Tulokset Regionsmesterskab Langbane, 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
558 |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
543 |
39.00 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
466 |
41.04 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.93 |
454 |
41.40 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
440 |
41.83 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
440 |
41.84 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
424 |
42.34 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
364 |
44.57 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
335 |
45.81 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.81 |
334 |
45.84 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
326 |
46.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
278 |
48.74 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
276 |
48.86 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.94 |
271 |
49.17 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.49 |
269 |
49.28 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
225 |
52.26 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.71 |
218 |
52.87 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
417 |
42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
382 |
43.85 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
348 |
45.25 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.87 |
331 |
45.98 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
327 |
46.17 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
325 |
46.25 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
311 |
46.97 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.73 |
264 |
49.61 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
262 |
49.74 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
221 |
52.63 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.76 |
205 |
53.90 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+1.04 |
111 |
1:06.20 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
322 |
46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
306 |
47.20 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
261 |
49.75 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
194 |
54.97 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.81 |
146 |
1:00.41 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
+0.63 |
94 |
1:09.86 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
89 |
1:11.08 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+0.85 |
294 |
47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.83 |
206 |
53.88 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
149 |
59.93 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:57.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|