Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XX GANT Turku Junior Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P11 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yicheng August Li |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.86 |
169 |
3:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.53 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
165 |
3:27.78 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.96 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petr Lovinskii |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.83 |
136 |
3:41.51 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljo Kiukkonen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.40 |
108 |
3:59.06 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
106 |
4:00.83 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toivo Lumiainen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
87 |
4:16.83 |
+50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
jooseppi pyykkö |
2013 |
Uinti-Vakka |
|
65 |
4:42.77 |
+1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca-Damian Iordan |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.72 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
- |
|
Jan-Oskar Rantanen |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.87 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
- |
|
Reeti Ruohomäki |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.54 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 12.08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P12 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
247 |
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.11 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
247 |
3:01.62 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.58 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
202 |
3:14.25 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.63 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Holma |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
187 |
3:19.27 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.83 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mika Metsänoja |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
185 |
3:20.01 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
183 |
3:20.49 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.05 |
(-11.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.93 |
171 |
3:25.12 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.55 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
167 |
3:26.76 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
145 |
3:36.91 |
+35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.47 |
130 |
3:44.68 |
+43.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.42 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Juutilainen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.27 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Neo Porkka |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.91 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Taisto Tikka |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 12.08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P13 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.68 |
318 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.32 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.25 |
286 |
2:52.98 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.50 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.64 |
284 |
2:53.40 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
275 |
2:55.26 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.33 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.68 |
274 |
2:55.46 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.84 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
272 |
2:55.81 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.26 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
266 |
2:57.10 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.20 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.85 |
247 |
3:01.61 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.43 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.74 |
230 |
3:05.83 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.71 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
222 |
3:08.27 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.51 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.51 |
219 |
3:08.98 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.39 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.67 |
213 |
3:10.87 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.76 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eino Marela |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
211 |
3:11.37 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.65 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
|
192 |
3:17.44 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.59 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
186 |
3:19.36 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.19 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.93 |
181 |
3:21.48 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.18 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Venni Alho |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.87 |
178 |
3:22.29 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.73 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.88 |
169 |
3:25.98 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.35 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
|
167 |
3:26.61 |
+39.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.34 |
(-13.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
104 |
4:01.91 |
+1:14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.92 |
(-7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viljami Kalle Herman Mellane |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
88 |
4:15.54 |
+1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Verneri Tenlén |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Eerikki Nisonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 12.08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P14 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Salonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
445 |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.24 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.72 |
401 |
2:34.49 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.94 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuso Käär |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
349 |
2:41.88 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.61 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Carne |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
311 |
2:48.13 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.76 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Ailio |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
302 |
2:49.84 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.37 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
292 |
2:51.79 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.44 |
(-7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Verneri Mäkinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.75 |
282 |
2:53.74 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.40 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
257 |
2:59.21 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
247 |
3:01.60 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.08 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
224 |
3:07.66 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.36 |
(-22.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.31 |
217 |
3:09.58 |
+40.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.50 |
(-14.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
215 |
3:10.09 |
+40.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.03 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.99 |
191 |
3:17.61 |
+48.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.51 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.76 |
173 |
3:24.40 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.65 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aukusti Lempiäinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.79 |
170 |
3:25.74 |
+56.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.92 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
152 |
3:33.60 |
+1:04.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.24 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elian Sainio |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
123 |
3:49.15 |
+1:19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.57 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 12.08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P16 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.43 |
461 |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.72 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.71 |
451 |
2:28.56 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.21 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
437 |
2:30.18 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.73 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.68 |
415 |
2:32.76 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
406 |
2:33.88 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.21 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.68 |
397 |
2:35.02 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.62 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.68 |
388 |
2:36.19 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.35 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
388 |
2:36.24 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.92 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
366 |
2:39.26 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.43 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.71 |
363 |
2:39.78 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.91 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.62 |
362 |
2:39.94 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.64 |
358 |
2:40.54 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.22 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.61 |
352 |
2:41.39 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.85 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jesper Isotalo |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.94 |
352 |
2:41.40 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.48 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amos Korin |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.64 |
346 |
2:42.31 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.51 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tuomas Lumme |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
+0.78 |
276 |
2:54.97 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.57 |
(-17.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
+0.81 |
273 |
2:55.61 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.23 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.50 |
271 |
2:55.98 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.01 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arttu Carne |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
250 |
3:00.92 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.99 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Miro Järvinen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
195 |
3:16.32 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.77 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Miro Kuosmanen |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
160 |
3:29.58 |
+1:02.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.13 |
(-14.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 12.08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 12.11.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|