Tulokset Elixia Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m Vapaauinti P16, M 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
481 |
9:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:56.57 |
(-19.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
435 |
9:56.41 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:04.12 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
399 |
10:13.67 |
+36.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:26.96 |
(-13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
334 |
10:51.24 |
+1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m Vapaauinti P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
439 |
9:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 09.43.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
133 |
57.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
|
133 |
57.57 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
128 |
58.21 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Lehesmaa |
2013 |
Vanders |
|
117 |
1:00.06 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
|
95 |
1:04.41 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
290 |
44.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
243 |
47.07 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
220 |
48.64 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.28 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
200 |
50.19 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
180 |
51.99 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
|
178 |
52.19 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.22 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
170 |
53.01 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.61 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
163 |
53.72 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.70 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
162 |
53.83 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.23 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
142 |
56.32 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.64 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
142 |
56.35 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.27 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
141 |
56.41 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
141 |
56.45 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.77 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
141 |
56.46 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
123 |
59.06 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.22 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
104 |
1:02.36 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.13 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
83 |
1:07.33 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
71 |
1:10.82 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niina Nurkkanen |
2011 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi alaspäin suuntautunut perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
488 |
37.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
401 |
39.84 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.02 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
395 |
40.04 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
386 |
40.36 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
343 |
41.99 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.86 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
302 |
43.80 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
282 |
44.79 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.01 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
243 |
47.06 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.64 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Hyyrynen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
240 |
47.29 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
239 |
47.36 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aada Tahvanainen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
230 |
47.93 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.23 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
205 |
49.80 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
200 |
50.22 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
|
182 |
51.82 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.46 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
135 |
57.25 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
470 |
37.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
447 |
38.45 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
248 |
46.74 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
|
137 |
57.01 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
566 |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
411 |
39.52 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Välimaa |
2002 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
367 |
41.03 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 9.54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 09.56.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
173 |
46.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
149 |
48.94 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.04 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
135 |
50.53 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
129 |
51.28 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.15 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Cherikov |
2013 |
Vanders |
|
107 |
54.53 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.58 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
189 |
45.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.72 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
165 |
47.25 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.18 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
147 |
49.10 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
147 |
49.12 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
146 |
49.18 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.52 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
145 |
49.39 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
144 |
49.45 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemil Murtomäki |
2012 |
Vanders |
|
130 |
51.19 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.22 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
125 |
51.80 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
|
112 |
53.73 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.42 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
105 |
54.96 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.93 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
|
83 |
59.30 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.33 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
|
76 |
1:01.02 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
75 |
1:01.48 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
|
73 |
1:02.09 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
|
71 |
1:02.44 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
65 |
1:04.38 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
208 |
43.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
172 |
46.61 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
145 |
49.29 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
461 |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
433 |
34.29 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
365 |
36.31 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
352 |
36.74 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
302 |
38.67 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
263 |
40.50 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
253 |
41.01 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simo Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
160 |
47.77 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
527 |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
419 |
34.67 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 10.03.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
121 |
49.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.00 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
291 |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
237 |
39.47 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
225 |
40.13 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
187 |
42.70 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
181 |
43.16 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
178 |
43.42 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
149 |
46.00 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.68 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
144 |
46.58 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.08 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
141 |
46.87 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
132 |
47.87 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
129 |
48.30 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
122 |
49.19 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niina Nurkkanen |
2011 |
HTU Stadi |
|
122 |
49.25 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
116 |
49.97 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.68 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
115 |
50.13 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.38 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
112 |
50.62 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
111 |
50.76 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.12 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
104 |
51.84 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
95 |
53.49 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.19 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
73 |
58.28 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
313 |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
272 |
37.68 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
261 |
38.20 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
209 |
41.14 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Heinonen |
2009 |
HTU Stadi |
|
146 |
46.32 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
520 |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
457 |
31.70 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
435 |
32.24 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
433 |
32.27 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
425 |
32.48 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
419 |
32.63 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
375 |
33.85 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
251 |
38.72 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Nurminen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
404 |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
250 |
38.77 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 10.14.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
128 |
44.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
118 |
45.32 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
182 |
39.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
161 |
40.93 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
140 |
42.85 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
139 |
42.98 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
|
125 |
44.46 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.60 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
|
123 |
44.66 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
95 |
48.80 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.39 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
64 |
55.48 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
53 |
59.03 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.13 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
44 |
1:02.76 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.23 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
|
39 |
1:05.66 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.95 |
(+8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
166 |
40.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
|
135 |
43.39 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.83 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
123 |
44.74 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
|
117 |
45.53 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
462 |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
448 |
29.10 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
357 |
31.38 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
339 |
31.92 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
304 |
33.12 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
286 |
33.77 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simo Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
505 |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
476 |
28.52 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 10.21.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
515 |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.30 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
503 |
2:38.48 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.43 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
480 |
2:41.03 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.70 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
416 |
2:48.84 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.48 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
401 |
2:50.89 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.62 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
396 |
2:51.61 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.06 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
380 |
2:54.07 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.48 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
353 |
2:58.42 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.04 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
343 |
3:00.05 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.37 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
324 |
3:03.56 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.36 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
|
308 |
3:06.74 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.74 |
(-18.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
266 |
3:16.07 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.46 |
(-13.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
265 |
3:16.19 |
+38.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.15 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
265 |
3:16.34 |
+39.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.22 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
|
249 |
3:20.31 |
+42.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.98 |
(-17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
244 |
3:21.63 |
+44.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.71 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
|
219 |
3:28.97 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.79 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
218 |
3:29.54 |
+52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
207 |
3:33.01 |
+55.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.37 |
(+11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
201 |
3:35.19 |
+57.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.63 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
|
184 |
3:41.55 |
+1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylitse |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
435 |
2:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.18 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
276 |
3:13.70 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.58 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Välimaa |
2002 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
396 |
2:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.02 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 10.39.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti P14, P16, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
350 |
2:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
233 |
3:05.19 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.81 |
(-16.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
206 |
3:12.98 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.66 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
203 |
3:13.76 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.25 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
203 |
3:13.95 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.55 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
194 |
3:16.84 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.19 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
188 |
3:18.72 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.45 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
|
177 |
3:22.74 |
+40.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.12 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
172 |
3:24.60 |
+42.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.74 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
168 |
3:26.33 |
+44.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.17 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
164 |
3:28.07 |
+46.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.61 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti SU |
|
|
|
|
- |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 eriaikainen käsien palautus PU |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
301 |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
295 |
2:51.18 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.16 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 eriaikainen kosketus seinään käännöksessä RU |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Krogius |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
78 |
4:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.34 |
(+16.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 10.53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 10.57.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
190 |
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.80 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Lehesmaa |
2013 |
Vanders |
|
156 |
1:35.94 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.88 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
|
114 |
1:46.61 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.49 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enna Malinen |
2013 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Köydestä vetäminen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
356 |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
338 |
1:14.17 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
293 |
1:17.78 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
292 |
1:17.92 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
289 |
1:18.14 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.16 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
|
275 |
1:19.50 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
|
271 |
1:19.86 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
267 |
1:20.30 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
|
265 |
1:20.44 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
260 |
1:20.98 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
258 |
1:21.20 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
229 |
1:24.48 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
229 |
1:24.51 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
228 |
1:24.58 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
225 |
1:24.91 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
220 |
1:25.58 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.47 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
220 |
1:25.65 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
216 |
1:26.17 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.65 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
209 |
1:27.10 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
202 |
1:28.13 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.52 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
200 |
1:28.38 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
198 |
1:28.60 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
195 |
1:29.12 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
183 |
1:30.97 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.52 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
161 |
1:34.99 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
158 |
1:35.60 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.10 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
153 |
1:36.63 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.71 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
133 |
1:41.10 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.46 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Niina Nurkkanen |
2011 |
HTU Stadi |
|
125 |
1:43.37 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.45 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
99 |
1:51.71 |
+38.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.86 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
68 |
2:06.40 |
+53.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.60 |
(+14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
506 |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
424 |
1:08.81 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
394 |
1:10.51 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
385 |
1:11.02 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
383 |
1:11.20 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.48 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
378 |
1:11.47 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
377 |
1:11.52 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
368 |
1:12.14 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
367 |
1:12.17 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
346 |
1:13.64 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
|
339 |
1:14.16 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
330 |
1:14.77 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
329 |
1:14.86 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
|
326 |
1:15.07 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
318 |
1:15.70 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
290 |
1:18.06 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Heinonen |
2009 |
HTU Stadi |
|
283 |
1:18.70 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.10 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
|
264 |
1:20.51 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
250 |
1:22.00 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
214 |
1:26.44 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
200 |
1:28.40 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
194 |
1:29.21 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
182 |
1:31.22 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.56 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilda Lampinen |
2009 |
HTU Stadi |
|
160 |
1:35.08 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.17 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
663 |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
505 |
1:04.91 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
486 |
1:05.77 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
473 |
1:06.33 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
448 |
1:07.53 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
341 |
1:14.00 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
329 |
1:14.86 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
|
284 |
1:18.58 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
|
151 |
1:37.06 |
+37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
559 |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Nurminen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
532 |
1:03.78 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 11.36.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
197 |
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.21 |
(-16.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
156 |
1:27.10 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.85 |
(-11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
131 |
1:32.22 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Cherikov |
2013 |
Vanders |
|
128 |
1:33.03 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.84 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
125 |
1:33.76 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.94 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
256 |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
213 |
1:18.52 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
|
205 |
1:19.55 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
203 |
1:19.77 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
184 |
1:22.33 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemil Murtomäki |
2012 |
Vanders |
|
174 |
1:23.91 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.37 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
173 |
1:24.17 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
169 |
1:24.74 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.06 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
|
167 |
1:25.12 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
139 |
1:30.50 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
138 |
1:30.72 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
|
137 |
1:30.90 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.21 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
|
136 |
1:31.21 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(-9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
111 |
1:37.53 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.30 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
|
110 |
1:37.76 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.19 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
108 |
1:38.24 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
107 |
1:38.68 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.22 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
102 |
1:40.24 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.18 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrey Zhuchkov |
2011 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
305 |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
|
258 |
1:13.62 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
255 |
1:13.95 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
253 |
1:14.15 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
243 |
1:15.12 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
238 |
1:15.69 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
234 |
1:16.02 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
221 |
1:17.55 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.76 |
(-16.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
209 |
1:18.94 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
|
199 |
1:20.26 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
183 |
1:22.49 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
180 |
1:23.06 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
510 |
58.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
496 |
59.23 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.35 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
451 |
1:01.17 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
424 |
1:02.44 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
363 |
1:05.70 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
294 |
1:10.50 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
549 |
57.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.99 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
527 |
58.07 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
524 |
58.16 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
456 |
1:00.93 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 11.51.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Rintauinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
457 |
3:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.84 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
397 |
3:09.27 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.92 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
290 |
3:30.02 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
247 |
3:41.42 |
+40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
243 |
3:42.83 |
+42.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.21 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
|
209 |
3:54.04 |
+53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 11.55.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti P14, P16, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
193 |
3:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
467 |
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
274 |
3:14.99 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
512 |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 11.59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 11.59.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
294 |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
292 |
1:26.68 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.38 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
282 |
1:27.76 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
266 |
1:29.46 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
257 |
1:30.49 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
224 |
1:34.74 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
215 |
1:35.96 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
|
213 |
1:36.31 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.90 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
211 |
1:36.59 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.94 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
211 |
1:36.69 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.50 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
209 |
1:36.96 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.25 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
208 |
1:37.09 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.04 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
204 |
1:37.76 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.12 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
201 |
1:38.21 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.31 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
189 |
1:40.15 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.94 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
189 |
1:40.16 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.83 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
187 |
1:40.55 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.16 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
184 |
1:41.20 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
|
184 |
1:41.20 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
180 |
1:41.89 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.38 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
175 |
1:42.92 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.62 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
168 |
1:44.14 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
159 |
1:46.13 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.27 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
158 |
1:46.40 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.02 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
158 |
1:46.47 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.57 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
146 |
1:49.32 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(+8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
144 |
1:49.64 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
141 |
1:50.39 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.85 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
119 |
1:56.79 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.01 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
434 |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
390 |
1:18.75 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
372 |
1:20.04 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
343 |
1:22.18 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
304 |
1:25.61 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.15 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
292 |
1:26.77 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.86 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
279 |
1:28.02 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
|
274 |
1:28.57 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
253 |
1:30.97 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
213 |
1:36.39 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.31 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilda Lampinen |
2009 |
HTU Stadi |
|
133 |
1:52.77 |
+36.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.16 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
120 |
1:56.43 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.53 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
541 |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
393 |
1:18.57 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
275 |
1:28.48 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
255 |
1:30.68 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
|
241 |
1:32.51 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
|
118 |
1:57.13 |
+46.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.05 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 12.24.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
246 |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
204 |
1:27.95 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.24 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
178 |
1:32.16 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
|
165 |
1:34.43 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.81 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
160 |
1:35.48 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
153 |
1:36.80 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
139 |
1:39.91 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.98 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
121 |
1:44.78 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.14 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
88 |
1:56.19 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.49 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
222 |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
207 |
1:27.64 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
206 |
1:27.74 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
204 |
1:28.03 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
201 |
1:28.40 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
184 |
1:31.04 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.09 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
163 |
1:34.73 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
134 |
1:41.13 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.98 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
450 |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
337 |
1:14.49 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
327 |
1:15.25 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
272 |
1:19.99 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
236 |
1:23.79 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 12.33.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
343 |
2:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.62 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 12.37.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Perhosuinti P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
315 |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.06 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
290 |
2:47.22 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
279 |
2:49.29 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.74 |
(-12.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 12.39.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti T16, N 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
443 |
10:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:41.06 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
215 |
13:28.12 |
+2:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 16.44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 16.45.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
180 |
42.48 |
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
168 |
43.44 |
+0.96 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Cherikov |
2013 |
Vanders |
|
154 |
44.69 |
+2.21 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Conniffe |
2013 |
Vanders |
|
120 |
48.64 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
101 |
51.52 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shin Matsumoto |
2014 |
Vanders |
|
94 |
52.63 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Kivistö |
2013 |
Vanders |
|
89 |
53.72 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Salenius |
2015 |
Vanders |
|
79 |
55.86 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Koponen |
2013 |
Vanders |
|
73 |
57.25 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 16.56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
172 |
43.09 |
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 45.89 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
|
167 |
43.51 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
166 |
43.66 |
+0.57 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
156 |
44.56 |
+1.47 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.36 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksanteri Asikainen |
2012 |
Vanders |
|
134 |
46.83 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.22 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
131 |
47.18 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.14 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
126 |
47.84 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
|
120 |
48.64 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.87 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chirag Jain |
2012 |
Vanders |
|
120 |
48.65 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
|
116 |
49.13 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
|
115 |
49.23 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.54 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
114 |
49.42 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.24 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemil Murtomäki |
2012 |
Vanders |
|
112 |
49.68 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
109 |
50.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.70 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
109 |
50.24 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
107 |
50.45 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.76 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aamos Berg |
2012 |
Vanders |
|
104 |
51.03 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
93 |
52.93 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Voitto Albert Juhani Meskanen |
2012 |
Vanders |
|
80 |
55.52 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.98 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Köngäs |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
72 |
57.52 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Hanka |
2012 |
Vanders |
|
52 |
1:04.03 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 16.56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
269 |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
181 |
42.39 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilmari Okko |
2010 |
Vanders |
|
149 |
45.20 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
140 |
46.12 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petr Seviev |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 16.56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
373 |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
371 |
33.40 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 16.56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 16.58.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
228 |
44.12 |
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 45.81 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
|
199 |
46.14 |
+2.02 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enna Malinen |
2013 |
Vanders |
|
149 |
50.85 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Karjalainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
133 |
52.77 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
|
122 |
54.36 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.25 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Lehesmaa |
2013 |
Vanders |
|
117 |
55.14 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.58 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Pursiainen |
2013 |
Vanders |
|
113 |
55.66 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.41 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Hietanen |
2014 |
Vanders |
|
105 |
57.08 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aida Airola |
2013 |
Vanders |
|
88 |
1:00.53 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seela Sulin |
2014 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
306 |
40.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
228 |
44.16 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
210 |
45.34 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
|
202 |
45.91 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
192 |
46.71 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
177 |
48.00 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
176 |
48.13 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
165 |
49.10 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.64 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
165 |
49.10 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.67 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
149 |
50.83 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
145 |
51.34 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Suokas |
2011 |
Vanders |
|
135 |
52.50 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saki Matsumoto |
2012 |
Vanders |
|
125 |
53.87 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
121 |
54.48 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
101 |
57.84 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
79 |
1:02.72 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
323 |
39.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
306 |
40.00 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
|
292 |
40.64 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
272 |
41.61 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aada Tahvanainen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
216 |
44.91 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Hyyrynen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
187 |
47.16 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
170 |
48.69 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.75 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Valentina Heilala |
2010 |
Vanders |
|
154 |
50.30 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
130 |
53.17 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
559 |
32.75 |
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
366 |
37.70 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 17.06.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
197 |
35.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
132 |
40.98 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.74 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Atte Savolainen |
2014 |
Nurmijärven Uinti |
|
121 |
42.27 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Kivistö |
2013 |
Vanders |
|
95 |
45.73 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Conniffe |
2013 |
Vanders |
|
78 |
48.78 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shin Matsumoto |
2014 |
Vanders |
|
71 |
50.49 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Salenius |
2015 |
Vanders |
|
64 |
52.24 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Koponen |
2013 |
Vanders |
|
60 |
53.39 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Garv Pandey |
2013 |
Vanders |
|
49 |
57.03 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niilo Kivistö |
2015 |
Vanders |
|
43 |
59.60 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iven Yulle |
2013 |
Vanders |
|
35 |
1:03.42 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvar Murtomäki |
2014 |
Vanders |
|
29 |
1:08.04 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
|
264 |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
245 |
33.38 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
239 |
33.68 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
233 |
33.94 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
|
182 |
36.84 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
174 |
37.39 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
167 |
37.93 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
|
162 |
38.32 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrey Zhuchkov |
2011 |
Vanders |
|
161 |
38.40 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
160 |
38.45 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
155 |
38.91 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
144 |
39.85 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksanteri Asikainen |
2012 |
Vanders |
|
141 |
40.12 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
|
130 |
41.20 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
|
121 |
42.21 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
118 |
42.61 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
112 |
43.30 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Chirag Jain |
2012 |
Vanders |
|
102 |
44.64 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Voitto Albert Juhani Meskanen |
2012 |
Vanders |
|
99 |
45.18 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.32 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aamos Berg |
2012 |
Vanders |
|
53 |
55.49 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Hanka |
2012 |
Vanders |
|
46 |
58.02 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.98 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
SHAURYA Gupta |
2011 |
Vanders |
|
28 |
1:08.24 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
|
254 |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
224 |
34.41 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
|
181 |
36.90 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Okko |
2010 |
Vanders |
|
157 |
38.71 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petr Seviev |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
415 |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
412 |
28.08 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
411 |
28.12 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
350 |
29.66 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Krogius |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
118 |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 17.21.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
202 |
40.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
200 |
40.47 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Åberg |
2013 |
Vanders |
|
155 |
44.03 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enna Malinen |
2013 |
Vanders |
|
141 |
45.39 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.51 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Airola |
2013 |
Vanders |
|
114 |
48.68 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.63 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
|
107 |
49.71 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.30 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Pursiainen |
2013 |
Vanders |
|
83 |
54.22 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.78 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Hietanen |
2014 |
Vanders |
|
67 |
58.10 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.77 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Tuomisto |
2016 |
Vanders |
|
62 |
59.79 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meini Karling |
2014 |
Vanders |
|
50 |
1:04.21 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aada Honkanen |
2015 |
Vanders |
|
49 |
1:04.50 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsi Järvinen |
2014 |
Vanders |
|
40 |
1:09.18 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Brachkov |
2013 |
Vanders |
|
39 |
1:09.40 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Heilala |
2014 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
406 |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
347 |
33.68 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
341 |
33.87 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
328 |
34.32 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
314 |
34.81 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
299 |
35.39 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
288 |
35.84 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
287 |
35.86 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
277 |
36.27 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
266 |
36.79 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
|
261 |
37.01 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
255 |
37.32 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
250 |
37.55 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
248 |
37.66 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
231 |
38.56 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
226 |
38.85 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
198 |
40.57 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
191 |
41.09 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.83 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
171 |
42.58 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
164 |
43.24 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
142 |
45.30 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saki Matsumoto |
2012 |
Vanders |
|
134 |
46.18 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.01 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viivi Suokas |
2011 |
Vanders |
|
133 |
46.30 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
93 |
52.22 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.36 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
85 |
53.67 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.93 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
559 |
28.73 |
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
423 |
31.51 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
395 |
32.25 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
390 |
32.39 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
381 |
32.64 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
366 |
33.09 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
348 |
33.63 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
339 |
33.92 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Tahvanainen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
338 |
33.97 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Valentina Heilala |
2010 |
Vanders |
|
240 |
38.04 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Hyyrynen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
240 |
38.05 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
180 |
41.91 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.39 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
634 |
27.54 |
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
|
591 |
28.19 |
+0.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
566 |
28.61 |
+1.07 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
525 |
29.34 |
+1.80 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
520 |
29.42 |
+1.88 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
517 |
29.48 |
+1.94 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
483 |
30.15 |
+2.61 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
483 |
30.16 |
+2.62 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
341 |
33.87 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
|
305 |
35.15 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
561 |
28.69 |
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 17.40.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
138 |
1:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
185 |
1:26.86 |
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
130 |
1:37.51 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
356 |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
314 |
1:12.82 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
288 |
1:14.87 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 17.41.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti T12, T14, T16, N 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
211 |
1:33.09 |
|
|
Rollo12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
200 |
1:34.81 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.23 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
|
178 |
1:38.62 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
161 |
1:41.83 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
145 |
1:45.50 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
408 |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
352 |
1:18.52 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
299 |
1:22.91 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(-9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
280 |
1:24.79 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.55 |
(-15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
526 |
1:08.69 |
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
419 |
1:14.12 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 17.47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 17.48.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
387 |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.98 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 18.10.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
488 |
2:36.58 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:36.28 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
398 |
2:47.62 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.79 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
364 |
2:52.72 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.95 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
260 |
3:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.03 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 18.09.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
|
181 |
1:40.52 |
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.06 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
169 |
1:42.71 |
+2.19 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
151 |
1:46.66 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.03 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
130 |
1:52.01 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.35 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
|
97 |
2:03.57 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.21 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
83 |
2:09.93 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.49 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
188 |
1:39.25 |
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:41.89 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
162 |
1:44.29 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.81 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
149 |
1:47.23 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.46 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
83 |
2:10.09 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.43 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
405 |
1:16.85 |
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
393 |
1:17.63 |
+0.78 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
169 |
1:42.82 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.88 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 18.20.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
245 |
1:42.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.36 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
244 |
1:42.55 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.23 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
237 |
1:43.49 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.63 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
233 |
1:44.10 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.29 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
226 |
1:45.20 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.98 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
218 |
1:46.46 |
+4.10 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:49.65 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
216 |
1:46.82 |
+4.46 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:56.18 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
|
211 |
1:47.68 |
+5.32 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
211 |
1:47.72 |
+5.36 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:51.57 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
203 |
1:48.94 |
+6.58 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:55.48 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
198 |
1:49.87 |
+7.51 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:50.36 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
|
195 |
1:50.43 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
192 |
1:51.14 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.44 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
180 |
1:53.53 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
180 |
1:53.56 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.10 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
178 |
1:53.94 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.09 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
178 |
1:53.95 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.46 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
172 |
1:55.27 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.97 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
162 |
1:57.57 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.91 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
161 |
1:57.84 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.14 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
160 |
1:58.09 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.95 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
151 |
2:00.27 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
149 |
2:00.74 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.28 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
145 |
2:01.91 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.72 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
142 |
2:02.72 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.77 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
126 |
2:07.69 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.57 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
532 |
1:19.13 |
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
439 |
1:24.34 |
+5.21 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
386 |
1:28.07 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
379 |
1:28.59 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Heinonen |
2009 |
HTU Stadi |
|
374 |
1:28.94 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.15 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
341 |
1:31.73 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
282 |
1:37.68 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
242 |
1:42.79 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.04 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
222 |
1:45.87 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.68 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
218 |
1:46.46 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
202 |
1:49.12 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
196 |
1:50.35 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.05 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
195 |
1:50.56 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
158 |
1:58.39 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.86 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
100 |
2:17.79 |
+58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
557 |
1:17.91 |
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 18.34.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti P14, P16, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
219 |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.94 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemil Murtomäki |
2012 |
Vanders |
|
181 |
3:00.20 |
+11.00 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
161 |
3:07.14 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.27 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
153 |
3:10.65 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
146 |
3:13.46 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
139 |
3:16.82 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
|
129 |
3:21.41 |
+32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
125 |
3:23.80 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.56 |
(+12.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
122 |
3:25.28 |
+36.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.26 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
434 |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.42 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
427 |
2:15.42 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.18 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 18.41.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
434 |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.56 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
422 |
2:30.56 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.44 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
392 |
2:34.25 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
380 |
2:35.96 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.78 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
344 |
2:41.17 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.49 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
|
311 |
2:46.63 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.36 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
310 |
2:46.87 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.06 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
|
248 |
2:59.62 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
|
238 |
3:02.17 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.50 |
(-13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
232 |
3:03.66 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.42 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
|
210 |
3:10.01 |
+40.87 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:08.86 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
205 |
3:11.50 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.05 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
204 |
3:11.69 |
+42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
204 |
3:11.78 |
+42.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.49 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Lehesmaa |
2013 |
Vanders |
|
157 |
3:29.32 |
+1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
143 |
3:35.80 |
+1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enna Malinen |
2013 |
Vanders |
|
120 |
3:48.45 |
+1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
459 |
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.29 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 18.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 21.00.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|