Resultat för Vest Børn Medleystævne - Nord
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 11.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Børn Medley 2023 Nord
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 4x100m IM Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Drenge 1 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
|
37.64 |
1:17.94 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
|
41.02 |
1:25.19 |
|
|
|
2:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Bo Henriksen |
2011 |
1115AG |
+0.59 |
39.05 |
1:25.97 |
|
|
|
4:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
1153AD |
+0.88 |
40.72 |
1:25.44 |
|
|
|
5:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AAS Drenge 1 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:47.71 |
+13.17 |
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
44.77 |
1:29.23 |
|
|
|
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
+0.06 |
38.01 |
1:25.55 |
|
|
|
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
41.11 |
1:28.80 |
|
|
|
4:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
37.94 |
1:24.13 |
|
|
|
5:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AAS Drenge A |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
7:10.75 |
+1:36.2 |
|
|
|
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
1035AD |
|
47.27 |
1:38.59 |
|
|
|
1:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
1181AI |
|
56.50 |
2:02.06 |
|
|
|
3:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
1159AB |
|
53.82 |
1:50.28 |
|
|
|
5:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
1003AP |
|
47.92 |
1:39.82 |
|
|
|
7:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Power Boys |
13 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
1005AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Pihl Nygaard |
2010 |
1057AN |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Seerup Gram Theilgaard |
2010 |
1085AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
1053AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thisted 1 |
13 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
Elias Egeberg |
2010 |
1083AE |
|
36.94 |
1:22.37 |
|
|
|
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Kristensen |
2010 |
1027AQ |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Andersen |
2011 |
1179AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Gade |
2011 |
1167AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Drenge 2 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
1055AP |
|
42.89 |
1:29.01 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
1113AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
1027AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Bjørn |
2010 |
1025AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 15:50:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 15:50.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|