Resultater for ManseCup 19.2.2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
19.02.2023 - 19.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet - Final |
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
569 |
2:17.51 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
521 |
2:21.64 |
+4.13 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
517 |
2:21.96 |
+4.45 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:22.26 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
|
461 |
2:27.48 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
461 |
2:27.53 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.71 |
(-13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
459 |
2:27.75 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
430 |
2:30.93 |
+13.42 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:28.61 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
425 |
2:31.62 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
412 |
2:33.10 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.44 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
408 |
2:33.60 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.73 |
(-11.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
404 |
2:34.13 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.14 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
392 |
2:35.68 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.24 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
387 |
2:36.36 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.49 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
376 |
2:37.84 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
375 |
2:38.05 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.35 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
354 |
2:41.08 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.32 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
351 |
2:41.59 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.37 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.54 |
345 |
2:42.49 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
339 |
2:43.34 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.30 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
303 |
2:49.56 |
+32.05 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:51.01 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
300 |
2:50.26 |
+32.75 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:54.25 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kiril Lopusiev |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
287 |
2:52.71 |
+35.20 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:09.31 |
(-16.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kristian Juutilainen |
2008 |
Rovaniemen Uimaseura |
+0.70 |
272 |
2:55.75 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
271 |
2:56.10 |
+38.59 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:03.04 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
253 |
3:00.24 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.39 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
249 |
3:00.97 |
+43.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.11 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
239 |
3:03.52 |
+46.01 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:07.47 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
195 |
3:16.51 |
+59.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.99 |
(-17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vertti Kaipio |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
192 |
3:17.44 |
+59.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.87 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
|
173 |
3:24.59 |
+1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vlad Oriichuk |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
171 |
3:25.25 |
+1:07.74 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aaro Wandén |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
137 |
3:40.77 |
+1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
133 |
3:42.91 |
+1:25.40 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
131 |
3:43.95 |
+1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2023 18.02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.02.2023 18.02.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|