Results for Øst Årgang 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & VI39 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
639 |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.20 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
638 |
2:33.30 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.90 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
627 |
2:34.26 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.26 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
572 |
2:38.99 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.16 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
569 |
2:39.30 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.63 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
561 |
2:40.06 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
546 |
2:41.53 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
541 |
2:42.00 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.56 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
530 |
2:43.14 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.62 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
519 |
2:44.29 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.64 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
518 |
2:44.40 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.61 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
516 |
2:44.55 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.95 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
513 |
2:44.88 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.65 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
513 |
2:44.91 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
503 |
2:45.92 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.88 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
484 |
2:48.17 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
480 |
2:48.59 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.18 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
477 |
2:48.99 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.01 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
474 |
2:49.32 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.48 |
(-12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
459 |
2:51.08 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
454 |
2:51.71 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.82 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
448 |
2:52.53 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
435 |
2:54.15 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.03 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
427 |
2:55.21 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
423 |
2:55.86 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.26 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
422 |
2:55.91 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
422 |
2:56.02 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
417 |
2:56.63 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.23 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
415 |
2:56.92 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.60 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
403 |
2:58.70 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.13 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
400 |
2:59.06 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
382 |
3:01.97 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.73 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
374 |
3:03.23 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.50 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
3:03.52 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
334 |
3:10.20 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.62 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 17:42:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 17:42.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|