Resultater for Vest Børn Medleystævne - Nord
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 11.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Børn Medley 2023 Nord
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
383 |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
303 |
39.46 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Kjær Skriver |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
288 |
40.12 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
270 |
40.99 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
243 |
42.49 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
236 |
42.87 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.74 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
191 |
45.99 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
189 |
46.17 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.96 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
189 |
46.21 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Steen Sloth |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
185 |
46.51 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Thorsen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
175 |
47.40 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Petersen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
154 |
49.47 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
146 |
50.33 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Mejdahl Rotbøll |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
132 |
51.99 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.02 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
122 |
53.33 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
120 |
53.65 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
119 |
53.83 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Stensgaard Korsgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
115 |
54.44 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inger Ravnborg |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
96 |
57.72 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicoline Thorup Kristensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
86 |
59.86 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Jensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) v/25m |
|
|
|
|
- |
|
Anna Huynh Laursen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v/26 m |
|
|
|
|
- |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Ej brystliggende v/25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:59:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
507 |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
416 |
35.51 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
395 |
36.12 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
364 |
37.11 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.68 |
359 |
37.30 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
312 |
39.09 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
300 |
39.58 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.26 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
292 |
39.96 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
278 |
40.59 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
275 |
40.77 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Schubart Nielsen |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.55 |
235 |
42.95 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-13.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
228 |
43.41 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.24 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
227 |
43.44 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
201 |
45.21 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.06 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
189 |
46.16 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.77 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
167 |
48.15 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
152 |
49.61 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Flyger Grøndal |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
140 |
50.96 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(-10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
136 |
51.49 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ester Klyvø |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
+0.59 |
133 |
51.95 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
122 |
53.47 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karen Storgaard Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
116 |
54.34 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.05 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
114 |
54.69 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.60 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Natasja Ulnits |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
104 |
56.31 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
100 |
57.13 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carmen Engvad Krogshave |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
85 |
1:00.19 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andrea Qvist Kongsbak |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
73 |
1:03.18 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
40 |
1:17.52 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Ej brystliggende v. 25 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:59:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 12:59.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|