Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hørsholm Svømmehal |
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
25. mar 2023 to 26. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 19-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Korsman Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
384 |
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
473 |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
463 |
1:13.48 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
458 |
1:13.77 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
439 |
1:14.80 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
439 |
1:14.81 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
406 |
1:16.78 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
415 |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
359 |
1:20.00 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
341 |
1:21.40 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
311 |
1:23.88 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
418 |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
286 |
1:26.27 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
245 |
1:30.89 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
230 |
1:32.73 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.33 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
76 |
2:13.80 |
+57.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.57 |
(+10.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Andreasen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
310 |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
219 |
1:34.29 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.44 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
207 |
1:36.05 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.08 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
156 |
1:45.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.33 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
150 |
1:46.99 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.73 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
136 |
1:50.42 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.81 |
(-26.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
127 |
1:53.06 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
112 |
1:57.81 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.41 |
(-26.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
105 |
2:00.42 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.47 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
95 |
2:04.54 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
90 |
2:06.64 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
87 |
2:08.31 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.90 |
(-18.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
81 |
2:11.46 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
75 |
2:14.63 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
73 |
2:15.89 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
59 |
2:25.41 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
46 |
2:37.78 |
+52.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeppe Hedelund Jørgensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
44 |
2:40.69 |
+55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-03-2023 11:10.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|