Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Børn Medley 2023 Nord
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
255 |
43.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
238 |
44.18 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.63 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
234 |
44.41 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.78 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.47 |
231 |
44.61 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.43 |
211 |
45.96 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
182 |
48.26 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
178 |
48.59 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
175 |
48.94 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
173 |
49.05 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.42 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
167 |
49.68 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
132 |
53.74 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
119 |
55.57 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
117 |
55.86 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thor Lund Henningsen |
2011 |
Aabybro Svømmeklub |
|
101 |
58.79 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
100 |
58.96 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
87 |
1:01.57 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
83 |
1:02.62 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Gade |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
83 |
1:02.65 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Haslund Pape |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
51 |
1:13.69 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kjelsteen Krogh |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter vending. |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Virkelyst |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 15:55:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.53 |
311 |
40.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
308 |
40.53 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
257 |
43.04 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
234 |
44.41 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.51 |
226 |
44.95 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
225 |
44.98 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.25 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
215 |
45.69 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
197 |
47.03 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.60 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
183 |
48.18 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.77 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
168 |
49.55 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
165 |
49.86 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
163 |
50.08 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
153 |
51.13 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.81 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
148 |
51.72 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.59 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
142 |
52.43 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.44 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
136 |
53.13 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.96 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Holger Breinholt Sørensen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
127 |
54.33 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
115 |
56.26 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.34 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
113 |
56.47 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
110 |
57.12 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v. 35 - 50 m. |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Kristensen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Birk Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Bertram Pihl Nygaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v. 20 - 50 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 15:55:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 16:03.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|