Resultater for Vest Børn Medleystævne - Nord
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 11.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Børn Medley 2023 Nord
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
284 |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.44 |
273 |
36.20 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.43 |
260 |
36.80 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
252 |
37.16 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
208 |
39.61 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
208 |
39.63 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
176 |
41.92 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
172 |
42.20 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.06 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
158 |
43.46 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
125 |
46.95 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
119 |
47.73 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Gade |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
107 |
49.38 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
103 |
50.06 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.80 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
100 |
50.53 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Virkelyst |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
98 |
50.86 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.77 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
95 |
51.40 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
89 |
52.54 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
88 |
52.68 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.71 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thor Lund Henningsen |
2011 |
Aabybro Svømmeklub |
|
83 |
53.85 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Kjelsteen Krogh |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
78 |
54.77 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
64 |
58.75 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-24.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karl Haslund Pape |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
50 |
1:03.38 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 13:00:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.58 |
327 |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.55 |
300 |
35.07 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
275 |
36.13 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
253 |
37.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
243 |
37.63 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
229 |
38.39 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
222 |
38.79 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
215 |
39.19 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.08 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
192 |
40.72 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
181 |
41.49 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
176 |
41.92 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
170 |
42.41 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Pihl Nygaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
159 |
43.32 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
156 |
43.64 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
129 |
46.45 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
114 |
48.33 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
114 |
48.42 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
110 |
48.90 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
107 |
49.36 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
103 |
50.09 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(-12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskar Kristensen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
63 |
58.94 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holger Breinholt Sørensen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
58 |
1:00.38 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Birk Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
50 |
1:03.38 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 13:00:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 13:00.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|