Tulokset Tampereen Avoimet mestaruusuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La-Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet - Erä |
|
|
OQT |
48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OCT (B) |
48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WAC-A |
48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WAC - B |
50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
49.44 |
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool R |
49.92 |
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
|
|
Tampere |
4/23/2016 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.69 |
809 |
50.27 |
|
|
|
- |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 50.06 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.76 |
728 |
52.09 |
+1.82 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
725 |
52.14 |
+1.87 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.34 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
708 |
52.57 |
+2.30 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
688 |
53.06 |
+2.79 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
680 |
53.27 |
+3.00 |
|
- |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 52.64 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
659 |
53.84 |
+3.57 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 54.26 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
654 |
53.96 |
+3.69 |
|
- |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
652 |
54.02 |
+3.75 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.23 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Metin Aydin |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
649 |
54.12 |
+3.85 |
|
- |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 51.46 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
645 |
54.23 |
+3.96 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
634 |
54.52 |
+4.25 |
|
- |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.50 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
633 |
54.56 |
+4.29 |
|
- |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.62 |
622 |
54.87 |
+4.60 |
|
Q |
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.62 |
613 |
55.14 |
+4.87 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 54.94 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jari Schwarte |
1990 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
607 |
55.32 |
+5.05 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.68 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
607 |
55.34 |
+5.07 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.61 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.85 |
605 |
55.38 |
+5.11 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
592 |
55.78 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.25 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
590 |
55.84 |
+5.57 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
586 |
55.99 |
+5.72 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.31 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
585 |
56.01 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.35 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Juho Herva |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
581 |
56.13 |
+5.86 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 56.42 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
581 |
56.13 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.31 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
581 |
56.15 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
579 |
56.20 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.69 |
576 |
56.30 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.39 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
575 |
56.35 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.70 |
572 |
56.44 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
571 |
56.47 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
564 |
56.69 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.59 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.70 |
564 |
56.70 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
556 |
56.96 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
554 |
57.05 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.69 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
548 |
57.26 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
546 |
57.32 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
546 |
57.33 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.15 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
541 |
57.48 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.60 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
535 |
57.70 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
527 |
58.00 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.77 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.68 |
516 |
58.41 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.29 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
512 |
58.57 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
512 |
58.57 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
507 |
58.75 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
505 |
58.83 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.84 |
505 |
58.84 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
504 |
58.86 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
498 |
59.11 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
497 |
59.12 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
493 |
59.31 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
484 |
59.66 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
475 |
1:00.03 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
468 |
1:00.32 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
468 |
1:00.34 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.78 |
465 |
1:00.48 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
461 |
1:00.64 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
448 |
1:01.23 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ei suorittanut koko matkaa (DNF) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/6/2023 11:53:02 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 15:52:11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|