Tulokset Lappi-Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
20.5. Iltapäivä
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.40 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
45.82 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
49.14 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Ruotsalainen |
2010 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
50.55 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
50.76 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.31 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aatos Aho |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
54.90 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:00.59 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kuisma |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.57 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
40.96 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
41.50 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.32 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.48.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|