Tulokset Lappi-Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
20.5. Iltapäivä
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 25m Vapaauinti N11 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Niemi |
2015 |
Tornion Uimaseura |
|
|
19.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.04 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
19.98 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.99 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
22.03 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.64 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Hast |
2014 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
23.91 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maisa Laanila |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
27.32 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 25m Vapaauinti N11 10 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Pöyry |
2013 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
20.05 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.66 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Jurvelin |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
24.45 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saaga-Meea Ahola |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
24.91 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 25m Vapaauinti N11 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
17.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
18.08 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.50 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Hihnala |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
18.98 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
19.49 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.11 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
22.71 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
23.03 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Asuinmaa |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
40.31 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.55.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|