:13.08 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.87 |
(-13.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
274 |
1:17.33 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(-11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
261 |
1:18.55 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.85 |
254 |
1:19.32 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
250 |
1:19.69 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.93 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
247 |
1:20.04 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.93 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.59 |
236 |
1:21.29 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.66 |
(-29.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
226 |
1:22.41 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
212 |
1:24.18 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.99 |
(-16.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
208 |
1:24.69 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
193 |
1:26.81 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Fri Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.24 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
637 |
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.79 |
515 |
1:02.69 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.37 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
503 |
1:03.18 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.55 |
477 |
1:04.31 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
473 |
1:04.49 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
450 |
1:05.55 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.76 |
439 |
1:06.10 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
439 |
1:06.10 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
428 |
1:06.66 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
423 |
1:06.90 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.54 |
367 |
1:10.13 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
336 |
1:12.24 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
319 |
1:13.47 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.55 |
316 |
1:13.71 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Fri Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
54.24 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DK Junior |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
700 |
56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.95 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.52 |
435 |
1:06.28 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.87 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 13:17.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Fri Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
49.26 |
|
|
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
47.09 |
|
|
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Danmark |
16-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
281 |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
261 |
1:10.24 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
228 |
1:13.46 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
179 |
1:19.69 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.53 |
168 |
1:21.42 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.88 |
150 |
1:24.52 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
145 |
1:25.35 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.02 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
144 |
1:25.60 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
141 |
1:26.15 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
124 |
1:29.99 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.69 |
(-11.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
116 |
1:31.98 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
115 |
1:32.22 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.85 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
105 |
1:35.07 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.12 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.88 |
105 |
1:35.22 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.49 |
(-12.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
98 |
1:37.44 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.75 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
96 |
1:38.12 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.82 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
93 |
1:39.17 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
77 |
1:45.42 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.37 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
62 |
1:53.07 |
+44.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.70 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
40 |
2:10.59 |
+1:01.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Fri Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
49.26 |
|
|
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
47.09 |
|
|
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Danmark |
16-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
230 |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
227 |
1:13.58 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
223 |
1:14.02 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
215 |
1:14.97 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.58 |
211 |
1:15.42 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.59 |
199 |
1:16.86 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
198 |
1:17.01 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
197 |
1:17.16 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
158 |
1:22.97 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
113 |
1:32.85 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.04 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Tuwel Jensen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Fri Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
49.26 |
|
|
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
47.09 |
|
|
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Danmark |
16-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
324 |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
322 |
1:05.50 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
285 |
1:08.22 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
268 |
1:09.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
264 |
1:10.00 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
244 |
1:11.90 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
219 |
1:14.51 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
166 |
1:21.76 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.98 |
136 |
1:27.23 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.64 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.53 |
129 |
1:28.74 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.22 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
125 |
1:29.81 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.50 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
109 |
1:33.80 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Fri Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
49.26 |
|
|
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
47.09 |
|
|
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Danmark |
16-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
482 |
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
424 |
59.80 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.42 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.59 |
408 |
1:00.55 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
406 |
1:00.67 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.68 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
387 |
1:01.62 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
377 |
1:02.17 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
371 |
1:02.52 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
368 |
1:02.69 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
315 |
1:06.04 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
260 |
1:10.34 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.86 |
222 |
1:14.14 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.73 |
205 |
1:16.19 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Fri Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
49.26 |
|
|
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
47.09 |
|
|
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Danmark |
16-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.62 |
614 |
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
604 |
53.14 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.61 |
557 |
54.59 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
495 |
56.79 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
477 |
57.49 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
454 |
58.46 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
435 |
59.27 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
356 |
1:03.36 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
355 |
1:03.44 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.59 |
262 |
1:10.15 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Fri Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
49.26 |
|
|
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
47.09 |
|
|
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
Danmark |
16-12-2022 |
|
|
|
|
DK Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
616 |
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
460 |
58.21 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.78 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 13:40.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Bryst Damer 10 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
30.83 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
(DEN) |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.94 |
245 |
45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
190 |
49.61 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
186 |
49.96 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
164 |
52.16 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
144 |
54.41 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.29 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
120 |
57.90 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-16.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.50 |
114 |
58.75 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
108 |
59.79 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
93 |
1:02.85 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
74 |
1:07.76 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
58 |
1:13.63 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
54 |
1:15.27 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Bryst Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
30.83 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
(DEN) |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
263 |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
199 |
48.88 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.48 |
187 |
49.90 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.58 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
186 |
49.98 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
186 |
49.98 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
157 |
52.85 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.56 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
154 |
53.28 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
148 |
53.95 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.88 |
142 |
54.67 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.10 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
109 |
59.72 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
108 |
59.94 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
93 |
1:02.83 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Bryst Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
30.83 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
(DEN) |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.55 |
374 |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
324 |
41.55 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
298 |
42.73 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
217 |
47.49 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.29 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
201 |
48.71 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(-30.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
194 |
49.32 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.69 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
49.86 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Nothlev |
2011 |
Rønne Svømme Klub |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Bryst Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
30.83 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
(DEN) |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.62 |
437 |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
419 |
38.15 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
412 |
38.36 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
390 |
39.06 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
348 |
40.57 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
300 |
42.63 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
230 |
46.60 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
204 |
48.47 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.67 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.61 |
164 |
52.09 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Bryst Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
30.83 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
29-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
(DEN) |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
729 |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
475 |
36.58 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
437 |
37.61 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
398 |
38.82 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
323 |
41.59 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
305 |
42.40 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.60 |
253 |
45.10 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.48 |
233 |
46.39 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.57 |
203 |
48.54 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 13:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 13:56.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Bryst Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
27.57 |
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
189 |
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
49.96 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.95 |
126 |
50.30 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.41 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.56 |
112 |
52.31 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
104 |
53.63 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.60 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.52 |
97 |
54.81 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
93 |
55.66 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.68 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
88 |
56.64 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
62 |
1:03.50 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
58 |
1:05.06 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
|
49 |
1:08.90 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.72 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Bryst Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
27.57 |
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
202 |
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.72 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
196 |
43.40 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
151 |
47.36 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(-18.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.47 |
129 |
49.88 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.77 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
128 |
50.00 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
50.98 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.19 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
103 |
53.77 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
58.29 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.61 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Bryst Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
27.57 |
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
394 |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
378 |
34.92 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
311 |
37.25 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
302 |
37.62 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
272 |
38.94 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
249 |
40.11 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
175 |
45.13 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
172 |
45.39 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
162 |
46.24 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.81 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.48 |
156 |
46.82 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
147 |
47.76 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.06 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
142 |
48.38 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
138 |
48.84 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.80 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Bryst Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
27.57 |
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
470 |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
368 |
35.22 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
356 |
35.60 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.96 |
(-10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.78 |
342 |
36.09 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
302 |
37.61 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
245 |
40.33 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Bryst Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
27.57 |
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
595 |
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
568 |
30.48 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
431 |
33.42 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Bryst Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
27.57 |
|
|
Kristian Outinen |
1983 |
|
Jyllinge |
16-05-2009 |
|
|
|
|
DK Senior |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.84 |
|
|
Jonas Gaur |
1998 |
(DEN) |
Farum (DEN) |
19-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.62 |
562 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 14:04.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:19.34 |
|
|
|
Julie Leth-Espensen |
1992 |
|
Jyllinge |
22-05-2010 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
264 |
3:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.06 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
239 |
3:16.10 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.97 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.88 |
186 |
3:33.26 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.20 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
154 |
3:47.18 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.28 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:19.34 |
|
|
|
Julie Leth-Espensen |
1992 |
|
Jyllinge |
22-05-2010 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.75 |
278 |
3:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.52 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
271 |
3:08.19 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.19 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
250 |
3:13.28 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.52 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
242 |
3:15.36 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
240 |
3:15.93 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.56 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
207 |
3:25.95 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.73 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
186 |
3:33.46 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.95 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:19.34 |
|
|
|
Julie Leth-Espensen |
1992 |
|
Jyllinge |
22-05-2010 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
330 |
2:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.24 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
228 |
3:19.35 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.61 |
(-17.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
219 |
3:22.08 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.43 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
192 |
3:30.97 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.96 |
(-11.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
SJEC Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:19.34 |
|
|
|
Julie Leth-Espensen |
1992 |
|
Jyllinge |
22-05-2010 |
|
|
|
|
DK Senior |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
(DEN) |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
589 |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.03 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
509 |
2:32.58 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.97 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
485 |
2:35.07 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.27 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
455 |
2:38.41 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.62 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.23 |
400 |
2:45.38 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.47 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
395 |
2:46.01 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.47 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 14:25.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:03.55 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
219 |
3:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.19 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
202 |
3:06.77 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.03 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
197 |
3:08.12 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.87 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
179 |
3:14.37 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.42 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:37:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:03.55 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
309 |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.50 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
249 |
2:54.07 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.59 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
244 |
2:55.29 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.79 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:37:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:03.55 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
489 |
2:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.43 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.58 |
385 |
2:30.63 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.56 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
343 |
2:36.60 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.48 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.48 |
338 |
2:37.35 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.22 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
321 |
2:40.00 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.64 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.79 |
315 |
2:41.03 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.69 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.76 |
248 |
2:54.32 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.97 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.86 |
188 |
3:11.28 |
+52.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.17 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.55 |
171 |
3:17.17 |
+58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:37:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:03.55 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
459 |
2:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.54 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
450 |
2:22.99 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.41 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
403 |
2:28.35 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.42 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.58 |
216 |
3:02.65 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.68 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:37:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
d-flexx Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
2:03.55 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Jyllinge (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
698 |
2:03.55 |
|
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 2:01.66 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:37:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 14:56.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Fri Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Svømmespecialisten |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:44.87 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:35.24 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Glasgow |
06-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:44.03 |
|
|
KVIK piger |
|
|
Kastrup (DEN) |
09-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De elektriske ål |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
393 |
|
|
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
30.06 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
31.31 |
|
|
|
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
+0.38 |
32.39 |
|
|
|
|
1:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
+0.73 |
32.49 |
|
|
|
|
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 piger 3 |
12 |
A6 |
|
|
|
327 |
|
|
2:14.23 |
+7.98 |
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
+0.70 |
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
+0.40 |
32.77 |
|
|
|
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
+0.19 |
33.16 |
|
|
|
|
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
+0.67 |
34.77 |
|
|
|
|
2:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Babysharks |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
313 |
|
|
2:16.15 |
+9.90 |
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
+0.73 |
33.03 |
|
|
|
|
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
+0.58 |
33.10 |
|
|
|
|
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
+0.64 |
35.01 |
|
|
|
|
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
+0.69 |
35.01 |
|
|
|
|
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minions |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
267 |
|
|
2:23.56 |
+17.31 |
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
1224AG |
+0.85 |
35.72 |
|
|
|
|
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
1104AI |
+0.71 |
35.76 |
|
|
|
|
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Wibholm |
2012 |
1224AO |
+0.49 |
36.52 |
|
|
|
|
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
1168AI |
+0.51 |
35.56 |
|
|
|
|
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Havfrue pigerne |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
252 |
|
|
2:26.30 |
+20.05 |
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
+0.46 |
35.04 |
|
|
|
|
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
1302AC |
+0.77 |
35.47 |
|
|
|
|
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
1226AO |
|
36.98 |
|
|
|
|
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
1350AB |
|
38.81 |
|
|
|
|
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John's Piger 411 |
12 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
216 |
|
|
2:33.96 |
+27.71 |
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
1250AM |
+0.73 |
40.91 |
|
|
|
|
40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Helene Andersen Thiim |
2012 |
1236AL |
+0.84 |
42.02 |
|
|
|
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
+0.93 |
38.13 |
|
|
|
|
2:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
1126AI |
+0.35 |
32.90 |
|
|
|
|
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 piger 4 |
11 |
A6 |
|
|
|
187 |
|
|
2:41.57 |
+35.32 |
|
|
|
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
1304AF |
|
41.06 |
|
|
|
|
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Langsager |
2012 |
1276AG |
+0.70 |
38.14 |
|
|
|
|
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
1306AF |
+0.64 |
41.47 |
|
|
|
|
2:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hansen |
2013 |
1360AD |
+0.88 |
40.90 |
|
|
|
|
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seje sild |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
1394AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Lau |
2012 |
1208AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
1126AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Ploug Høyer |
2012 |
1206AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 piger 5 |
17 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
1062AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:51:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Fri Damer 13-14 år - Final |
|
Sponsor |
Svømmespecialisten |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:44.87 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:35.24 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Glasgow |
06-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:44.03 |
|
|
KVIK piger |
|
|
Kastrup (DEN) |
09-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fr.sund wondergirls |
14 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
417 |
|
|
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
+0.69 |
30.09 |
|
|
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
0938AI |
+0.56 |
30.61 |
|
|
|
|
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
+0.77 |
31.38 |
|
|
|
|
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
+0.55 |
31.68 |
|
|
|
|
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John's piger 29 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
314 |
|
|
2:16.00 |
+12.24 |
|
|
|
|
Gry Ballin |
2010 |
1040AP |
+0.60 |
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
+0.48 |
32.67 |
|
|
|
|
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
+0.31 |
30.46 |
|
|
|
|
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Marie værnskjold Hedegaard |
2009 |
0986BD |
+0.57 |
39.63 |
|
|
|
|
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John's Piger 39 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
263 |
|
|
2:24.31 |
+20.55 |
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
+0.69 |
36.85 |
|
|
|
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Henriksen |
2010 |
1038AU |
+0.30 |
35.88 |
|
|
|
|
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
+0.43 |
34.87 |
|
|
|
|
1:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
1036AU |
+0.77 |
36.71 |
|
|
|
|
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:51:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Fri Damer 15 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Svømmespecialisten |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:44.87 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:35.24 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Glasgow |
06-12-2019 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:44.03 |
|
|
KVIK piger |
|
|
Kastrup (DEN) |
09-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 Piger 1 |
17 |
A6 |
|
|
|
620 |
|
|
1:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
+0.70 |
28.57 |
|
|
|
|
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.27 |
27.33 |
|
|
|
|
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
+0.24 |
25.74 |
|
|
|
|
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
+0.31 |
26.83 |
|
|
|
|
1:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 piger 2 |
17 |
A6 |
|
|
|
509 |
|
|
1:55.81 |
+7.34 |
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
+0.69 |
29.09 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
+0.16 |
28.46 |
|
|
|
|
57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.31 |
28.80 |
|
|
|
|
1:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
+0.59 |
29.46 |
|
|
|
|
1:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mammut 8 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
|
478 |
|
|
1:58.28 |
+9.81 |
|
|
|
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
+0.67 |
30.43 |
|
|
|
|
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
+0.28 |
28.91 |
|
|
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
+0.33 |
28.93 |
|
|
|
|
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
1044AP |
+0.53 |
30.01 |
|
|
|
|
1:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fr.sund speedos |
16 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
456 |
|
|
2:00.09 |
+11.62 |
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
+0.66 |
29.88 |
|
|
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
+0.37 |
30.23 |
|
|
|
|
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
+0.32 |
30.24 |
|
|
|
|
1:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
+0.45 |
29.74 |
|
|
|
|
2:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mammut 10 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
250 |
|
|
2:26.73 |
+38.26 |
|
|
|
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
0886AX |
+0.48 |
34.41 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
+0.77 |
34.90 |
|
|
|
|
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
1236AO |
|
41.49 |
|
|
|
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
1056AQ |
+0.43 |
35.93 |
|
|
|
|
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 9 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
1122AE |
+0.56 |
32.76 |
|
|
|
|
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
+0.21 |
32.40 |
|
|
|
|
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
+0.34 |
32.12 |
|
|
|
|
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 piger 5 |
17 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
1062AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 14:51:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 14:52.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Fri Herrer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Kvickly Jyllinge |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:36.77 |
|
|
Triton Herre |
|
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:26.67 |
|
|
Landsholdet |
|
|
København |
13-12-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:30.40 |
|
|
Herlev Herrer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
10-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Celias disciple |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
353 |
|
|
1:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
+0.67 |
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
+0.11 |
30.78 |
|
|
|
|
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
+0.40 |
27.32 |
|
|
|
|
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
+0.41 |
26.59 |
|
|
|
|
1:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klorin fædrene |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
269 |
|
|
2:06.58 |
+10.92 |
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wictor Byriel |
2010 |
1077AK |
+0.59 |
31.84 |
|
|
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
+0.32 |
31.41 |
|
|
|
|
1:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
+0.53 |
31.68 |
|
|
|
|
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fr.sund sharks |
13 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
267 |
|
|
2:07.03 |
+11.37 |
|
|
|
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
1061AK |
|
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
+0.45 |
32.59 |
|
|
|
|
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1041AP |
+0.41 |
31.43 |
|
|
|
|
1:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
+0.14 |
31.65 |
|
|
|
|
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flæskesteg |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
233 |
|
|
2:12.77 |
+17.11 |
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
+0.59 |
33.28 |
|
|
|
|
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
+0.43 |
32.71 |
|
|
|
|
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
+0.51 |
34.33 |
|
|
|
|
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Sørensen |
2010 |
1063AL |
+0.40 |
32.45 |
|
|
|
|
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 drenge 3 |
13 |
A6 |
|
|
|
226 |
|
|
2:14.22 |
+18.56 |
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
1243AG |
+0.65 |
31.78 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
+0.57 |
33.87 |
|
|
|
|
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
1129AF |
+0.64 |
36.22 |
|
|
|
|
1:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
+0.12 |
32.35 |
|
|
|
|
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik kartofler |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
187 |
|
|
2:22.99 |
+27.33 |
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
+0.54 |
34.06 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
37.24 |
|
|
|
|
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
1081AK |
+0.61 |
36.46 |
|
|
|
|
1:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
+0.44 |
35.23 |
|
|
|
|
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lyn hurtige laks |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
145 |
|
|
2:35.60 |
+39.94 |
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
+0.78 |
38.68 |
|
|
|
|
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Norman |
2013 |
1371AA |
+0.81 |
37.44 |
|
|
|
|
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
+0.24 |
35.17 |
|
|
|
|
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
1257AB |
+0.41 |
44.31 |
|
|
|
|
2:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 drenge 4 |
11 |
A6 |
|
|
|
118 |
|
|
2:46.74 |
+51.08 |
|
|
|
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
1323AA |
+0.87 |
38.52 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
1319AB |
+0.56 |
40.99 |
|
|
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
1311AC |
+0.69 |
43.56 |
|
|
|
|
2:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Nissen |
2012 |
1209AC |
+0.90 |
43.67 |
|
|
|
|
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge 5 |
15 |
A6 |
|
|
|
180 |
|
|
2:24.70 |
+29.04 |
|
|
|
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
1239AG |
+0.74 |
40.88 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
+0.10 |
32.69 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Leonhardt Marstrand |
2012 |
1249AJ |
+0.68 |
40.84 |
|
|
|
|
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
+0.24 |
30.29 |
|
|
|
|
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
John's drenge |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
175 |
|
|
2:26.02 |
+30.36 |
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
+0.71 |
28.66 |
|
|
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kaiser |
2010 |
1043AK |
+0.77 |
41.13 |
|
|
|
|
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
1065AR |
+0.79 |
39.29 |
|
|
|
|
1:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Pio |
2010 |
1095AO |
+0.34 |
36.94 |
|
|
|
|
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 13 |
13 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
1279AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
1149AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
1009AP |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
1113AD |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 15:05:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Fri Herrer 14-15 år - Final |
|
Sponsor |
Kvickly Jyllinge |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:36.77 |
|
|
Triton Herre |
|
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:26.67 |
|
|
Landsholdet |
|
|
København |
13-12-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:30.40 |
|
|
Herlev Herrer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
10-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 drenge 2 |
15 |
A6 |
|
|
|
381 |
|
|
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
+0.68 |
27.04 |
|
|
|
|
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
+0.37 |
27.20 |
|
|
|
|
54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
+0.14 |
28.53 |
|
|
|
|
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
+0.25 |
30.05 |
|
|
|
|
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mammut 12 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
313 |
|
|
2:00.45 |
+7.63 |
|
|
|
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
0909AE |
+0.68 |
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Jurak |
2008 |
0801AT |
+0.07 |
30.27 |
|
|
|
|
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
0817AF |
+0.37 |
30.40 |
|
|
|
|
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
1031AL |
+0.55 |
28.32 |
|
|
|
|
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 drenge 5 |
15 |
A6 |
|
|
|
180 |
|
|
2:24.70 |
+31.88 |
|
|
|
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
1239AG |
+0.74 |
40.88 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
+0.10 |
32.69 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Leonhardt Marstrand |
2012 |
1249AJ |
+0.68 |
40.84 |
|
|
|
|
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
+0.24 |
30.29 |
|
|
|
|
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
John's drenge |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
175 |
|
|
2:26.02 |
+33.20 |
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
+0.71 |
28.66 |
|
|
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kaiser |
2010 |
1043AK |
+0.77 |
41.13 |
|
|
|
|
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
1065AR |
+0.79 |
39.29 |
|
|
|
|
1:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Pio |
2010 |
1095AO |
+0.34 |
36.94 |
|
|
|
|
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 15:05:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Fri Herrer 16 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Kvickly Jyllinge |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:36.77 |
|
|
Triton Herre |
|
|
Jyllinge |
27-04-2019 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:26.67 |
|
|
Landsholdet |
|
|
København |
13-12-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:30.40 |
|
|
Herlev Herrer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
10-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 drenge 1 |
19 |
A6 |
|
|
|
594 |
|
|
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
+0.65 |
25.04 |
|
|
|
|
25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.23 |
23.42 |
|
|
|
|
48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
+0.35 |
23.85 |
|
|
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
+0.24 |
24.97 |
|
|
|
|
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fr.sund speedos |
19 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
515 |
|
|
1:42.05 |
+4.77 |
|
|
|
|
Rasmus Nyland |
2007 |
0789AJ |
+0.66 |
26.20 |
|
|
|
|
26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
+0.16 |
26.47 |
|
|
|
|
52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
+0.21 |
25.26 |
|
|
|
|
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
+0.32 |
24.12 |
|
|
|
|
1:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mammut 11 |
18 |
Kalundborg SK |
|
|
|
455 |
|
|
1:46.30 |
+9.02 |
|
|
|
|
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
+0.66 |
26.18 |
|
|
|
|
26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
+0.57 |
27.04 |
|
|
|
|
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
+0.36 |
25.54 |
|
|
|
|
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
+0.54 |
27.54 |
|
|
|
|
1:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 12 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
313 |
|
|
2:00.45 |
+23.17 |
|
|
|
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
0909AE |
+0.68 |
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Jurak |
2008 |
0801AT |
+0.07 |
30.27 |
|
|
|
|
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
0817AF |
+0.37 |
30.40 |
|
|
|
|
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
1031AL |
+0.55 |
28.32 |
|
|
|
|
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 13 |
13 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
1279AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
1149AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
1009AP |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
1113AD |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 15:05:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 19:58.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|