Resultater for ManseCup 19.2.2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
19.02.2023 - 19.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset - Final |
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
556 |
2:33.36 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
554 |
2:33.54 |
+0.18 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:35.57 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
488 |
2:40.17 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.91 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.53 |
482 |
2:40.76 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.82 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
|
478 |
2:41.24 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.75 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
453 |
2:44.12 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.50 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
444 |
2:45.20 |
+11.84 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:51.27 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
438 |
2:46.01 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.06 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
429 |
2:47.20 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.48 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.99 |
427 |
2:47.41 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.49 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
408 |
2:49.98 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.23 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
|
407 |
2:50.18 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.82 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.95 |
385 |
2:53.29 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.75 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
367 |
2:56.13 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.36 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
359 |
2:57.45 |
+24.09 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:04.95 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
355 |
2:58.03 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.72 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nella Haltamo |
2011 |
Uinti Tampere |
|
353 |
2:58.35 |
+24.99 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:04.87 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Uinti Tampere |
|
345 |
2:59.73 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.18 |
(+12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
344 |
2:59.97 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.27 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
339 |
3:00.80 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.85 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
339 |
3:00.87 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.20 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
338 |
3:00.90 |
+27.54 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:11.25 |
(-10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
316 |
3:05.09 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.89 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
311 |
3:05.97 |
+32.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.65 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
304 |
3:07.46 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.46 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
282 |
3:12.22 |
+38.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.62 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
|
272 |
3:14.58 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.44 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
253 |
3:19.19 |
+45.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.24 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
248 |
3:20.54 |
+47.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.87 |
(+9.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Reetta Takalo |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
246 |
3:21.27 |
+47.91 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:28.37 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kerttu Haapakari |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
217 |
3:29.82 |
+56.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.86 |
(-23.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
|
194 |
3:37.70 |
+1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
- |
|
Amanda Salmela |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2023 18.23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.02.2023 18.23.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|