Resultat för Regionsmesterskab Langbane, 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x100m Holdmedley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
+0.71 |
37.19 |
1:17.21 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
+0.48 |
40.64 |
1:29.60 |
|
|
|
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.40 |
33.45 |
1:11.88 |
|
|
|
3:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.58 |
30.31 |
1:03.77 |
|
|
|
5:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg Girlzz |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:24.36 |
+21.90 |
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
+0.80 |
40.27 |
1:22.57 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
+0.04 |
41.16 |
1:29.92 |
|
|
|
2:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
+0.39 |
33.33 |
1:15.24 |
|
|
|
4:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Johannsen |
2009 |
0964BH |
+0.60 |
36.69 |
1:16.63 |
|
|
|
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle piger 2 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:26.67 |
+24.21 |
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
+0.80 |
38.62 |
1:20.92 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
+0.76 |
45.22 |
1:37.92 |
|
|
|
2:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
+0.24 |
35.93 |
1:19.76 |
|
|
|
4:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.50 |
31.65 |
1:08.07 |
|
|
|
5:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ringes Damer |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:28.88 |
+26.42 |
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
+0.72 |
40.11 |
1:21.92 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
+0.06 |
42.81 |
1:34.15 |
|
|
|
2:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
+0.50 |
33.92 |
1:19.27 |
|
|
|
4:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
+0.24 |
33.69 |
1:13.54 |
|
|
|
5:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredericia piger |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:37.17 |
+34.71 |
|
|
|
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
0932BD |
+0.95 |
42.77 |
1:28.20 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
+0.26 |
42.83 |
1:32.48 |
|
|
|
3:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
0934BD |
+0.36 |
37.11 |
1:28.54 |
|
|
|
4:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kawa |
2010 |
1090AH |
+0.45 |
32.57 |
1:07.95 |
|
|
|
5:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theas Turbo Tøser |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:02.29 |
+59.83 |
|
|
|
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
1186AD |
+0.72 |
39.64 |
1:22.04 |
|
|
|
1:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
+0.47 |
52.14 |
1:50.16 |
|
|
|
3:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Perrier |
2011 |
1114AL |
+0.08 |
40.77 |
1:34.54 |
|
|
|
4:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
1174AI |
|
35.45 |
1:15.55 |
|
|
|
6:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ringes Piger |
13 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
6:07.90 |
+1:05.4 |
|
|
|
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
1010AM |
+1.07 |
45.65 |
1:34.47 |
|
|
|
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Jusslin |
2011 |
1198AE |
+0.55 |
45.33 |
1:39.99 |
|
|
|
3:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
1068AL |
+0.65 |
41.74 |
1:36.01 |
|
|
|
4:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
1252AG |
+0.64 |
36.02 |
1:17.43 |
|
|
|
6:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vejle piger 3 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:52.87 |
+1:50.4 |
|
|
|
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
1104AJ |
+0.86 |
43.74 |
1:32.89 |
|
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
1228AJ |
+0.50 |
1:32.89 |
2:14.31 |
|
|
|
3:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
|
34.73 |
1:27.71 |
|
|
|
5:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
1198AL |
+0.67 |
45.80 |
1:37.96 |
|
|
|
6:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victorias Vandhunde |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
+0.78 |
37.82 |
1:19.84 |
|
|
|
1:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Grene |
2011 |
1136AH |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksah Perrier |
2009 |
0908BJ |
-0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 10:53:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:21.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|