Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
199 |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.41 |
180 |
35.69 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
174 |
36.08 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.42 |
169 |
36.43 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.88 |
158 |
37.29 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
154 |
37.56 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
153 |
37.63 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
141 |
38.73 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
130 |
39.75 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.82 |
118 |
40.99 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
113 |
41.63 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
111 |
41.85 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
102 |
43.04 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
98 |
43.67 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.05 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
95 |
44.15 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
94 |
44.33 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(-14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
+0.88 |
89 |
45.10 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.28 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
82 |
46.30 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Baunsgaard Konnerup |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
68 |
49.18 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Halfdan Thorvald Skytte Sven |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
59 |
51.72 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(-17.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
56 |
52.54 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
52 |
53.96 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Petersen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
50 |
54.41 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
45 |
56.45 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
44 |
57.09 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.72 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Nimb |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
227 |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
222 |
33.29 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
209 |
33.95 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
201 |
34.41 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
199 |
34.48 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
199 |
34.52 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
153 |
37.69 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
142 |
38.61 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
105 |
42.64 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
428 |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
329 |
29.18 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
261 |
31.51 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
260 |
31.56 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
259 |
31.62 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
244 |
32.25 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.49 |
209 |
33.92 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.56 |
191 |
34.96 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Jørgensen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
184 |
35.40 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
37.22 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.40 |
144 |
38.38 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
144 |
38.43 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
139 |
38.90 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
429 |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
424 |
26.83 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
391 |
27.56 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.63 |
388 |
27.63 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.54 |
381 |
27.79 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
369 |
28.10 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
331 |
29.12 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
277 |
30.89 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.82 |
274 |
31.02 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.64 |
222 |
33.28 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.79 |
207 |
34.08 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.49 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 16-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
551 |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.77 |
545 |
24.68 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
526 |
24.96 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
469 |
25.94 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
448 |
26.33 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
418 |
26.96 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.73 |
298 |
30.18 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Kim Dehn Auto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
443 |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:21.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|