Tulokset ManseCup 19.2.2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
19.02.2023 - 19.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
416 |
1:09.09 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
378 |
1:11.33 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
361 |
1:12.46 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
330 |
1:14.63 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stanislav Orijcuk |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.95 |
314 |
1:15.84 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
314 |
1:15.86 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
313 |
1:15.99 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
295 |
1:17.47 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
236 |
1:23.39 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
176 |
1:31.99 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.98 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
166 |
1:33.87 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.49 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
156 |
1:35.81 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.29 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mika Metsänoja |
2011 |
Uinti Tampere |
|
135 |
1:40.58 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eljas Lahtinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
132 |
1:41.09 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.14 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
124 |
1:43.36 |
+34.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.94 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
114 |
1:46.29 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
106 |
1:48.76 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.62 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2023 19.23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.02.2023 19.23.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|