Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
377 |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
375 |
1:07.16 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
331 |
1:10.05 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
330 |
1:10.11 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.48 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
325 |
1:10.47 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
324 |
1:10.55 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
319 |
1:10.90 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
306 |
1:11.87 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
303 |
1:12.13 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
303 |
1:12.15 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
295 |
1:12.80 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
288 |
1:13.37 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
284 |
1:13.68 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
281 |
1:13.99 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
280 |
1:14.04 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
279 |
1:14.14 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
277 |
1:14.28 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
277 |
1:14.33 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
274 |
1:14.55 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
273 |
1:14.65 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
263 |
1:15.58 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
263 |
1:15.58 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
259 |
1:16.01 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
257 |
1:16.18 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
254 |
1:16.48 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
252 |
1:16.68 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
252 |
1:16.68 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
250 |
1:16.90 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.53 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
249 |
1:17.02 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
249 |
1:17.02 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
248 |
1:17.09 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
247 |
1:17.16 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
247 |
1:17.22 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
244 |
1:17.56 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
243 |
1:17.57 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
240 |
1:17.96 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
235 |
1:18.54 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.71 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
234 |
1:18.59 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
220 |
1:20.25 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
218 |
1:20.45 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
217 |
1:20.60 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
213 |
1:21.14 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.76 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
178 |
1:26.01 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 14:16:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
567 |
58.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
559 |
58.82 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.15 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
514 |
1:00.47 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
493 |
1:01.35 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
473 |
1:02.17 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
437 |
1:03.84 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
436 |
1:03.89 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
429 |
1:04.24 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
419 |
1:04.76 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
418 |
1:04.80 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
411 |
1:05.18 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
405 |
1:05.51 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
403 |
1:05.57 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
400 |
1:05.74 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
400 |
1:05.75 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
398 |
1:05.87 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
392 |
1:06.22 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
391 |
1:06.23 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
390 |
1:06.31 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
1:06.36 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
384 |
1:06.67 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
377 |
1:07.09 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
374 |
1:07.22 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
371 |
1:07.44 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
367 |
1:07.64 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
366 |
1:07.71 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
365 |
1:07.77 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
364 |
1:07.83 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
360 |
1:08.10 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
359 |
1:08.19 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
345 |
1:09.10 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
342 |
1:09.25 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
339 |
1:09.45 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
339 |
1:09.49 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
336 |
1:09.68 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
334 |
1:09.85 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
334 |
1:09.85 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
333 |
1:09.91 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
333 |
1:09.92 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
332 |
1:09.94 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
326 |
1:10.41 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.59 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
322 |
1:10.69 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
318 |
1:10.96 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
314 |
1:11.30 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
311 |
1:11.54 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
303 |
1:12.11 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
302 |
1:12.21 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
301 |
1:12.31 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
300 |
1:12.37 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
300 |
1:12.39 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
295 |
1:12.80 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
290 |
1:13.18 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
289 |
1:13.29 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
288 |
1:13.33 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
286 |
1:13.55 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
279 |
1:14.14 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
276 |
1:14.40 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
275 |
1:14.52 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 14:16:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 14:26.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|