Results for Lappi-Uinnit 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4x50m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Uimaseura tytsyt |
12 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Fiia Juntunen |
2011 |
11B253 |
|
40.19 |
|
|
|
|
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kangas |
2012 |
12A541 |
|
39.17 |
|
|
|
|
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
11A915 |
|
39.84 |
|
|
|
|
1:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
11A837 |
|
37.19 |
|
|
|
|
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vesitaiturit 1 |
12 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:59.97 |
+23.58 |
|
|
|
|
Melissa Herlevi |
2012 |
12A966 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
14A380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Karekivi |
2012 |
12A899 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Niskavaara |
2011 |
11B203 |
|
2:59.97 |
|
|
|
|
2:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4x50m Vapaauinti Naiset 13 ja vanhemmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Uimaseura |
19 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
29.78 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
32.45 |
|
|
|
|
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Helka Honka |
2008 |
08A752 |
|
31.05 |
|
|
|
|
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
30.41 |
|
|
|
|
2:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kemin Työväen Uimarit 3/4 |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:13.05 |
+9.36 |
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
31.49 |
|
|
|
|
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
31.80 |
|
|
|
|
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neea Liikamaa |
2010 |
10A544 |
|
37.95 |
|
|
|
|
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
31.81 |
|
|
|
|
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kemin Uimaseura j´Joukkue 3 |
15 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:21.64 |
+17.95 |
|
|
|
|
Sofia Aho |
2010 |
10B459 |
|
38.11 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Krigsholm |
2009 |
09B296 |
|
32.75 |
|
|
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Aho |
2008 |
08B377 |
|
38.09 |
|
|
|
|
1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Niemi |
2008 |
08A394 |
|
32.69 |
|
|
|
|
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kemin Työväen Uimarit 4 vanh |
14 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:27.49 |
+23.80 |
|
|
|
|
Sunna Jäärni |
2011 |
11A173 |
|
36.16 |
|
|
|
|
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
09B318 |
|
37.17 |
|
|
|
|
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taru Tuisku |
2010 |
10B104 |
|
1:14.16 |
|
|
|
|
2:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
10B307 |
|
2:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kemin Uimaseura j´Joukkue 4 |
13 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:49.98 |
+46.29 |
|
|
|
|
Venla Soraranta |
2011 |
11B252 |
|
38.19 |
|
|
|
|
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
12A967 |
|
48.91 |
|
|
|
|
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sylvi Pussila |
2011 |
11B249 |
|
45.47 |
|
|
|
|
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Näsi |
2010 |
10B019 |
|
37.41 |
|
|
|
|
2:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.39.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Tornion Uimaseura |
13 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
12A063 |
|
42.87 |
|
|
|
|
42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akseli Välitalo |
2013 |
13A413 |
|
41.40 |
|
|
|
|
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
10A564 |
|
39.53 |
|
|
|
|
2:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
10A565 |
|
34.31 |
|
|
|
|
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kemin Työväen Uimarit VT ja |
11 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:03.72 |
+25.61 |
|
|
|
|
Patrik Berg |
2013 |
13A810 |
|
43.56 |
|
|
|
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Ruuth |
2014 |
14A323 |
|
53.33 |
|
|
|
|
1:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Saario |
2012 |
12A900 |
|
41.60 |
|
|
|
|
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
12A906 |
|
45.23 |
|
|
|
|
3:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet 14 ja vanhemmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Työväen Uimarit 3&4 |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
30.73 |
|
|
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joni Harila |
2009 |
09B489 |
|
36.71 |
|
|
|
|
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
10B425 |
|
31.88 |
|
|
|
|
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
08B001 |
|
30.73 |
|
|
|
|
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.05.2023 12.55.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.95 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alina Turunen |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
47.48 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.61 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Laine |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Köydestä vetäminen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
32.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
35.95 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Aho |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
33.59 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
35.38 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.88 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
38.56 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eveliina Luusua |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
47.21 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.37.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andre Tuominen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
44.74 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.37 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.11 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
29.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.40.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:46.08 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.71 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.84 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.22 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.97 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.44 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.52 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.49 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:38.54 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.04 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lammi |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:51.26 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taru Tuisku |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:59.14 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.06 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:18.80 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:26.26 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.36 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:33.95 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.85 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:35.63 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.40.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.65 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.34 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.08 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:26.99 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:43.54 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.13 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.40.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 25m Selkäuinti N11 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
24.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.92 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Niemi |
2015 |
Tornion Uimaseura |
|
|
24.81 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maisa Laanila |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
25.21 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
26.85 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Hast |
2014 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.63 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 25m Selkäuinti N11 10 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Pöyry |
2013 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
22.43 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
23.65 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Majamäki |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
25.60 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saaga-Meea Ahola |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
29.95 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Jurvelin |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
30.07 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 25m Selkäuinti N11 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
19.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.27 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
21.10 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
21.84 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.85 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
22.25 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hihnala |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
24.71 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
25.41 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
26.22 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Asuinmaa |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
30.50 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.46.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 25m Selkäuinti M12 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
|
20.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.80 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aatos Aho |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
23.21 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.74 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrik Berg |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
24.02 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Knuuti |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
24.66 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
24.69 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oiva Aalto |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
28.01 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Svärd |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
28.44 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kuisma Aaron Saminpoika Alm |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.44 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Harila |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
37.11 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 25m Selkäuinti M12 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
23.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
25.58 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kuisma |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.46.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:48.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:03.85 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.54 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:22.16 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.62 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:35.48 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:38.29 |
+13.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:38.51 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:39.60 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.94 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:40.80 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.19 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:43.07 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.01 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neea Liikamaa |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:50.44 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.77 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Huuska |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:51.23 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.87 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maire Rae |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:57.97 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lammi |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:23.16 |
+58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:33.99 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.30 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.58 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:43.21 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.71 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:43.79 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.05.2023 10.14.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:50.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andre Tuominen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:34.42 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.06 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.84 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.47 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.05 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:38.30 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.88 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:46.92 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:51.78 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.13 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.47.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.72 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.66 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Laine |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
36.18 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
37.32 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
37.84 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
38.37 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Soraranta |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.15 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fiia Juntunen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.58 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sonja Niskavaara |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.64 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
39.70 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.73 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.79 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.44 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Turunen |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
40.90 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmi Huuska |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
41.16 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
43.99 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.49 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sylvi Pussila |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
46.98 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida Majamäki |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.40 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.80 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
49.79 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
51.57 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
53.35 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.96 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nea Harila |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
55.43 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.82 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Camilla Hast |
2014 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
57.03 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
32.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Tyni |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
34.22 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
35.17 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Aho |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
35.76 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.30 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Lammi |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
38.82 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.59 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Pirttilä |
2010 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
39.69 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.24 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sini Niskanen |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
40.04 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taru Tuisku |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
40.07 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
42.14 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
29.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
31.96 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
32.00 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
32.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
34.41 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
37.45 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eveliina Luusua |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
38.11 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.55.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
34.42 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.02 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Ruotsalainen |
2010 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
36.93 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
37.44 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Hihnala |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.65 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
|
40.92 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
41.03 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aatos Aho |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
41.14 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patrik Berg |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.86 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.17 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.87 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.70 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.98 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.83 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
50.77 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.07 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikael Knuuti |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
55.63 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aatu Svärd |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
59.15 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kuisma |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
29.06 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.76 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Sinisalo |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
49.43 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.53 |
(-8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
26.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
27.17 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.55.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:53.25 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:28.65 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:31.42 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(+9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.55.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:29.30 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:31.36 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.68 |
(-17.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:45.80 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 12.55.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4x50m Sekauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Uimaseura tytsyt |
12 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
11A915 |
|
48.70 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kangas |
2012 |
12A541 |
|
57.36 |
|
|
|
|
1:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
11A837 |
|
42.72 |
|
|
|
|
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiia Juntunen |
2011 |
11B253 |
|
40.14 |
|
|
|
|
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kemin Työväen Uimarit Nelos |
12 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
12A500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tavi |
2011 |
11A226 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
11A047 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sunna Jäärni |
2011 |
11A173 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vesitaiturit 1 |
11 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
Iida Majamäki |
2013 |
13A691 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Karekivi |
2012 |
12A899 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
13A684 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
14A010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4x50m Sekauinti Naiset 13 ja vanhemmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Uimaseura j´Joukkue 2 |
19 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Niemi |
2008 |
08A394 |
|
37.81 |
|
|
|
|
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Näsi |
2010 |
10B019 |
|
1:15.15 |
|
|
|
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
29.68 |
|
|
|
|
2:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
0.06 |
|
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kemin Työväen Uimarit j´Jouk |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:30.64 |
+8.06 |
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
35.65 |
|
|
|
|
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
41.51 |
|
|
|
|
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
35.38 |
|
|
|
|
1:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neea Liikamaa |
2010 |
10A544 |
|
38.10 |
|
|
|
|
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kemin Uimaseura j´Joukkue 3 |
15 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:39.74 |
+17.16 |
|
|
|
|
Helka Honka |
2008 |
08A752 |
|
38.78 |
|
|
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
46.19 |
|
|
|
|
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Krigsholm |
2009 |
09B296 |
|
37.35 |
|
|
|
|
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Aho |
2010 |
10B459 |
|
37.42 |
|
|
|
|
2:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 14.51.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4x50m Sekauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Työväen Uimarit4 |
13 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Teikari |
2010 |
10B446 |
|
43.78 |
|
|
|
|
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
10A404 |
|
50.19 |
|
|
|
|
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
10B425 |
|
35.21 |
|
|
|
|
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Hihnala |
2010 |
10B472 |
|
36.87 |
|
|
|
|
2:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4x50m Sekauinti Miehet 14 ja vanhemmat - Final |
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Työväen Uimarit 3&4 |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
08B001 |
|
35.15 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joni Harila |
2009 |
09B489 |
|
48.11 |
|
|
|
|
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
2:30.70 |
|
|
|
|
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 14.51.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:29.34 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:31.49 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.88 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.79 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.65 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:19.63 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:22.64 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:25.25 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Aho |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:27.25 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Niskavaara |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:31.05 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:33.01 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fiia Juntunen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:33.19 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taru Tuisku |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.63 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.56 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:35.89 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Lammi |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:52.52 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:06.67 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:08.43 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:10.06 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:12.91 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:14.21 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Tyni |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:20.39 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.94 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:27.65 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.63 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Lammi |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:30.91 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.68 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 14.51.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.85 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:45.86 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.16 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:12.41 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.72 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.28 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:17.40 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:21.33 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.39 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:25.31 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:26.52 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.42 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:27.32 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Ruotsalainen |
2010 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:28.10 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Hihnala |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:30.08 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andre Tuominen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 14.51.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
47.14 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
47.37 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sonja Niskavaara |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.19 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Soraranta |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
49.23 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
49.44 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.17 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
56.53 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.61 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Hihnala |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
57.18 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(-18.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Majamäki |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
58.99 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:00.66 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sylvi Pussila |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:01.63 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Jurvelin |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:09.64 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nea Harila |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
41.80 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
42.24 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.18 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Tyni |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
44.52 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.11 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Aho |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
47.35 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
42.06 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 14.52.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.61 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.10 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Hihnala |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.54 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
|
49.50 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
54.20 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
55.20 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrik Berg |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
56.34 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Knuuti |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:03.18 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aatu Svärd |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:07.93 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Sinisalo |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
57.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
30.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 14.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.33.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:45.31 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.43 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:55.32 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:07.61 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:21.63 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.88 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.02 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:35.86 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.15 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:36.24 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:38.84 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.49 |
(-7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:40.63 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Aho |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:48.00 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
6.2. uinti vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:19.96 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:21.48 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:24.62 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:25.30 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:26.33 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:31.94 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:32.94 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.89 |
(-9.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:40.20 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eveliina Luusua |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:42.17 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.74 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sini Niskanen |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:46.71 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:58.95 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.33.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:20.55 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:20.64 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.87 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:25.73 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:38.59 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.34.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 25m Vapaauinti N11 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Niemi |
2015 |
Tornion Uimaseura |
|
|
19.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.04 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
19.98 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.99 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
22.03 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.64 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Hast |
2014 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
23.91 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maisa Laanila |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
27.32 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 25m Vapaauinti N11 10 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Pöyry |
2013 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
20.05 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.66 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Jurvelin |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
24.45 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saaga-Meea Ahola |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
24.91 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 25m Vapaauinti N11 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
17.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
18.08 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.50 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Hihnala |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
18.98 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
19.49 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.11 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
22.71 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Salla Aava Aurora Virtasalo |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
23.03 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Asuinmaa |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
40.31 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.55.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 25m Vapaauinti M12 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
|
17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.67 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrik Berg |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
18.12 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.03 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatos Aho |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
19.03 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.07 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
20.85 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.30 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oiva Aalto |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
24.00 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.20 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Knuuti |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
25.73 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Svärd |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
|
28.66 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kuisma Aaron Saminpoika Alm |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
32.23 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Harila |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 25m Vapaauinti M12 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
19.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.66 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
19.57 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.76 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.56.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.18 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.85 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.04 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.46 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Laine |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
50.16 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
51.37 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.66 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Huuska |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
51.85 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maire Rae |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
53.36 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.40 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
53.59 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
54.75 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
54.99 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.16 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Pöyry |
2013 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
55.11 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
55.12 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sonja Niskavaara |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
56.17 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.24 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:04.25 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:10.25 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iida Majamäki |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:11.15 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fiia Juntunen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.71 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.26 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.41 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
46.75 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.03 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Liikamaa |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
50.56 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Lammi |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
51.04 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.19 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.53 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.49 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Pirttilä |
2010 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
52.16 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aura Peteri |
2010 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
53.40 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taru Tuisku |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
55.66 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.55 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
36.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
41.70 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.32 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
44.40 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
44.67 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.41 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:02.83 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.47.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemUS & SCR |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.40 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
45.82 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
49.14 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Ruotsalainen |
2010 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
50.55 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
50.76 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.31 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aatos Aho |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
54.90 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:00.59 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kuisma |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Keidasbingo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.57 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
40.96 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
41.50 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.32 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 15.47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 15.48.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|