Results for Lohi Uinnit 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
285 |
3:11.49 |
|
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:11.72 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
284 |
3:11.67 |
+0.18 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:16.44 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
281 |
3:12.43 |
+0.94 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:14.08 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
278 |
3:13.17 |
+1.68 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:20.80 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
268 |
3:15.39 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.38 |
(-7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
249 |
3:20.34 |
+8.85 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:30.83 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
246 |
3:21.06 |
+9.57 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:22.43 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
246 |
3:21.07 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.50 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
238 |
3:23.33 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.48 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
231 |
3:25.30 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.72 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
3:26.99 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.54 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
203 |
3:34.25 |
+22.76 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:47.72 |
(-13.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
202 |
3:34.69 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.64 |
(-13.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
196 |
3:36.96 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
180 |
3:42.96 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.98 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
174 |
3:45.87 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.86 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
172 |
3:46.53 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.88 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Salama Korhonen |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
157 |
3:53.67 |
+42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
150 |
3:56.86 |
+45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
150 |
3:57.12 |
+45.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.43 |
(+14.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
123 |
4:13.52 |
+1:02.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.93 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
94 |
4:37.10 |
+1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
- |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
100 |
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 10.34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
2:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.71 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
403 |
2:50.64 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.98 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
387 |
2:52.99 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.80 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
372 |
2:55.33 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.79 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
365 |
2:56.35 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.52 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
344 |
2:59.89 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.96 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
343 |
3:00.11 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.48 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
336 |
3:01.36 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.37 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
308 |
3:06.58 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.93 |
(+7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
306 |
3:07.04 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.87 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
305 |
3:07.30 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.13 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
302 |
3:07.92 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.97 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
270 |
3:14.91 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.03 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
269 |
3:15.17 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.95 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
259 |
3:17.67 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.41 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
254 |
3:19.04 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.47 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
251 |
3:19.76 |
+36.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.69 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
233 |
3:24.71 |
+41.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.43 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
232 |
3:24.97 |
+41.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.53 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
181 |
3:42.89 |
+59.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.17 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
149 |
3:57.76 |
+1:14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.20 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 10.34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
696 |
2:22.26 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:19.86 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
557 |
2:33.24 |
+10.98 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:31.79 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
2:41.61 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.77 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
469 |
2:42.30 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.02 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
441 |
2:45.63 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.83 |
(+8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
438 |
2:46.03 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.85 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
415 |
2:49.06 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.07 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
414 |
2:49.13 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.37 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
413 |
2:49.25 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.76 |
(+9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
410 |
2:49.71 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.43 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
408 |
2:49.95 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(+13.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
268 |
3:15.47 |
+53.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.39 |
(+12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 10.34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.43.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
302 |
2:49.75 |
|
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:50.70 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
293 |
2:51.46 |
+1.71 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:55.48 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
2:56.45 |
+6.70 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:56.73 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
221 |
3:08.51 |
+18.76 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:14.28 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
207 |
3:12.70 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.70 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
204 |
3:13.38 |
+23.63 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:15.20 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
202 |
3:14.24 |
+24.49 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:17.81 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
201 |
3:14.50 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.74 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
197 |
3:15.65 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.53 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
189 |
3:18.62 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.10 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
182 |
3:20.91 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.17 |
(-13.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
180 |
3:21.85 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.57 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
171 |
3:25.21 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.76 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
3:26.97 |
+37.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.98 |
(-11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
147 |
3:35.79 |
+46.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.45 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
137 |
3:41.00 |
+51.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.56 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 10.55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
563 |
2:18.05 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:16.19 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
445 |
2:29.32 |
+11.27 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:29.76 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
436 |
2:30.33 |
+12.28 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:31.24 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
425 |
2:31.54 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.51 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
411 |
2:33.25 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.87 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
2:33.27 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.41 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
396 |
2:35.23 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.53 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
380 |
2:37.32 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.03 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
361 |
2:39.97 |
+21.92 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:40.96 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
350 |
2:41.63 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
334 |
2:44.24 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.96 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
290 |
2:52.18 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.02 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
277 |
2:54.74 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.73 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
2:57.31 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.84 |
(-15.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
244 |
3:02.27 |
+44.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.84 |
(-19.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 10.55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
667 |
2:10.44 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:08.30 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
614 |
2:14.10 |
+3.66 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:16.20 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
557 |
2:18.51 |
+8.07 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:14.94 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
488 |
2:24.72 |
+14.28 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:23.22 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 10.55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.43.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
352 |
1:18.54 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
319 |
1:21.18 |
+2.64 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
277 |
1:25.07 |
+6.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.52 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
225 |
1:31.16 |
+12.62 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:34.66 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
174 |
1:39.32 |
+20.78 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.32 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
121 |
1:51.88 |
+33.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.96 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
87 |
2:04.96 |
+46.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.98 |
(+10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
70 |
2:14.11 |
+55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
568 |
1:06.97 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
532 |
1:08.45 |
+1.48 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:07.88 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
501 |
1:09.84 |
+2.87 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
1:10.87 |
+3.90 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
463 |
1:11.68 |
+4.71 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
381 |
1:16.52 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.99 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
322 |
1:20.90 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
301 |
1:22.70 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.47 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
301 |
1:22.73 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
272 |
1:25.55 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.30 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
255 |
1:27.47 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
255 |
1:27.48 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
247 |
1:28.34 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.69 |
(-20.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
245 |
1:28.65 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
213 |
1:32.84 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.98 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
212 |
1:32.97 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.33 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
209 |
1:33.41 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
84 |
2:06.21 |
+59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
590 |
1:06.12 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
587 |
1:06.26 |
+0.14 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
497 |
1:10.03 |
+3.91 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
1:10.28 |
+4.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
476 |
1:11.02 |
+4.90 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
461 |
1:11.80 |
+5.68 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
455 |
1:12.11 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
423 |
1:13.86 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Senni Piirainen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
422 |
1:13.92 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
341 |
1:19.39 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
327 |
1:20.49 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
319 |
1:21.16 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
305 |
1:22.37 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
227 |
1:30.86 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+15.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.43.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
241 |
1:19.37 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
205 |
1:23.81 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
123 |
1:39.36 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.55 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
514 |
1:01.70 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
490 |
1:02.69 |
+0.99 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
428 |
1:05.61 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
1:08.08 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
353 |
1:09.96 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
324 |
1:11.94 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
308 |
1:13.21 |
+11.51 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
223 |
1:21.48 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.42 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
191 |
1:25.84 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
655 |
56.93 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
427 |
1:05.65 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
1:07.08 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
381 |
1:08.17 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
345 |
1:10.46 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
333 |
1:11.31 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.43.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
168 |
53.08 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
53.19 |
+0.11 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 50.37 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
155 |
54.50 |
+1.42 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
152 |
54.82 |
+1.74 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
140 |
56.40 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.83 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
122 |
58.92 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
102 |
1:02.56 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eva Kärki |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
|
91 |
1:04.96 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
84 |
1:06.78 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Pellikka |
2014 |
Oulun Lohet |
|
50 |
1:19.41 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
335 |
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.82 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
296 |
43.92 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
271 |
45.26 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.04 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
258 |
45.98 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
258 |
46.02 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
257 |
46.06 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.93 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
226 |
48.05 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
219 |
48.60 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
208 |
49.41 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.16 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
189 |
51.02 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
187 |
51.21 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
181 |
51.77 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
176 |
52.26 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.70 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
169 |
52.98 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
164 |
53.48 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
163 |
53.58 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
160 |
53.93 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.17 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
145 |
55.74 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
142 |
56.10 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riina Rasila |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
139 |
56.44 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.61 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
139 |
56.53 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.41 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Salama Korhonen |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
127 |
58.19 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.05 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
126 |
58.30 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
107 |
1:01.69 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
83 |
1:06.99 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
485 |
37.28 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
474 |
37.57 |
+0.29 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
440 |
38.51 |
+1.23 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
393 |
39.98 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
380 |
40.43 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
367 |
40.91 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
362 |
41.08 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Ronkainen |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
352 |
41.48 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.93 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
350 |
41.55 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
345 |
41.74 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
335 |
42.17 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
324 |
42.64 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
318 |
42.90 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
309 |
43.30 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
305 |
43.52 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.36 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
44.64 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.99 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
281 |
44.73 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
269 |
45.36 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
45.60 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.14 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto |
|
254 |
46.21 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
239 |
47.17 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
231 |
47.69 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
225 |
48.12 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
203 |
49.80 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.61 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
194 |
50.53 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
194 |
50.54 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
50.70 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
51.25 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
186 |
51.26 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
161 |
53.84 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
159 |
54.06 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
140 |
56.38 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
673 |
33.42 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
632 |
34.13 |
+0.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
603 |
34.68 |
+1.26 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
586 |
35.00 |
+1.58 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
581 |
35.11 |
+1.69 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
560 |
35.54 |
+2.12 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
527 |
36.27 |
+2.85 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
511 |
36.63 |
+3.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
509 |
36.69 |
+3.27 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
484 |
37.30 |
+3.88 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
483 |
37.32 |
+3.90 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
461 |
37.92 |
+4.50 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
38.29 |
+4.87 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
426 |
38.92 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
404 |
39.61 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
387 |
40.18 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
380 |
40.45 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
365 |
40.97 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
364 |
41.03 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
353 |
41.42 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
317 |
42.94 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
304 |
43.57 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
276 |
44.98 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
200 |
50.02 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Nurmela |
1991 |
Oulun Lohet |
|
368 |
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
66 |
1:12.50 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
183 |
45.66 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aatos Rantsi |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
138 |
50.10 |
+4.44 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
131 |
51.02 |
+5.36 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
97 |
56.44 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
90 |
57.75 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.51 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
80 |
1:00.20 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
178 |
46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
173 |
46.54 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
155 |
48.24 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.51 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
119 |
52.70 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Tokola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
101 |
55.59 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.51 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
98 |
56.11 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.70 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
57.41 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Lintonen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
73 |
1:01.83 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.92 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
73 |
1:01.95 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
32.89 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
489 |
32.93 |
+0.04 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
447 |
33.92 |
+1.03 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
443 |
34.03 |
+1.14 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
430 |
34.38 |
+1.49 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
401 |
35.17 |
+2.28 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
380 |
35.81 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
356 |
36.59 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
284 |
39.44 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
255 |
40.92 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
249 |
41.21 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
244 |
41.51 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
217 |
43.15 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.68 |
(-9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
190 |
45.10 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
152 |
48.57 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.50 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
594 |
30.87 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
31.50 |
+0.63 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
506 |
32.55 |
+1.68 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
501 |
32.66 |
+1.79 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Ukkola |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
498 |
32.72 |
+1.85 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
486 |
33.00 |
+2.13 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
446 |
33.94 |
+3.07 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
421 |
34.61 |
+3.74 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jimi Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
398 |
35.27 |
+4.40 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
368 |
36.19 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
346 |
36.94 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
314 |
38.17 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
|
395 |
35.34 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 11.55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
3:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.88 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
194 |
3:32.89 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.17 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
163 |
3:45.55 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
126 |
4:05.80 |
+57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 12.18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
552 |
2:30.33 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
445 |
2:41.53 |
+11.20 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:40.47 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
440 |
2:42.12 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.85 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
419 |
2:44.83 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.89 |
(+11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
410 |
2:45.91 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.45 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
399 |
2:47.42 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.98 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
399 |
2:47.52 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.96 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
352 |
2:54.57 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.08 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
348 |
2:55.36 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.69 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
347 |
2:55.50 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.30 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
344 |
2:55.88 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.54 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
344 |
2:55.99 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.00 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
291 |
3:06.01 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.57 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
290 |
3:06.16 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.06 |
(+11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
284 |
3:07.61 |
+37.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.61 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lotta Ronkainen |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
282 |
3:07.93 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.65 |
(-12.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
219 |
3:24.63 |
+54.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.30 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
133 |
4:01.35 |
+1:31.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.14 |
(+12.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 12.18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
624 |
2:24.30 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:18.39 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
553 |
2:30.21 |
+5.91 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:28.63 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
536 |
2:31.78 |
+7.48 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:19.49 |
(+12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
526 |
2:32.80 |
+8.50 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:26.80 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
512 |
2:34.15 |
+9.85 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:27.77 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
474 |
2:38.14 |
+13.84 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:47.26 |
(-9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
473 |
2:38.31 |
+14.01 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
397 |
2:47.81 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.80 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
323 |
2:59.75 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.60 |
(+15.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
3:08.95 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.18 |
(+20.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 12.18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
3:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.90 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
157 |
3:27.34 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.84 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 12.22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
513 |
2:19.75 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:21.25 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
434 |
2:27.77 |
+8.02 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:24.69 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
328 |
2:42.24 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(+12.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
2:45.95 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.03 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
300 |
2:47.04 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.77 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 12.22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
369 |
5:29.48 |
|
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:29.17 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
368 |
5:29.71 |
+0.23 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:41.17 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
363 |
5:31.13 |
+1.65 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:27.09 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
330 |
5:41.85 |
+12.37 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 6:01.12 |
(-19.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
324 |
5:44.14 |
+14.66 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 6:14.21 |
(-30.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
309 |
5:49.36 |
+19.88 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:51.57 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
282 |
6:00.46 |
+30.98 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 6:15.39 |
(-14.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
260 |
6:10.38 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:21.28 |
(-10.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
252 |
6:13.92 |
+44.44 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 6:23.41 |
(-9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
247 |
6:16.31 |
+46.83 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 6:18.37 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
6:22.34 |
+52.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:58.01 |
(-35.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
235 |
6:23.06 |
+53.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:33.90 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
189 |
6:51.67 |
+1:22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:39.38 |
(+12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
6:59.59 |
+1:30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:16.09 |
(-16.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
128 |
7:48.50 |
+2:19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:03.72 |
(-15.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
117 |
8:02.37 |
+2:32.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:09.01 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
514 |
4:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.21 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
497 |
4:58.27 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.07 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
489 |
5:00.03 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.98 |
(-9.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
447 |
5:09.18 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.69 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
414 |
5:17.16 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.86 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
408 |
5:18.70 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.88 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
404 |
5:19.69 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.56 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
401 |
5:20.55 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.14 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
396 |
5:21.66 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.17 |
(-45.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
5:25.29 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.74 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
383 |
5:25.49 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.54 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
381 |
5:26.04 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.84 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
364 |
5:30.96 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.24 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
328 |
5:42.67 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.20 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
320 |
5:45.53 |
+50.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.32 |
(-16.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
313 |
5:47.87 |
+52.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.92 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
301 |
5:52.68 |
+57.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.06 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
292 |
5:56.24 |
+1:01.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.95 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
6:07.97 |
+1:12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:49.41 |
(-41.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
191 |
6:49.87 |
+1:54.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:48.63 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
132 |
7:43.37 |
+2:48.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.04 |
(+43.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
586 |
4:42.48 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:35.63 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
491 |
4:59.65 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.91 |
(+9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
243 |
6:18.44 |
+1:35.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.34 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
356 |
5:10.49 |
|
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:13.06 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
347 |
5:12.94 |
+2.45 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:20.45 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
332 |
5:17.53 |
+7.04 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:28.30 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
324 |
5:20.18 |
+9.69 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:22.86 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
253 |
5:47.76 |
+37.27 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 6:01.54 |
(-13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
231 |
5:58.33 |
+47.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.26 |
(-14.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
215 |
6:07.30 |
+56.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.32 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
6:17.55 |
+1:07.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:25.00 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
116 |
7:30.60 |
+2:20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:31.19 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
443 |
4:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.13 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
433 |
4:50.76 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.10 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
359 |
5:09.41 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.28 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
342 |
5:14.47 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.35 |
(-20.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
340 |
5:15.24 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.55 |
(-14.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
317 |
5:22.67 |
+34.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.61 |
(+21.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
296 |
5:29.95 |
+41.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.23 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
293 |
5:31.19 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.72 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
277 |
5:37.39 |
+48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
226 |
6:01.25 |
+1:12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.63 |
(+15.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
651 |
4:13.87 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:08.66 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
557 |
4:27.35 |
+13.48 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:29.39 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
547 |
4:28.95 |
+15.08 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:30.93 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
176 |
43.55 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
126 |
48.69 |
+5.14 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
89 |
54.68 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
65 |
1:00.65 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
64 |
1:00.95 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
56 |
1:03.60 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
49 |
1:06.60 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(+12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
272 |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
219 |
40.49 |
+2.83 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
180 |
43.19 |
+5.53 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
175 |
43.65 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
160 |
44.92 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
145 |
46.44 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.23 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
131 |
48.10 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
129 |
48.29 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(-11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Salama Korhonen |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
99 |
52.64 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
93 |
53.88 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
86 |
55.17 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
544 |
29.91 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
543 |
29.94 |
+0.03 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
518 |
30.41 |
+0.50 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
482 |
31.14 |
+1.23 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
31.91 |
+2.00 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
32.31 |
+2.40 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
374 |
33.90 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
373 |
33.92 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
347 |
34.75 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto |
|
338 |
35.04 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
338 |
35.04 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
321 |
35.66 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
319 |
35.72 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
313 |
35.96 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
300 |
36.49 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
291 |
36.85 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
288 |
36.98 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
284 |
37.16 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
259 |
38.29 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
256 |
38.46 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
241 |
39.24 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lotta Ronkainen |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
216 |
40.69 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Toivonen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
211 |
41.00 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.60 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
206 |
41.34 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.52 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
200 |
41.73 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
194 |
42.13 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
191 |
42.35 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
191 |
42.42 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
134 |
47.66 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.89 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
124 |
48.99 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
115 |
50.20 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.78 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
91 |
54.30 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.41 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
629 |
28.51 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
29.55 |
+1.04 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
543 |
29.93 |
+1.42 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
537 |
30.04 |
+1.53 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
513 |
30.50 |
+1.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
507 |
30.63 |
+2.12 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
485 |
31.09 |
+2.58 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
481 |
31.16 |
+2.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
475 |
31.30 |
+2.79 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
470 |
31.40 |
+2.89 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
31.44 |
+2.93 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
457 |
31.71 |
+3.20 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
455 |
31.74 |
+3.23 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
451 |
31.84 |
+3.33 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
451 |
31.84 |
+3.33 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
447 |
31.93 |
+3.42 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
426 |
32.46 |
+3.95 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Senni Piirainen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
420 |
32.60 |
+4.09 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
417 |
32.68 |
+4.17 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
417 |
32.68 |
+4.17 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
410 |
32.86 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
33.48 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
387 |
33.50 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
379 |
33.73 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
375 |
33.87 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
374 |
33.89 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
374 |
33.90 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
348 |
34.73 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
337 |
35.10 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
333 |
35.23 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
328 |
35.42 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
308 |
36.14 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
295 |
36.66 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
245 |
38.99 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
167 |
44.35 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
40 |
1:11.23 |
+42.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset 29 ja vanhemmat - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Nurmela |
1991 |
Oulun Lohet |
|
321 |
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 16.52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.44.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50 |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
47 |
1:01.68 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet 11-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
269 |
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
38.99 |
+4.52 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
156 |
41.34 |
+6.87 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
42.46 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
122 |
44.89 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
121 |
44.98 |
+10.51 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
98 |
48.22 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
69 |
54.17 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.06 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
55 |
58.53 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
554 |
27.10 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
500 |
28.05 |
+0.95 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
494 |
28.17 |
+1.07 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
28.83 |
+1.73 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
456 |
28.92 |
+1.82 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
401 |
30.18 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
30.37 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
376 |
30.84 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
366 |
31.11 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
362 |
31.23 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
359 |
31.33 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
331 |
32.17 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
311 |
32.86 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
292 |
33.56 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
233 |
36.16 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
209 |
37.50 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
655 |
25.64 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
488 |
28.28 |
+2.64 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
28.35 |
+2.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
28.66 |
+3.02 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
437 |
29.34 |
+3.70 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
29.63 |
+3.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
416 |
29.82 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
408 |
30.01 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
391 |
30.45 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
334 |
32.09 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 09.47.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
|
339 |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.45.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
291 |
1:36.71 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:42.10 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
291 |
1:36.74 |
+0.03 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
269 |
1:39.30 |
+2.59 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:45.94 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
261 |
1:40.25 |
+3.54 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:39.79 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
257 |
1:40.74 |
+4.03 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:41.16 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
251 |
1:41.54 |
+4.83 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:40.95 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
249 |
1:41.84 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.51 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
239 |
1:43.30 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.00 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
236 |
1:43.77 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.12 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
231 |
1:44.42 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.85 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
212 |
1:47.54 |
+10.83 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:45.50 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
207 |
1:48.25 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.01 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
207 |
1:48.32 |
+11.61 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:46.98 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
197 |
1:50.20 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.58 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
196 |
1:50.23 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.93 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
190 |
1:51.36 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.88 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
187 |
1:51.97 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.74 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
183 |
1:52.89 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
176 |
1:54.25 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.73 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
175 |
1:54.46 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.87 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
173 |
1:54.97 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.23 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
150 |
2:00.47 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.60 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
150 |
2:00.69 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.96 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
149 |
2:00.83 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.98 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
148 |
2:00.99 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.38 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
146 |
2:01.78 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.82 |
(-9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
2:02.08 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.35 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
135 |
2:04.87 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.79 |
(-9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
125 |
2:08.10 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
681 |
1:12.89 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
1:22.17 |
+9.28 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:19.94 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
454 |
1:23.42 |
+10.53 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
431 |
1:24.87 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.91 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
384 |
1:28.19 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
364 |
1:29.77 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
362 |
1:29.90 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.16 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
356 |
1:30.42 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
343 |
1:31.55 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
326 |
1:33.09 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.63 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
325 |
1:33.27 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
307 |
1:34.98 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
303 |
1:35.39 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Ronkainen |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
303 |
1:35.42 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.09 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
290 |
1:36.84 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
276 |
1:38.41 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.81 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
274 |
1:38.66 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
265 |
1:39.80 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.47 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
265 |
1:39.82 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
246 |
1:42.23 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.77 |
(-14.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto |
|
236 |
1:43.65 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
222 |
1:45.80 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.51 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
212 |
1:47.41 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.37 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
197 |
1:50.09 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.86 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
195 |
1:50.45 |
+37.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.57 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
187 |
1:51.95 |
+39.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.73 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
172 |
1:55.26 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.88 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
161 |
1:57.67 |
+44.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.54 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
575 |
1:17.12 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
570 |
1:17.32 |
+0.20 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
515 |
1:19.97 |
+2.85 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
496 |
1:20.98 |
+3.86 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
490 |
1:21.29 |
+4.17 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
1:22.16 |
+5.04 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
461 |
1:22.96 |
+5.84 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
456 |
1:23.28 |
+6.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:22.54 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin Nurmela |
1991 |
Oulun Lohet |
|
364 |
1:29.79 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(+6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
355 |
1:30.50 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.36 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
355 |
1:30.54 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
317 |
1:33.98 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
304 |
1:35.37 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.45.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
295 |
1:25.43 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:25.98 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
294 |
1:25.46 |
+0.03 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
219 |
1:34.28 |
+8.85 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:33.83 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
190 |
1:38.82 |
+13.39 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:42.26 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
181 |
1:40.49 |
+15.06 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:42.79 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
176 |
1:41.42 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.05 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
172 |
1:42.18 |
+16.75 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
169 |
1:42.80 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.48 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
156 |
1:45.56 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.82 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
153 |
1:46.17 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.99 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
147 |
1:47.60 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.98 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
140 |
1:49.32 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.10 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
126 |
1:53.42 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.35 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
103 |
2:01.19 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.44 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
73 |
2:15.67 |
+50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
71 |
2:16.92 |
+51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
443 |
1:14.58 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
430 |
1:15.35 |
+0.77 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
426 |
1:15.59 |
+1.01 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
399 |
1:17.25 |
+2.67 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
359 |
1:19.98 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
334 |
1:21.90 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.37 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
326 |
1:22.64 |
+8.06 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
319 |
1:23.23 |
+8.65 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
297 |
1:25.21 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
288 |
1:26.08 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
264 |
1:28.58 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
264 |
1:28.62 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.12 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
231 |
1:32.70 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
221 |
1:33.94 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.85 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
139 |
1:49.71 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.65 |
(+9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
599 |
1:07.46 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:05.58 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
541 |
1:09.79 |
+2.33 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
508 |
1:11.24 |
+3.78 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
492 |
1:12.05 |
+4.59 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
467 |
1:13.27 |
+5.81 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Ukkola |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
417 |
1:16.10 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
357 |
1:20.12 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
338 |
1:21.65 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 17.41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.45.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
453 |
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.13 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
351 |
2:40.10 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.59 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
331 |
2:43.28 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.89 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
208 |
3:10.62 |
+43.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.59 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
207 |
3:10.76 |
+43.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.02 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
207 |
3:10.80 |
+43.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.51 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
205 |
3:11.36 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.79 |
(-32.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
191 |
3:16.12 |
+49.11 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:21.43 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
189 |
3:16.55 |
+49.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.53 |
(+10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Salama Korhonen |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
154 |
3:30.54 |
+1:03.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.37 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
149 |
3:33.03 |
+1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
140 |
3:37.31 |
+1:10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.64 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 18.12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
637 |
2:11.24 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:09.02 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
549 |
2:17.97 |
+6.73 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:12.86 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
489 |
2:23.31 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.69 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
473 |
2:24.93 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.85 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
453 |
2:27.01 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.18 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
431 |
2:29.56 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.50 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
420 |
2:30.80 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
414 |
2:31.54 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.71 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
390 |
2:34.58 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.43 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
389 |
2:34.67 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.09 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
383 |
2:35.54 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.00 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
359 |
2:38.84 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.34 |
(+11.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
344 |
2:41.13 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
330 |
2:43.41 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.51 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
327 |
2:43.90 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
327 |
2:43.90 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.68 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
315 |
2:46.04 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
310 |
2:46.85 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.06 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
299 |
2:48.91 |
+37.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.74 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Francheska Kurtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto |
|
285 |
2:51.54 |
+40.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.87 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
274 |
2:53.78 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.95 |
(+10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
264 |
2:55.95 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.72 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
243 |
3:00.87 |
+49.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.10 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
214 |
3:08.83 |
+57.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.16 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
187 |
3:17.30 |
+1:06.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.40 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
150 |
3:32.32 |
+1:21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.16 |
(+15.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
115 |
3:51.83 |
+1:40.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.21 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 18.12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
650 |
2:10.37 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:08.14 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
647 |
2:10.60 |
+0.23 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:08.09 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
621 |
2:12.42 |
+2.05 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
593 |
2:14.44 |
+4.07 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:12.85 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
586 |
2:14.95 |
+4.58 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:15.32 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
572 |
2:16.09 |
+5.72 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:17.75 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
559 |
2:17.15 |
+6.78 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:17.14 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
536 |
2:19.08 |
+8.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:16.70 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
523 |
2:20.21 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
486 |
2:23.69 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.53 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
465 |
2:25.83 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
462 |
2:26.05 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.82 |
(+8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
461 |
2:26.18 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.88 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
443 |
2:28.10 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
438 |
2:28.76 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.18 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
2:29.45 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.10 |
(+10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
427 |
2:29.97 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.80 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
420 |
2:30.81 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.06 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
2:33.24 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.90 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
398 |
2:33.57 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.07 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
334 |
2:42.78 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.58 |
(+15.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
239 |
3:01.85 |
+51.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.75 |
(+10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 18.12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.45.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
206 |
2:52.66 |
|
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 2:55.34 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
2:54.13 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.47 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
185 |
2:58.72 |
+6.06 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 2:58.09 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
166 |
3:05.33 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.07 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
3:15.19 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.59 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Lintonen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
104 |
3:36.81 |
+44.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.54 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niko Tokola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
98 |
3:40.67 |
+48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 18.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Vanders |
|
615 |
1:59.93 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:58.39 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
583 |
2:02.07 |
+2.14 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:01.93 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
447 |
2:13.36 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
441 |
2:13.93 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.35 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
439 |
2:14.14 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.00 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
438 |
2:14.24 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.80 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
425 |
2:15.61 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
378 |
2:21.01 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.18 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
376 |
2:21.22 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.43 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
366 |
2:22.48 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.18 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
243 |
2:43.36 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.53 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
240 |
2:44.10 |
+44.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.60 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 18.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
652 |
1:57.62 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:54.09 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
620 |
1:59.58 |
+1.96 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:58.95 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
371 |
2:21.87 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.23 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
301 |
2:32.19 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.36 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.5.2023 18.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.05.2023 18.45.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
349 |
1:06.52 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:05.98 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
327 |
1:07.96 |
+1.44 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
252 |
1:14.15 |
+7.63 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
247 |
1:14.65 |
+8.13 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
233 |
1:16.13 |
+9.61 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
231 |
1:16.37 |
+9.85 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
217 |
1:17.88 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.39 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
217 |
1:17.95 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
211 |
1:18.70 |
+12.18 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Joonas Malo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
201 |
1:19.89 |
+13.37 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
1:19.89 |
+13.37 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
195 |
1:20.78 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
193 |
1:20.99 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
192 |
1:21.18 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.55 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
180 |
1:22.95 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
160 |
1:26.16 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.98 |
(-9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
114 |
1:36.45 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.47 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
108 |
1:38.21 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
108 |
1:38.24 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.16 |
(-10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Lintonen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
104 |
1:39.34 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.62 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
101 |
1:40.56 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.85 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
86 |
1:46.11 |
+39.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
509 |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
445 |
1:01.36 |
+2.68 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
430 |
1:02.06 |
+3.38 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
417 |
1:02.68 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
388 |
1:04.22 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
384 |
1:04.44 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
380 |
1:04.64 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
345 |
1:06.76 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
345 |
1:06.78 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
321 |
1:08.40 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
297 |
1:10.18 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
266 |
1:12.84 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
265 |
1:12.94 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
658 |
53.86 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 53.69 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
56.86 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
548 |
57.25 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
515 |
58.43 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.84 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
506 |
58.79 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
471 |
1:00.19 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimi Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
435 |
1:01.83 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
429 |
1:02.12 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
370 |
1:05.27 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
322 |
1:08.30 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 10.12.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
471 |
1:06.46 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
440 |
1:07.95 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
433 |
1:08.35 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
422 |
1:08.93 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
409 |
1:09.62 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
397 |
1:10.32 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
392 |
1:10.63 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
368 |
1:12.11 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
363 |
1:12.47 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
360 |
1:12.63 |
+6.17 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
353 |
1:13.15 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
351 |
1:13.29 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
349 |
1:13.38 |
+6.92 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
348 |
1:13.50 |
+7.04 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
340 |
1:14.05 |
+7.59 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
340 |
1:14.05 |
+7.59 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
335 |
1:14.44 |
+7.98 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
331 |
1:14.73 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
325 |
1:15.16 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
311 |
1:16.28 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
303 |
1:16.92 |
+10.46 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
301 |
1:17.09 |
+10.63 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
297 |
1:17.50 |
+11.04 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
289 |
1:18.16 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
281 |
1:18.88 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
280 |
1:19.04 |
+12.58 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
1:19.14 |
+12.68 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
273 |
1:19.68 |
+13.22 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:21.90 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
1:20.50 |
+14.04 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto |
|
263 |
1:20.62 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
259 |
1:21.08 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.12 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
259 |
1:21.11 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.94 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
258 |
1:21.13 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
252 |
1:21.86 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
251 |
1:21.89 |
+15.43 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
249 |
1:22.10 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
240 |
1:23.11 |
+16.65 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:24.47 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
1:23.66 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.77 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
228 |
1:24.61 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
223 |
1:25.19 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
221 |
1:25.43 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
221 |
1:25.51 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
220 |
1:25.54 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.52 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
217 |
1:25.98 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.80 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
209 |
1:27.02 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
199 |
1:28.54 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
190 |
1:29.93 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
186 |
1:30.44 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
186 |
1:30.44 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.19 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
185 |
1:30.71 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
174 |
1:32.46 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
174 |
1:32.60 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
1:32.73 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
161 |
1:34.95 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.69 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
161 |
1:35.04 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
159 |
1:35.27 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
159 |
1:35.40 |
+28.94 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:34.13 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
143 |
1:38.68 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.92 |
(-10.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sindia Salmela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
142 |
1:39.05 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
140 |
1:39.53 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.94 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
135 |
1:40.76 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.81 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
129 |
1:42.31 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.38 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
103 |
1:50.31 |
+43.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.12 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
88 |
1:56.14 |
+49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Sesilia Kähkönen |
2015 |
Vieskan Uimarit |
|
85 |
1:57.43 |
+50.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.38 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Nelli Rousu |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
83 |
1:58.29 |
+51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
69 |
2:05.99 |
+59.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.03 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Francheska Kurtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
572 |
1:02.26 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
568 |
1:02.43 |
+0.17 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
556 |
1:02.85 |
+0.59 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
518 |
1:04.35 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
503 |
1:05.00 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
478 |
1:06.10 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
468 |
1:06.58 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
468 |
1:06.58 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
461 |
1:06.91 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
423 |
1:08.87 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
422 |
1:08.92 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
412 |
1:09.44 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
411 |
1:09.53 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
409 |
1:09.63 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
393 |
1:10.58 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
392 |
1:10.63 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
1:12.34 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
359 |
1:12.71 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
348 |
1:13.50 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
343 |
1:13.82 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
339 |
1:14.09 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
320 |
1:15.55 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
314 |
1:16.00 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
313 |
1:16.14 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
293 |
1:17.80 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
286 |
1:18.48 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
187 |
1:30.28 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.29 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
166 |
1:33.91 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.77 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
137 |
1:40.25 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.95 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
659 |
59.42 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
611 |
1:00.93 |
+1.51 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
609 |
1:00.99 |
+1.57 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
554 |
1:02.95 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
551 |
1:03.06 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
545 |
1:03.27 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
544 |
1:03.33 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
1:04.25 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.06 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
517 |
1:04.39 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
504 |
1:04.96 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
1:05.12 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
472 |
1:06.40 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
468 |
1:06.56 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
467 |
1:06.62 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
456 |
1:07.14 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
451 |
1:07.38 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
430 |
1:08.50 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
412 |
1:09.47 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
1:09.83 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
399 |
1:10.22 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
383 |
1:11.19 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
368 |
1:12.13 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
363 |
1:12.44 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
345 |
1:13.69 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
337 |
1:14.26 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
333 |
1:14.53 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
109 |
1:47.94 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.07 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 10.46.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
125 |
47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
111 |
49.29 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
110 |
49.42 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iisak Niskanen |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
102 |
50.72 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
98 |
51.39 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.41 |
(-10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aatos Rantsi |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
96 |
51.62 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
84 |
54.07 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.12 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
199 |
40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
641 |
27.49 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
462 |
30.66 |
+3.17 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
407 |
31.99 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
375 |
32.87 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
370 |
33.02 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
346 |
33.77 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
340 |
33.97 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
284 |
36.03 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
261 |
37.06 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
38.32 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
236 |
38.34 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
224 |
39.00 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
205 |
40.17 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
190 |
41.18 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
635 |
27.58 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
580 |
28.42 |
+0.84 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
510 |
29.66 |
+2.08 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
31.56 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
369 |
33.04 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
364 |
33.20 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
344 |
33.83 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 10.55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 10.55.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
207 |
45.54 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
190 |
46.88 |
+1.34 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 49.80 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
148 |
50.93 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.95 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
135 |
52.47 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
112 |
55.92 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
107 |
56.78 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Pellikka |
2014 |
Oulun Lohet |
|
64 |
1:07.26 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
415 |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
332 |
38.94 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
258 |
42.37 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
254 |
42.58 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
235 |
43.72 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
231 |
43.93 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
211 |
45.29 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
209 |
45.44 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
208 |
45.53 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
191 |
46.80 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.01 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
186 |
47.22 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
173 |
48.41 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
165 |
49.18 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
159 |
49.76 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.71 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
154 |
50.27 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
152 |
50.52 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
138 |
52.20 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Riina Rasila |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
137 |
52.22 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
93 |
59.54 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.91 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
84 |
1:01.38 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.80 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
487 |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
456 |
35.05 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
35.29 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
446 |
35.30 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
423 |
35.93 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
416 |
36.12 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
408 |
36.36 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
395 |
36.75 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
385 |
37.08 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
358 |
37.98 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
347 |
38.37 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
342 |
38.56 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
333 |
38.89 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
316 |
39.60 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
313 |
39.71 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
308 |
39.91 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
41.08 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
281 |
41.16 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
41.33 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
276 |
41.40 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
273 |
41.57 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
245 |
43.10 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Toivonen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
232 |
43.87 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.74 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
231 |
43.96 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
188 |
47.07 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
187 |
47.13 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.16 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
144 |
51.43 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nelli Rousu |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
80 |
1:02.37 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
613 |
31.76 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
591 |
32.14 |
+0.38 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
571 |
32.51 |
+0.75 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
537 |
33.18 |
+1.42 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
525 |
33.43 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
457 |
35.01 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
401 |
36.56 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
383 |
37.12 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
383 |
37.14 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
334 |
38.88 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
62 |
1:07.92 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(+9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 11.14.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Perhosuinti Miehet 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
201 |
3:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
179 |
3:15.59 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Perhosuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Vanders |
|
504 |
2:18.63 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
497 |
2:19.26 |
+0.63 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:20.31 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
603 |
2:10.59 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:07.49 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
601 |
2:10.70 |
+0.11 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:10.52 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
478 |
2:21.05 |
+10.46 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:16.35 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
2:26.78 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.74 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
424 |
2:26.83 |
+16.24 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:24.87 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 11.19.20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
2:36.75 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
409 |
2:44.08 |
+7.33 |
|
IKM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
303 |
3:01.28 |
+24.53 |
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
274 |
3:07.38 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.11 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
250 |
3:13.17 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.19 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
165 |
3:41.96 |
+1:05.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.91 |
(+12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
2:27.82 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:22.65 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
458 |
2:38.00 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.39 |
(+8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
377 |
2:48.47 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.66 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 11.29.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
313 |
1:15.98 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
260 |
1:20.83 |
+4.85 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
254 |
1:21.45 |
+5.47 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
237 |
1:23.31 |
+7.33 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
237 |
1:23.33 |
+7.35 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
202 |
1:27.85 |
+11.87 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
1:28.50 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.62 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
1:28.50 |
+12.52 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.79 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
192 |
1:29.31 |
+13.33 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:32.41 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
185 |
1:30.40 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonas Malo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
180 |
1:31.38 |
+15.40 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.07 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
174 |
1:32.27 |
+16.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
174 |
1:32.38 |
+16.40 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.65 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
165 |
1:34.02 |
+18.04 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:32.74 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
165 |
1:34.07 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
160 |
1:34.94 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.89 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
157 |
1:35.53 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.03 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
155 |
1:35.87 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.35 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
140 |
1:39.21 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
139 |
1:39.45 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
1:40.32 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.61 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
117 |
1:45.24 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.60 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iisak Niskanen |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
96 |
1:52.41 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.37 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
427 |
1:08.48 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
1:10.37 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
388 |
1:10.72 |
+2.24 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
373 |
1:11.63 |
+3.15 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
373 |
1:11.67 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
366 |
1:12.12 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
353 |
1:12.98 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
340 |
1:13.93 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
322 |
1:15.21 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
1:16.06 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
311 |
1:16.15 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
308 |
1:16.37 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
287 |
1:18.15 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
284 |
1:18.45 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
239 |
1:23.06 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
198 |
1:28.40 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.25 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
395 |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
350 |
1:13.16 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
341 |
1:13.85 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 11.41.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
320 |
1:23.94 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
1:25.23 |
+1.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.47 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
280 |
1:27.74 |
+3.80 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
276 |
1:28.15 |
+4.21 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
1:28.92 |
+4.98 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:38.05 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
268 |
1:29.05 |
+5.11 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
258 |
1:30.16 |
+6.22 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
242 |
1:32.09 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
237 |
1:32.75 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
233 |
1:33.32 |
+9.38 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:34.76 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto |
|
225 |
1:34.32 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
223 |
1:34.69 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
223 |
1:34.73 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
222 |
1:34.85 |
+10.91 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:33.83 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
217 |
1:35.52 |
+11.58 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:39.93 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
1:36.46 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.37 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
203 |
1:37.60 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.64 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
195 |
1:38.95 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.65 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
194 |
1:39.21 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
187 |
1:40.32 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.56 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
1:40.56 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.44 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
186 |
1:40.64 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.06 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
178 |
1:41.95 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
178 |
1:42.00 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.70 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
171 |
1:43.45 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.71 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
166 |
1:44.44 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.48 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
148 |
1:48.40 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.20 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
147 |
1:48.75 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.29 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
142 |
1:49.99 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.20 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
139 |
1:50.76 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.78 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
128 |
1:53.75 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.80 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
2:00.92 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.16 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
107 |
2:00.95 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.11 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
89 |
2:08.59 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 12.09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
584 |
1:08.71 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
569 |
1:09.30 |
+0.59 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
539 |
1:10.58 |
+1.87 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
477 |
1:13.49 |
+4.78 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
451 |
1:14.86 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
415 |
1:16.98 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
1:17.21 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
404 |
1:17.71 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
403 |
1:17.75 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
367 |
1:20.21 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
350 |
1:21.50 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
338 |
1:22.47 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
328 |
1:23.23 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
317 |
1:24.20 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
315 |
1:24.39 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
299 |
1:25.83 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
296 |
1:26.12 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
296 |
1:26.18 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
292 |
1:26.54 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
290 |
1:26.71 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
279 |
1:27.88 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
259 |
1:30.07 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
253 |
1:30.75 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
248 |
1:31.40 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
228 |
1:34.01 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
226 |
1:34.31 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.23 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
223 |
1:34.62 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
217 |
1:35.47 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.08 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
1:36.48 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
192 |
1:39.46 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.95 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
185 |
1:40.73 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
73 |
2:16.92 |
+1:08.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.72 |
(+10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 12.09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
646 |
1:06.45 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
623 |
1:07.26 |
+0.81 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
539 |
1:10.56 |
+4.11 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
536 |
1:10.70 |
+4.25 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
511 |
1:11.84 |
+5.39 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
459 |
1:14.44 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
459 |
1:14.44 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
451 |
1:14.89 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
436 |
1:15.71 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
419 |
1:16.77 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
393 |
1:18.39 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.03 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
1:18.74 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
342 |
1:22.15 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
311 |
1:24.73 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
1:25.22 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
305 |
1:25.31 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
299 |
1:25.91 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.72 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
63 |
2:23.70 |
+1:17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.39 |
(+13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 12.09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 12.09.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 400m Sekauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
329 |
5:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:06.91 |
(-13.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
315 |
5:58.31 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 15.42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 400m Sekauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Vanders |
|
574 |
4:53.38 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 4:51.32 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
408 |
5:28.64 |
+35.26 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 5:35.00 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
404 |
5:29.66 |
+36.28 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 5:23.82 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
353 |
5:44.77 |
+51.39 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:49.26 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 15.42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 400m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
613 |
4:47.01 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 4:36.70 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
478 |
5:11.83 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.92 |
(+13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
409 |
5:28.27 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.39 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 15.42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 15.42.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Sekauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
467 |
5:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.83 |
(-16.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
351 |
6:17.36 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.85 |
(-15.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
349 |
6:18.31 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:41.82 |
(-23.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
303 |
6:36.36 |
+53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Sekauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
474 |
5:41.49 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:58.32 |
(-16.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
403 |
6:00.42 |
+18.93 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 6:02.48 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
387 |
6:05.30 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.20 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
386 |
6:05.62 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:31.57 |
(-25.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
- |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
448 |
5:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.02 |
(+8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 16.07.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
159 |
3:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
532 |
2:35.43 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:32.03 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
2:42.03 |
+6.60 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:36.59 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
2:53.01 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.89 |
(+11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
377 |
2:54.23 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.99 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
358 |
2:57.30 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.54 |
(-17.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
347 |
2:59.14 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.76 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
347 |
2:59.17 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.96 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
336 |
3:01.08 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.73 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
276 |
3:13.26 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.64 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
272 |
3:14.21 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.70 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
247 |
3:20.68 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.40 |
(-8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
548 |
2:33.83 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:24.40 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
455 |
2:43.72 |
+9.89 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 16.09.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
305 |
3:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.29 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
263 |
3:36.62 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.49 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
243 |
3:42.40 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.51 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
241 |
3:43.22 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.20 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
226 |
3:47.97 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.81 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
4:05.28 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
153 |
4:19.24 |
+53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
514 |
2:53.40 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:52.56 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
449 |
3:01.34 |
+7.94 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:58.13 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
390 |
3:10.14 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
381 |
3:11.60 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.01 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
367 |
3:14.07 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.55 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
362 |
3:14.87 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.13 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
318 |
3:23.36 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.51 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
301 |
3:27.23 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.70 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
244 |
3:42.12 |
+48.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.02 |
(-18.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
677 |
2:38.23 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:34.64 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
570 |
2:47.52 |
+9.29 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:43.91 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
516 |
2:53.19 |
+14.96 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:55.75 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
488 |
2:56.47 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
449 |
3:01.37 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.33 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
382 |
3:11.43 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.84 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
329 |
3:21.22 |
+42.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.04 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 16.21.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisak Niskanen |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
119 |
42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Miehet 11-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
333 |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
307 |
30.97 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
253 |
33.06 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
220 |
34.61 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
197 |
35.93 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
160 |
38.49 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
130 |
41.27 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
125 |
41.74 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reko Heikkinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
114 |
43.10 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.78 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
114 |
43.12 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santtu Kujari |
2012 |
Oulun Lohet |
|
105 |
44.29 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.98 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Lintonen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
90 |
46.58 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
86 |
47.27 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.19 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
553 |
25.47 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
544 |
25.61 |
+0.14 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
473 |
26.82 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
420 |
27.90 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
376 |
28.96 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
28.97 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
374 |
29.02 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
362 |
29.33 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
361 |
29.34 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
347 |
29.74 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
313 |
30.79 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
311 |
30.84 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
301 |
31.20 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
296 |
31.35 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
296 |
31.37 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
277 |
32.07 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
270 |
32.35 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
252 |
33.08 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
236 |
33.81 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Madwave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
605 |
24.71 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
588 |
24.95 |
+0.24 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
574 |
25.16 |
+0.45 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
570 |
25.21 |
+0.50 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.89 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
25.97 |
+1.26 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 25.83 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
515 |
26.07 |
+1.36 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimi Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
461 |
27.06 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
458 |
27.11 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
453 |
27.22 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
435 |
27.58 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Ukkola |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
423 |
27.85 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
422 |
27.86 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
411 |
28.11 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
392 |
28.56 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
371 |
29.09 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
364 |
29.28 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
346 |
29.76 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
318 |
30.61 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 16.34.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
|
355 |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 16.34.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
216 |
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
166 |
43.03 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto |
|
147 |
44.80 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
136 |
45.97 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
126 |
47.16 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.75 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sesilia Kähkönen |
2015 |
Vieskan Uimarit |
|
115 |
48.66 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.24 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Kärki |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
|
104 |
50.32 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
363 |
33.17 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
335 |
34.07 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
331 |
34.21 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
288 |
35.81 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
275 |
36.39 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
263 |
36.92 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
260 |
37.06 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
258 |
37.16 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
250 |
37.57 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
233 |
38.45 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
223 |
39.01 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
207 |
39.95 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
197 |
40.62 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
190 |
41.16 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
189 |
41.18 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
179 |
41.97 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.92 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
175 |
42.30 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
165 |
43.11 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.83 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riina Rasila |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
43.62 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sindia Salmela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
157 |
43.87 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
155 |
44.01 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.89 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
147 |
44.78 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
142 |
45.31 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
95 |
51.86 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.94 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
675 |
26.98 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
579 |
28.39 |
+1.41 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
566 |
28.60 |
+1.62 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
29.41 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
515 |
29.52 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
508 |
29.65 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
29.71 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
501 |
29.79 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
481 |
30.20 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
474 |
30.34 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto |
|
452 |
30.82 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
437 |
31.18 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
432 |
31.31 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
431 |
31.32 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
422 |
31.54 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
415 |
31.73 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
413 |
31.76 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
399 |
32.13 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
398 |
32.16 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
391 |
32.36 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
382 |
32.62 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
380 |
32.66 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
33.34 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
348 |
33.64 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
320 |
34.57 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
314 |
34.81 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
311 |
34.91 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
297 |
35.44 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
283 |
36.02 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto |
|
283 |
36.02 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
279 |
36.20 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Toivonen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
249 |
37.60 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
221 |
39.11 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
216 |
39.40 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
204 |
40.18 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
196 |
40.71 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
177 |
42.12 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
175 |
42.24 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
161 |
43.43 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pihlajalinna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
685 |
26.85 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
631 |
27.59 |
+0.74 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
568 |
28.57 |
+1.72 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
555 |
28.79 |
+1.94 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
555 |
28.79 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
528 |
29.27 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
527 |
29.29 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
526 |
29.31 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
522 |
29.39 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
498 |
29.85 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
491 |
29.99 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
30.00 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
484 |
30.13 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
482 |
30.18 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
458 |
30.69 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
454 |
30.78 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
451 |
30.86 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
443 |
31.04 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
435 |
31.22 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
434 |
31.24 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
397 |
32.18 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
32.43 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
383 |
32.57 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
379 |
32.69 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
377 |
32.74 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
353 |
33.48 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
89 |
52.96 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(+7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 16.53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 16.53.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 800m Vapaauinti Miehet 16 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
9:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
9:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
9:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
413 |
10:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:39.03 |
(+27.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
409 |
10:08.61 |
+1.89 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 10:09.71 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
331 |
10:53.53 |
+46.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:39.81 |
(+13.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
329 |
10:54.28 |
+47.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:05.92 |
(-11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
232 |
12:15.61 |
+2:08.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:59.65 |
(+15.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 17.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 800m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
9:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
9:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
9:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
552 |
9:11.01 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 9:13.03 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
516 |
9:23.43 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:15.94 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 17.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 17.06.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 800m Vapaauinti Naiset 15 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
10:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
10:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
10:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
489 |
10:15.22 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 10:22.21 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
450 |
10:32.28 |
+17.06 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 10:55.40 |
(-23.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
446 |
10:34.32 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:51.68 |
(-17.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
436 |
10:39.14 |
+23.92 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 11:00.90 |
(-21.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
418 |
10:48.24 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:08.24 |
(-20.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
415 |
10:49.47 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:29.65 |
(-40.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
400 |
10:57.72 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:54.77 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
364 |
11:18.38 |
+1:03.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:51.76 |
(-33.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
337 |
11:36.37 |
+1:21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:25.64 |
(+10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
317 |
11:50.30 |
+1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
305 |
11:59.67 |
+1:44.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:57.06 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
298 |
12:05.28 |
+1:50.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:37.64 |
(-32.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
280 |
12:20.24 |
+2:05.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:39.49 |
(-19.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
276 |
12:24.52 |
+2:09.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:30.40 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
269 |
12:30.91 |
+2:15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13:01.06 |
(-30.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 800m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
10:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
10:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
10:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
653 |
9:18.70 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 9:17.63 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
602 |
9:34.11 |
+15.41 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 9:47.07 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
599 |
9:35.06 |
+16.36 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 9:31.09 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 17.44.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|