Resultat för Silverdoppet 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
526 |
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
405 |
29.39 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
384 |
29.91 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:32:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
438 |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Lennartsson |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
288 |
32.91 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:32:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
245 |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
148 |
41.05 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredrik Löfving |
2009 |
Simklubben Ena |
|
100 |
46.76 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Birelius |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:32:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 09:33:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
471 |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
464 |
31.47 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
|
306 |
36.14 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:35:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
379 |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
377 |
33.74 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
345 |
34.76 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
309 |
36.05 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
296 |
36.57 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
268 |
37.80 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Bakas |
2008 |
Simklubben Ena |
|
218 |
40.50 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:35:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
227 |
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Hurtig |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
206 |
41.23 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Hjortvid |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
161 |
44.77 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Arosenius |
2010 |
Simklubben Ena |
|
128 |
48.31 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingeborg Wigren |
2009 |
Simklubben Ena |
|
111 |
50.58 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:35:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 09:36:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.18 |
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
48.34 |
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
47.68 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
48.67 |
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
|
|
Sally Drew |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
45.18 |
|
|
|
|
|
|
Naljirmaa Enktur |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
50.74 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
50.20 |
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
38.44 |
|
|
|
|
|
|
Amandus Grahn |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
49.17 |
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
52.48 |
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
41.12 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Mörtstrand |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
50.28 |
|
|
|
|
|
|
Teidi Röjås |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
52.18 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöman |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
57.97 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
50.12 |
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
48.69 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 09:41:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
470 |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
394 |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Löfving |
2007 |
Simklubben Ena |
|
129 |
43.87 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
217 |
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilmer Rydebjörk |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
198 |
38.11 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
134 |
43.40 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Löfving |
2009 |
Simklubben Ena |
|
122 |
44.71 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Borglund |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
118 |
45.21 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ture Klockar |
2010 |
Simsällskapet Mora |
|
113 |
45.87 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Birelius |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
93 |
49.04 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Måns Eriksson |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 09:50:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
433 |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
388 |
34.64 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
Nora Simsällskap |
|
296 |
37.89 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
|
263 |
39.44 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:56:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
373 |
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
367 |
35.28 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
324 |
36.78 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
308 |
37.41 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
272 |
38.98 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
272 |
39.00 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Bakas |
2008 |
Simklubben Ena |
|
225 |
41.50 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Larsson |
2008 |
Simsällskapet Mora |
|
109 |
52.75 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:56:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
294 |
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
287 |
38.27 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofiia Yelikhova |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
255 |
39.84 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Arosenius |
2010 |
Simklubben Ena |
|
202 |
43.00 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Thorildsson |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
155 |
47.01 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zettergren |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
154 |
47.08 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Hjortvid |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
132 |
49.59 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 09:56:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 09:56:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Abrahamsson |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
52.01 |
|
|
|
|
|
|
Mara Adascalului |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
Elias Agemalm-Westman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
47.34 |
|
|
|
|
|
|
Alice Andersson |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
47.39 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Avås |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
Edda Barnekow |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
50.13 |
|
|
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
40.98 |
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
47.45 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Bäckstrand |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
52.72 |
|
|
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
46.62 |
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.43 |
|
|
|
|
|
|
Sally Drew |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
47.76 |
|
|
|
|
|
|
Ronja Egehult |
2014 |
Simklubben Ena |
|
|
59.90 |
|
|
|
|
|
|
Naljirmaa Enktur |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.24 |
|
|
|
|
|
|
Elias Ervasti |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
52.84 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
47.93 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Forsberg |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
42.61 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
53.65 |
|
|
|
|
|
|
Amandus Grahn |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.56 |
|
|
|
|
|
|
Bella Grudd |
2015 |
Simsällskapet Mora |
|
|
47.77 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Grudd |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
47.95 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Haverstad |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.62 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Herdenstam |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
43.91 |
|
|
|
|
|
|
Daga Johansson |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
Clara Kallerman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
46.55 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Kollman |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
47.99 |
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
41.87 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Lundevall |
2014 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Mörtstrand |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
45.00 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Oldberg |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
50.82 |
|
|
|
|
|
|
Teidi Röjås |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
52.12 |
|
|
|
|
|
|
Lage Sakar |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
58.52 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöman |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
43.75 |
|
|
|
|
|
|
Enar Tanskanen |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
54.45 |
|
|
|
|
|
|
Ilta Thulin |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
Alva Tillenius |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.93 |
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
48.45 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
Nike weinstock brunnberg |
2012 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Willför |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
55.92 |
|
|
|
|
|
|
Svea Åberg |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Linnea Överstam |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 10:13:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
544 |
54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
450 |
58.50 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
397 |
1:00.98 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
354 |
1:03.37 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 10:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
491 |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
391 |
1:01.28 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Löfving |
2007 |
Simklubben Ena |
|
110 |
1:33.45 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 10:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
369 |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
280 |
1:08.53 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Rydebjörk |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
233 |
1:12.77 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
200 |
1:16.57 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
191 |
1:17.85 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Birelius |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
141 |
1:26.14 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fredrik Löfving |
2009 |
Simklubben Ena |
|
138 |
1:26.58 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvin Borglund |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
132 |
1:27.93 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Måns Eriksson |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
102 |
1:35.66 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ture Klockar |
2010 |
Simsällskapet Mora |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 10:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 10:22:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Damer A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
454 |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
|
320 |
1:13.40 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 10:28:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
357 |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
355 |
1:10.91 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
332 |
1:12.54 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
|
296 |
1:15.35 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Bakas |
2008 |
Simklubben Ena |
|
238 |
1:21.00 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Larsson |
2008 |
Simsällskapet Mora |
|
112 |
1:44.04 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 10:28:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Damer C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
317 |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofiia Yelikhova |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
257 |
1:18.96 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Hurtig |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
248 |
1:19.96 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ayda Berhane |
2010 |
Simklubben Ena |
|
181 |
1:28.78 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Hjortvid |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
181 |
1:28.79 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Thorildsson |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
175 |
1:29.73 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inez Arosenius |
2010 |
Simklubben Ena |
|
173 |
1:30.10 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingeborg Wigren |
2009 |
Simklubben Ena |
|
149 |
1:34.75 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 10:28:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 10:28:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Abrahamsson |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Avås |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Drew |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naljirmaa Enktur |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Forsberg |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Grudd |
2015 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Grudd |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Haverstad |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daga Johansson |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kallerman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kollman |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
1:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Lundevall |
2014 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva-Li Lundin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Mörtstrand |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöman |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Tillenius |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike weinstock brunnberg |
2012 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Åberg |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Linnea Överstam |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 10:43:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Ena |
18 |
Simklubben Ena |
|
|
252 |
|
|
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Löfving |
2007 |
AR8707 |
|
45.60 |
|
|
|
|
45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
AD1908 |
|
34.18 |
|
|
|
|
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Redlund |
2005 |
AV2305 |
|
29.29 |
|
|
|
|
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
AB7310 |
|
33.50 |
|
|
|
|
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sala Simsällskap |
19 |
Sala Simsällskap |
|
|
240 |
|
|
2:25.00 |
+2.43 |
|
|
|
|
Vilmer Rydebjörk |
2009 |
BA0109 |
|
39.09 |
|
|
|
|
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Birelius |
2010 |
AN7910 |
|
48.39 |
|
|
|
|
1:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
|
29.22 |
|
|
|
|
1:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Lennartsson |
2007 |
BP9907 |
|
28.30 |
|
|
|
|
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sala Simsällskap lag 3 |
12 |
Sala Simsällskap |
|
|
120 |
|
|
3:02.44 |
+39.87 |
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
AJ9712 |
|
52.48 |
|
|
|
|
52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
AM4311 |
|
50.19 |
|
|
|
|
1:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ola Kristoffersson |
|
|
|
31.60 |
|
|
|
|
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
AO5711 |
|
48.17 |
|
|
|
|
3:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
13 |
Sala Simsällskap |
|
|
115 |
|
|
3:05.17 |
+42.60 |
|
|
|
|
Elias Agemalm-Westman |
2011 |
AH6711 |
|
48.33 |
|
|
|
|
48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2010 |
AT3110 |
|
51.29 |
|
|
|
|
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
AM5711 |
|
47.65 |
|
|
|
|
2:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Borglund |
2010 |
AR8110 |
|
37.90 |
|
|
|
|
3:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 11:04:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 11:04:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sala Simsällskap |
22 |
Sala Simsällskap |
|
|
399 |
|
|
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lundell |
2008 |
BE1808 |
|
35.27 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lindblom |
2008 |
AM8208 |
|
40.94 |
|
|
|
|
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
|
31.68 |
|
|
|
|
1:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
BC8409 |
|
31.16 |
|
|
|
|
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Ena |
18 |
Simklubben Ena |
|
|
392 |
|
|
2:19.86 |
+0.81 |
|
|
|
|
Thea Eriksson |
2006 |
AB9606 |
|
33.29 |
|
|
|
|
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
BD5805 |
|
38.75 |
|
|
|
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aziza Osman |
2008 |
AI3608 |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bakas |
2008 |
AC2408 |
|
34.10 |
|
|
|
|
2:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
12 |
Sala Simsällskap |
|
|
237 |
|
|
2:45.40 |
+26.35 |
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
AL3611 |
|
40.51 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
AT2011 |
|
46.39 |
|
|
|
|
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
AL3811 |
|
40.19 |
|
|
|
|
2:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
AW3811 |
|
38.31 |
|
|
|
|
2:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Ena lag 2 |
15 |
Simklubben Ena |
|
|
205 |
|
|
2:53.48 |
+34.43 |
|
|
|
|
Ann-Sofi Guzman Wigren |
2010 |
BA0610 |
|
50.18 |
|
|
|
|
50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Arosenius |
2010 |
AM6810 |
|
48.71 |
|
|
|
|
1:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Wallebring |
2008 |
BA7008 |
|
36.03 |
|
|
|
|
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ayda Berhane |
2010 |
BB4610 |
|
38.56 |
|
|
|
|
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sala Simsällskap lag 3 |
14 |
Sala Simsällskap |
|
|
182 |
|
|
3:00.48 |
+41.43 |
|
|
|
|
Clara Kallerman |
2011 |
AW4411 |
|
48.25 |
|
|
|
|
48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Hjortvid |
2009 |
BG9009 |
|
46.55 |
|
|
|
|
1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Hurtig |
2009 |
BC8809 |
|
40.42 |
|
|
|
|
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva-Li Lundin |
2011 |
AW3611 |
|
45.26 |
|
|
|
|
3:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simklubben Ena lag 3 |
14 |
Simklubben Ena |
|
|
160 |
|
|
3:08.57 |
+49.52 |
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
AS3211 |
|
44.79 |
|
|
|
|
44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Wigren |
2009 |
BE8209 |
|
52.62 |
|
|
|
|
1:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
AS3011 |
|
48.81 |
|
|
|
|
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
AR5811 |
|
42.35 |
|
|
|
|
3:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SS Mora |
12 |
Simsällskapet Mora |
|
|
141 |
|
|
3:16.59 |
+57.54 |
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
AH4613 |
|
47.62 |
|
|
|
|
47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
AH4413 |
|
53.72 |
|
|
|
|
1:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
AL0211 |
|
53.54 |
|
|
|
|
2:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Grudd |
2013 |
AB5213 |
|
41.71 |
|
|
|
|
3:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 11:13:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 11:13:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
531 |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
376 |
34.55 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
296 |
37.43 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:01:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
361 |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Löfving |
2007 |
Simklubben Ena |
|
73 |
59.65 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:01:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
255 |
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
220 |
41.32 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
156 |
46.32 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Birelius |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
120 |
50.45 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Måns Eriksson |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
117 |
50.98 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ture Klockar |
2010 |
Simsällskapet Mora |
|
68 |
1:00.95 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:01:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 14:01:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
437 |
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
|
361 |
40.11 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
Nora Simsällskap |
|
281 |
43.59 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:06:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
495 |
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
|
395 |
38.91 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
346 |
40.65 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
346 |
40.68 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
310 |
42.17 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
308 |
42.26 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Larsson |
2008 |
Simsällskapet Mora |
|
138 |
55.22 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:06:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
324 |
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofiia Yelikhova |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
254 |
45.06 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Hjortvid |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
251 |
45.26 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Hurtig |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
249 |
45.34 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Zettergren |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
235 |
46.26 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
218 |
47.39 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inez Arosenius |
2010 |
Simklubben Ena |
|
200 |
48.81 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ayda Berhane |
2010 |
Simklubben Ena |
|
186 |
49.96 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingeborg Wigren |
2009 |
Simklubben Ena |
|
174 |
51.06 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:06:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 14:06:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Abrahamsson |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
52.77 |
|
|
|
|
|
|
Mara Adascalului |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
Irma Agemalm |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
59.55 |
|
|
|
|
|
|
Elias Agemalm-Westman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
54.03 |
|
|
|
|
|
|
Alice Andersson |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
57.74 |
|
|
|
|
|
|
Edda Barnekow |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
Alfred Barrsäter |
2014 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
52.68 |
|
|
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
50.35 |
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
56.65 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Bäckstrand |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
58.47 |
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
45.60 |
|
|
|
|
|
|
Sally Drew |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
51.30 |
|
|
|
|
|
|
Naljirmaa Enktur |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
51.45 |
|
|
|
|
|
|
Elias Ervasti |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
49.69 |
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
45.05 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
56.74 |
|
|
|
|
|
|
Odysseas Giannaris |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
54.15 |
|
|
|
|
|
|
Amandus Grahn |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
Bella Grudd |
2015 |
Simsällskapet Mora |
|
|
57.30 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Grudd |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
56.22 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Haverstad |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Herdenstam |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
57.68 |
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
55.45 |
|
|
|
|
|
|
Daga Johansson |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
58.86 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Kingsler |
2014 |
Simklubben Ena |
|
|
59.95 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Kollman |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
46.89 |
|
|
|
|
|
|
Anestis Konstantinidis |
2013 |
Simklubben Ena |
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
Stefan Kurzakov |
2011 |
Nora Simsällskap |
|
|
53.71 |
|
|
|
|
|
|
Saga Larsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
57.55 |
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
44.15 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Lundevall |
2014 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
55.07 |
|
|
|
|
|
|
Tuva-Li Lundin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
54.68 |
|
|
|
|
|
|
Lamar Mallohi |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Mörtstrand |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
51.56 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Oldberg |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
Ester Proos |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
Teidi Röjås |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
57.66 |
|
|
|
|
|
|
Lage Sakar |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
47.38 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Särås |
2013 |
Simklubben Ena |
|
|
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
Enar Tanskanen |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
59.84 |
|
|
|
|
|
|
Ilta Thulin |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
Alva Tillenius |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
47.50 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
51.22 |
|
|
|
|
|
|
Nike weinstock brunnberg |
2012 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
55.81 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Willför |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Överstam |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 14:22:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Herrar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
497 |
25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
369 |
28.09 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
349 |
28.61 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Herrar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
469 |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Lennartsson |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
348 |
28.64 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Löfving |
2007 |
Simklubben Ena |
|
126 |
40.11 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Herrar C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilmer Rydebjörk |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
241 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
238 |
32.51 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
199 |
34.51 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Löfving |
2009 |
Simklubben Ena |
|
148 |
38.06 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Birelius |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
145 |
38.37 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ture Klockar |
2010 |
Simsällskapet Mora |
|
136 |
39.20 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Måns Eriksson |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
133 |
39.47 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 14:33:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
485 |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Lindblom |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
463 |
29.62 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
|
283 |
34.91 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
381 |
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
377 |
31.73 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
373 |
31.85 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
322 |
33.45 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
318 |
33.59 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
|
313 |
33.77 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
310 |
33.88 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Bakas |
2008 |
Simklubben Ena |
|
241 |
36.82 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Larsson |
2008 |
Simsällskapet Mora |
|
143 |
43.84 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
335 |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
293 |
34.52 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofiia Yelikhova |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
275 |
35.23 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Hurtig |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
262 |
35.79 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inez Arosenius |
2010 |
Simklubben Ena |
|
226 |
37.62 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zettergren |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
225 |
37.66 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ayda Berhane |
2010 |
Simklubben Ena |
|
221 |
37.87 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Hjortvid |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
185 |
40.17 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Thorildsson |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
183 |
40.33 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ann-Sofi Guzman Wigren |
2010 |
Simklubben Ena |
|
165 |
41.78 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 14:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 14:39:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Abrahamsson |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
Mara Adascalului |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
Irma Agemalm |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
54.05 |
|
|
|
|
|
|
Elias Agemalm-Westman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.23 |
|
|
|
|
|
|
Alice Andersson |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Avås |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
Edda Barnekow |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
Alfred Barrsäter |
2014 |
Sala Simsällskap |
|
|
51.91 |
|
|
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
35.87 |
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
Olivier Byszewski |
2012 |
Simklubben Ena |
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Bäckstrand |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
51.14 |
|
|
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
41.04 |
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
52.38 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
40.71 |
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
37.15 |
|
|
|
|
|
|
Sally Drew |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
41.09 |
|
|
|
|
|
|
Ronja Egehult |
2014 |
Simklubben Ena |
|
|
53.36 |
|
|
|
|
|
|
Elias Ervasti |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
46.82 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
41.13 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Forsberg |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
56.55 |
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
44.29 |
|
|
|
|
|
|
Amandus Grahn |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
41.69 |
|
|
|
|
|
|
Bella Grudd |
2015 |
Simsällskapet Mora |
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Grudd |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
44.04 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Haverstad |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
45.19 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Herdenstam |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
46.15 |
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
40.12 |
|
|
|
|
|
|
Daga Johansson |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
51.72 |
|
|
|
|
|
|
Clara Kallerman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Kingsler |
2014 |
Simklubben Ena |
|
|
49.01 |
|
|
|
|
|
|
Anestis Konstantinidis |
2013 |
Simklubben Ena |
|
|
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
Stefan Kurzakov |
2011 |
Nora Simsällskap |
|
|
42.83 |
|
|
|
|
|
|
Saga Larsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
49.38 |
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
35.12 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Lundevall |
2014 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
45.27 |
|
|
|
|
|
|
Tuva-Li Lundin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.09 |
|
|
|
|
|
|
Lamar Mallohi |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
53.07 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Mörtstrand |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Oldberg |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
49.54 |
|
|
|
|
|
|
Ester Proos |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
Teidi Röjås |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
46.54 |
|
|
|
|
|
|
Lage Sakar |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
54.56 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöman |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
41.58 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
37.23 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Särås |
2013 |
Simklubben Ena |
|
|
53.36 |
|
|
|
|
|
|
Enar Tanskanen |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.32 |
|
|
|
|
|
|
Ilta Thulin |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.78 |
|
|
|
|
|
|
Alva Tillenius |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
44.24 |
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
39.03 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
38.58 |
|
|
|
|
|
|
Nike weinstock brunnberg |
2012 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Willför |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.25 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Överstam |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 14:53:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
533 |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
413 |
1:06.14 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
336 |
1:10.82 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:06:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
428 |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Lennartsson |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
283 |
1:14.99 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Löfving |
2007 |
Simklubben Ena |
|
83 |
1:52.88 |
+47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:06:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
216 |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
164 |
1:29.91 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Birelius |
2010 |
Sala Simsällskap |
|
112 |
1:42.11 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:06:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 15:06:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
458 |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
Nora Simsällskap |
|
330 |
1:21.74 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
|
303 |
1:24.10 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
373 |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
|
326 |
1:22.06 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
321 |
1:22.53 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
320 |
1:22.59 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Bakas |
2008 |
Simklubben Ena |
|
213 |
1:34.61 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
304 |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
264 |
1:28.08 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Hurtig |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
248 |
1:29.83 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Arosenius |
2010 |
Simklubben Ena |
|
198 |
1:36.84 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ayda Berhane |
2010 |
Simklubben Ena |
|
177 |
1:40.53 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Hjortvid |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
173 |
1:41.40 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Thorildsson |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
163 |
1:43.24 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingeborg Wigren |
2009 |
Simklubben Ena |
|
139 |
1:48.99 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Sofi Guzman Wigren |
2010 |
Simklubben Ena |
|
121 |
1:54.23 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 15:13:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Abrahamsson |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Björner |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
1:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Drew |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Ervasti |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Forsberg |
2012 |
Sala Simsällskap |
|
|
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amandus Grahn |
2014 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
|
|
2:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
1:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kallerman |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Lundevall |
2014 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Mörtstrand |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teidi Röjås |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöman |
2013 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Särås |
2013 |
Simklubben Ena |
|
|
2:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Tillenius |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
Simklubben Ena |
|
|
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Överstam |
2012 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 15:26:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sala Simsällskap |
19 |
Sala Simsällskap |
|
|
285 |
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
|
27.57 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Lennartsson |
2007 |
BP9907 |
|
29.29 |
|
|
|
|
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Bohlin |
2011 |
AM5711 |
|
35.51 |
|
|
|
|
1:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Rydebjörk |
2009 |
BA0109 |
|
31.82 |
|
|
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Ena |
18 |
Simklubben Ena |
|
|
282 |
|
|
2:04.65 |
+0.46 |
|
|
|
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
AD1908 |
|
26.17 |
|
|
|
|
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
AB7310 |
|
34.03 |
|
|
|
|
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Löfving |
2009 |
AH2709 |
|
37.24 |
|
|
|
|
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Redlund |
2005 |
AV2305 |
|
27.21 |
|
|
|
|
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
13 |
Sala Simsällskap |
|
|
128 |
|
|
2:42.21 |
+38.02 |
|
|
|
|
Anton Birelius |
2010 |
AN7910 |
|
40.21 |
|
|
|
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2010 |
AT3110 |
|
39.86 |
|
|
|
|
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Fensbo |
2011 |
AM4311 |
|
39.20 |
|
|
|
|
1:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Agemalm-Westman |
2011 |
AH6711 |
|
42.94 |
|
|
|
|
2:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sala Simsällskap Lag 3 |
20 |
Sala Simsällskap |
|
|
99 |
|
|
2:56.30 |
+52.11 |
|
|
|
|
Herman Barrsäter |
2012 |
AJ9712 |
|
42.49 |
|
|
|
|
42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Enstedt |
2003 |
AS0303 |
|
31.43 |
|
|
|
|
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miran Ciftci |
2011 |
AO5711 |
|
54.56 |
|
|
|
|
2:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Barrsäter |
2014 |
|
|
47.82 |
|
|
|
|
2:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Ena lag 2 |
16 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kollman |
2012 |
AF7712 |
|
43.95 |
|
|
|
|
43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Löfving |
2007 |
AR8707 |
|
38.63 |
|
|
|
|
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Kingsler |
2014 |
AB3114 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Avås |
2012 |
AL6912 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 15:40:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Ena |
18 |
Simklubben Ena |
|
|
412 |
|
|
2:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Thea Eriksson |
2006 |
AB9606 |
|
29.24 |
|
|
|
|
29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
BD5805 |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Aziza Osman |
2008 |
AI3608 |
|
31.07 |
|
|
|
|
1:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Wallebring |
2008 |
BA7008 |
|
32.30 |
|
|
|
|
2:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sala Simsällskap |
22 |
Sala Simsällskap |
|
|
387 |
|
|
2:06.90 |
+2.65 |
|
|
|
|
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
|
29.64 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lindblom |
2008 |
AM8208 |
|
32.37 |
|
|
|
|
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lundell |
2008 |
BE1808 |
|
30.21 |
|
|
|
|
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Hurtig |
2009 |
BC8809 |
|
34.68 |
|
|
|
|
2:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Ena lag 2 |
15 |
Simklubben Ena |
|
|
216 |
|
|
2:34.00 |
+29.75 |
|
|
|
|
Emilia Bakas |
2008 |
AC2408 |
|
36.53 |
|
|
|
|
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Arosenius |
2010 |
AM6810 |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ayda Berhane |
2010 |
BB4610 |
|
38.37 |
|
|
|
|
1:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Wigren |
2009 |
BE8209 |
|
41.64 |
|
|
|
|
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sala Simsällskap lag 3 |
13 |
Sala Simsällskap |
|
|
201 |
|
|
2:37.67 |
+33.42 |
|
|
|
|
Molly Dalfjord |
2011 |
AW3811 |
|
40.92 |
|
|
|
|
40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kallerman |
2011 |
AW4411 |
|
40.27 |
|
|
|
|
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofiia Yelikhova |
2010 |
BD9210 |
|
34.73 |
|
|
|
|
1:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva-Li Lundin |
2011 |
AW3611 |
|
41.75 |
|
|
|
|
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Ena lag 3 |
13 |
Simklubben Ena |
|
|
167 |
|
|
2:47.79 |
+43.54 |
|
|
|
|
Tuva Vilén |
2011 |
AS3211 |
|
39.42 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Vilén |
2011 |
AS3011 |
|
40.99 |
|
|
|
|
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Burman |
2011 |
AR5811 |
|
43.60 |
|
|
|
|
2:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Sofi Guzman Wigren |
2010 |
BA0610 |
|
43.78 |
|
|
|
|
2:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SS Mora |
12 |
Simsällskapet Mora |
|
|
164 |
|
|
2:48.77 |
+44.52 |
|
|
|
|
Tilia Irestedt |
2011 |
AL0211 |
|
41.08 |
|
|
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Grudd |
2013 |
AB5213 |
|
44.07 |
|
|
|
|
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Garbergs |
2013 |
AH4413 |
|
43.11 |
|
|
|
|
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoey Calder |
2013 |
AH4613 |
|
40.51 |
|
|
|
|
2:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
14 |
Sala Simsällskap |
|
|
147 |
|
|
2:55.10 |
+50.85 |
|
|
|
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
BC8409 |
|
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Forsberg |
2012 |
AQ9212 |
|
57.28 |
|
|
|
|
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daga Johansson |
2012 |
|
|
49.20 |
|
|
|
|
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Danielsson |
2011 |
AT2011 |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-18 15:47:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-18 15:48:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|