Tulokset Kevätuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4x50m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo 2 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Martikainen |
2008 |
08A343 |
-.-- |
28.43 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
09A151 |
-.-- |
28.67 |
|
|
|
|
57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
08A395 |
-.-- |
30.16 |
|
|
|
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Pernaa |
2008 |
08A186 |
-.-- |
30.01 |
|
|
|
|
1:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raision Urheilijat |
19 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
1:57.79 |
+0.52 |
|
|
|
|
Kerttu Virta |
2006 |
06A088 |
-.-- |
28.69 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Maliranta |
2004 |
04A154 |
-.-- |
30.72 |
|
|
|
|
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Peltola |
2005 |
05A136 |
-.-- |
29.19 |
|
|
|
|
1:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katriina Kallio |
2006 |
06A022 |
-.-- |
29.19 |
|
|
|
|
1:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:57.89 |
+0.62 |
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
-.-- |
28.69 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
09A324 |
-.-- |
28.46 |
|
|
|
|
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
08A193 |
-.-- |
30.95 |
|
|
|
|
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minni Kovalainen |
2008 |
08A196 |
-.-- |
29.79 |
|
|
|
|
1:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SalU delfiinit |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:33.13 |
+35.86 |
|
|
|
|
Minttu Ahokas |
2010 |
10B363 |
-.-- |
36.79 |
|
|
|
|
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Tapiola |
2010 |
10B125 |
-.-- |
36.98 |
|
|
|
|
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heta Lesonen |
2011 |
11A145 |
-.-- |
38.97 |
|
|
|
|
1:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanni Karttunen |
2012 |
12A037 |
|
40.39 |
|
|
|
|
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SalU merihevoset |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:42.39 |
+45.12 |
|
|
|
|
Olivia Hägerström |
2012 |
12A238 |
-.-- |
40.63 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kivelä |
2010 |
10B270 |
-.-- |
43.71 |
|
|
|
|
1:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Keto-oja |
2012 |
12A777 |
-.-- |
45.52 |
|
|
|
|
2:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmiina Härri |
2011 |
11A109 |
-.-- |
32.53 |
|
|
|
|
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SalU simpukat |
14 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:54.49 |
+57.22 |
|
|
|
|
Ida Sjöblom |
2011 |
11A538 |
-.-- |
40.67 |
|
|
|
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Savolainen |
2011 |
11A993 |
-.-- |
40.99 |
|
|
|
|
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Mäkilä |
2009 |
09B110 |
-.-- |
40.72 |
|
|
|
|
2:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
13A304 |
-.-- |
52.11 |
|
|
|
|
2:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SalU hait |
10 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
3:12.58 |
+1:15.3 |
|
|
|
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
13A156 |
-.-- |
43.93 |
|
|
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilli Lappalainen |
2014 |
14A049 |
-.-- |
47.54 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moona Määttänen |
2014 |
14A005 |
-.-- |
54.34 |
|
|
|
|
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valeria Tähtinen |
2013 |
13A197 |
-.-- |
46.77 |
|
|
|
|
3:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SalU ankeriaat |
12 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
3:28.64 |
+1:31.3 |
|
|
|
|
Stella Rautsalmi |
2011 |
11B165 |
-.-- |
47.16 |
|
|
|
|
47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sahla |
2014 |
14A348 |
-.-- |
1:00.29 |
|
|
|
|
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Helskyaho |
2012 |
12A283 |
-.-- |
52.89 |
|
|
|
|
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ava Sjöblom |
2014 |
14A037 |
-.-- |
48.30 |
|
|
|
|
3:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 15.45.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Stickler |
2008 |
08A717 |
-.-- |
24.70 |
|
|
|
|
24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Kivi Kontinen |
2008 |
08B236 |
-.-- |
25.98 |
|
|
|
|
50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
07A907 |
-.-- |
25.83 |
|
|
|
|
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otso Johansson |
2008 |
08A456 |
-.-- |
26.07 |
|
|
|
|
1:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus Espoo 2 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:47.66 |
+5.08 |
|
|
|
|
Severi Tammihovi |
2009 |
09A062 |
-.-- |
28.10 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Johansson |
|
|
-.-- |
25.70 |
|
|
|
|
53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Tuomainen |
2008 |
08A194 |
-.-- |
27.44 |
|
|
|
|
1:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
-.-- |
26.42 |
|
|
|
|
1:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vesihelmen Uimaseura |
16 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:00.64 |
+18.06 |
|
|
|
|
Veeti Vehmas |
2008 |
08B293 |
+0.53 |
27.76 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Salo |
2007 |
07A366 |
-.-- |
28.23 |
|
|
|
|
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
08A360 |
-.-- |
28.61 |
|
|
|
|
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
12A292 |
-.-- |
36.04 |
|
|
|
|
2:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurajoen Uinti |
62 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
2:02.93 |
+20.35 |
|
|
|
|
Tero Nordström |
1968 |
68A074 |
-.-- |
29.18 |
|
|
|
|
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Wihanto |
1962 |
62A029 |
-.-- |
30.17 |
|
|
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
79A120 |
-.-- |
30.89 |
|
|
|
|
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taito Nurmi |
1961 |
61A012 |
-.-- |
32.69 |
|
|
|
|
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SalU mustekalat |
14 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:11.76 |
+29.18 |
|
|
|
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
10A639 |
-.-- |
33.87 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
10A257 |
-.-- |
34.14 |
|
|
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Havia |
2010 |
10A026 |
-.-- |
34.12 |
|
|
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joona Ronkainen |
2009 |
09A828 |
-.-- |
29.63 |
|
|
|
|
2:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SalU meritähdet |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:32.11 |
+49.53 |
|
|
|
|
Urho Tammi |
2011 |
11A151 |
-.-- |
38.89 |
|
|
|
|
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Andersson |
2011 |
11A294 |
-.-- |
38.10 |
|
|
|
|
1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Kuusisto |
2012 |
12A239 |
-.-- |
37.98 |
|
|
|
|
1:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
10A618 |
-.-- |
37.14 |
|
|
|
|
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SalU ravut |
19 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:37.24 |
+54.66 |
|
|
|
|
Jesse Kakko |
2007 |
07B164 |
-.-- |
28.61 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasper Randelin |
2013 |
13A540 |
-.-- |
53.52 |
|
|
|
|
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Jalonen |
2013 |
13A157 |
-.-- |
49.55 |
|
|
|
|
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Havia |
2004 |
04A584 |
+0.15 |
25.56 |
|
|
|
|
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SalU kilpikonnat |
12 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
3:09.59 |
+1:27.0 |
|
|
|
|
Konsta Antikainen |
2011 |
11A543 |
-.-- |
41.86 |
|
|
|
|
41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Eriksson |
2011 |
11B116 |
-.-- |
51.31 |
|
|
|
|
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilho Mäenpää |
2014 |
14A050 |
-.-- |
54.27 |
|
|
|
|
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Severi Nilsson |
2011 |
11B167 |
-.-- |
42.15 |
|
|
|
|
3:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 13.25.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Masters Naiset 70-74 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sirpa Visakoski |
1952 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
40.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Masters Naiset 45-49 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Taina Martikainen |
1978 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
32.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Masters Naiset 40-44 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mari Ääri |
1980 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
29.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Masters Naiset 35-39 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Paakkunainen |
1987 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Muukkonen |
1986 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
35.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 13.26.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Masters Miehet 85-89 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
|
35.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Masters Miehet 60-64 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Wihanto |
1962 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Masters Miehet 55-59 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Nordström |
1968 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Masters Miehet 45-49 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarno Nurminen |
1976 |
Salon Uimarit |
+0.57 |
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Masters Miehet 35-39 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
+0.71 |
|
27.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Masters Miehet 30-34 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Alanen |
1990 |
Someron Esa |
-.-- |
|
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 13.26.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti T12, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.91 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:41.11 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.34 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
-.-- |
|
1:45.19 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.31 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:49.95 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.66 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:50.72 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.62 |
(-19.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:59.72 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.18 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Rautsalmi |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:01.81 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Keto-oja |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:04.43 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.09 |
(-17.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti T12, N 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mari Ääri |
1980 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:21.60 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:22.99 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilda Jaakkola |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.38 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.10 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Maliranta |
2004 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
1:24.45 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:25.23 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.70 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:25.92 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:37.12 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:42.18 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.77 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:43.49 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.77 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ursula Immonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:45.09 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Varpu Karrila |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:45.13 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.57 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:47.59 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.90 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Tapiola |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:48.16 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.68 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:50.27 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.97 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:54.64 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.27 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
+1.58 |
|
1:56.14 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.59 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Suominen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:57.31 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.20 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
2:02.21 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.40 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida-Riikka Pylkäs |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
2:04.53 |
+45.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.50 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Edith Helmi Anette Falck |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 13.46.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P13, M 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:38.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Lindqvist |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:43.35 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.78 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
1:46.62 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.76 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:50.20 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.83 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:50.81 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Kannisto |
2011 |
Someron Esa |
-.-- |
|
1:54.60 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Severi Nilsson |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:09.78 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
jooseppi pyykkö |
2013 |
Uinti-Vakka |
-.-- |
|
2:10.90 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Eriksson |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:13.17 |
+34.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.56 |
(-19.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P13, M 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
|
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:10.31 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:12.38 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
|
1:15.70 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Nurminen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:20.83 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.52 |
|
1:21.64 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:26.48 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:27.13 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:30.51 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.61 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:31.10 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:32.46 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.38 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:35.01 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.68 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Himberg |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
zhuoer song |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 13.56.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti T11, N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
53.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti T11, N 12 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mari Ääri |
1980 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
31.06 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
31.17 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Virta |
2006 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
31.22 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
32.35 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
33.21 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
33.58 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
33.80 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
33.93 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiia Koivisto |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
35.21 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
35.22 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.58 |
|
35.45 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
37.13 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.49 |
|
37.28 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
41.75 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
41.85 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.06 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
42.45 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
46.07 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
49.45 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.88 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
59.42 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 13.57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 13.57.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti P12, M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
44.47 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.22 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
45.57 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan-Oskar Rantanen |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
46.68 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
46.88 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reeti Ruohomäki |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
56.43 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.65 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
58.66 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
59.02 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petr Lovinskii |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti P12, M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Gustafsson |
2002 |
Raision Urheilijat |
+0.50 |
|
27.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
28.08 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
28.19 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
28.23 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
28.63 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
29.61 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viljam Savolainen |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
30.47 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
32.56 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
34.45 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
39.26 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 14.16.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti T12, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
-.-- |
|
6:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:40.93 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
6:36.95 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:38.85 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti T12, N 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrika Parviainen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
4:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.00 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
5:00.80 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.30 |
(+13.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
5:01.72 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.62 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
5:25.07 |
+37.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.22 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiia Koivisto |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
5:37.43 |
+49.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.79 |
(+8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
6:10.24 |
+1:22.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:16.01 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
6:30.71 |
+1:43.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.36 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fanni Blom |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 14.17.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti P13, M 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
jooseppi pyykkö |
2013 |
Uinti-Vakka |
-.-- |
|
7:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti P13, M 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
4:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.27 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
4:47.08 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.54 |
(+13.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Kakko |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
4:57.44 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.64 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.75 |
|
6:13.22 |
+1:34.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.42 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
|
6:59.18 |
+2:19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:38.92 |
(-1:39.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 14.23.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti T9, T10, N 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teea Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilli Lappalainen |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
47.91 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.79 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Ruohomäki |
2014 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
49.76 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tita Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
51.75 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
51.85 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.20 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilja-Alona Haikonen |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
55.16 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
56.27 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Sahla |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
59.66 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.61 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Vaajapuro |
2016 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:12.09 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minttu Määttänen |
2016 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:18.12 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti T9, T10, N 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeda Sofia Koskinen |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
48.13 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Tauluvuori |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
48.15 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Teerialho |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
48.80 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Vapaauinti T9, T10, N 11 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.56 |
|
26.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
28.00 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
28.82 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.51 |
|
29.77 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
30.92 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.49 |
|
31.53 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilda Jaakkola |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
31.81 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
32.01 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
33.18 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
34.69 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
36.01 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanni Blom |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
36.62 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida korpihuhta |
2009 |
Someron Esa |
-.-- |
|
36.84 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
36.99 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
39.42 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ilona Carpelan |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
39.61 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
39.74 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Riikka Pylkäs |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
40.20 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
40.47 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annika Luoma |
2010 |
Someron Esa |
-.-- |
|
40.99 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edith Helmi Anette Falck |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
42.11 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Varpu Karrila |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
45.88 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
47.30 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stella Rautsalmi |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
48.46 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.04 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ursula Immonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 14.58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 14.59.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Vapaauinti P10, P11, M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Jaakkola |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikell Bernitz |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
46.48 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Salo |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
47.57 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Granroth |
2013 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
48.16 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
50.33 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.22 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilho Mäenpää |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
53.31 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.15 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasper Randelin |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
54.04 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.35 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Laakso |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:00.53 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Vapaauinti P10, P11, M 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Lindqvist |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venni Pyykkö |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
43.13 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
43.59 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Razin |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
50.37 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.07 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Wendelin |
2012 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
53.69 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Vapaauinti P10, P11, M 12 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Gustafsson |
2002 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
25.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.48 |
|
25.92 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
26.04 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Kurunsaari |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
|
26.27 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.54 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
29.98 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
30.42 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.41 |
|
30.57 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
31.67 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Vuorio |
2007 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
34.22 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Himberg |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
36.13 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joona Kannisto |
2011 |
Someron Esa |
-.-- |
|
37.64 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kevin Huldén |
2011 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
38.20 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
zhuoer song |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
43.72 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Severi Nilsson |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
44.34 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.95 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viljami Järviö |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
48.82 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 15.16.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m sku T12, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.73 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:35.01 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.54 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:48.30 |
+36.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:49.60 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
4:08.05 |
+56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
4:29.25 |
+1:17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.42 |
(+36.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m sku T12, N 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.50 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:32.52 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:32.81 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.62 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:42.64 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.48 |
(+8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Virta |
2006 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
2:45.91 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:46.32 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.41 |
(+9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:53.45 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.76 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
2:57.46 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.48 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:28.52 |
+56.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.32 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 15.36.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m sku P13, M 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.54 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:17.55 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
3:20.83 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.42 |
(-21.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:22.07 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:24.73 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.95 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:28.08 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.36 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:36.89 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.37 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Jan-Oskar Rantanen |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
- |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m sku P13, M 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.00 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:24.57 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.69 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:26.83 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.72 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:27.49 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.65 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:35.46 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Nurminen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:41.54 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.66 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:45.69 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.97 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
3:01.25 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
3:01.93 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
3:08.83 |
+47.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.92 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 15.39.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m su T10, N 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valeria Tähtinen |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
|
50.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.58 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Teerialho |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.91 |
|
52.56 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.76 |
|
52.69 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.86 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Tauluvuori |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.68 |
|
54.59 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tita Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
+0.56 |
|
56.86 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teea Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
+0.69 |
|
57.25 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeda Sofia Koskinen |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.75 |
|
57.85 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Ruohomäki |
2014 |
Rauman Uimaseura |
+0.64 |
|
58.02 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.65 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.85 |
|
59.68 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.63 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
+0.63 |
|
1:02.32 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
|
1:09.41 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilja-Alona Haikonen |
2014 |
Salon Uimarit |
+0.56 |
|
1:16.06 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Määttänen |
2016 |
Salon Uimarit |
+1.24 |
|
1:23.73 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iina Vaajapuro |
2016 |
Salon Uimarit |
+0.91 |
|
1:34.46 |
+44.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Sahla |
2014 |
Salon Uimarit |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m su T10, N 11 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.57 |
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
33.58 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
35.83 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
37.07 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
+0.65 |
|
37.22 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taina Martikainen |
1978 |
Elite Uinti ry |
+0.76 |
|
39.65 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
|
40.54 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
+0.65 |
|
41.42 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
|
45.11 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.89 |
|
46.31 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanni Blom |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
|
46.71 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilona Carpelan |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.84 |
|
48.88 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
49.52 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida korpihuhta |
2009 |
Someron Esa |
+0.68 |
|
51.16 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida-Riikka Pylkäs |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
|
52.29 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Helmi Anette Falck |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
|
52.35 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
|
54.41 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Varpu Karrila |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.95 |
|
55.40 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
|
56.26 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.10 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ursula Immonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.04.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m su P11, M 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.62 |
|
45.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petr Lovinskii |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.65 |
|
47.50 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Jaakkola |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.71 |
|
47.95 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeti Ruohomäki |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.63 |
|
50.87 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.07 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Granroth |
2013 |
Kimito Sportförening |
+0.61 |
|
56.87 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.85 |
|
58.77 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santeri Razin |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.56 |
|
1:03.48 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesper Wendelin |
2012 |
Kimito Sportförening |
+0.64 |
|
1:04.92 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Akseli Lindqvist |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
jooseppi pyykkö |
2013 |
Uinti-Vakka |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m su P11, M 12 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
29.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
31.26 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.60 |
|
31.81 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Alanen |
1990 |
Someron Esa |
+0.53 |
|
32.28 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
|
39.03 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
|
39.58 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Vuorio |
2007 |
Kimito Sportförening |
+0.70 |
|
50.67 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
zhuoer song |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.59 |
|
52.64 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Järviö |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
|
58.29 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 15.56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.04.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m sku Masters Naiset 35-39 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Paakkunainen |
1987 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.21.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m sku Masters Miehet 85-89 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m sku Masters Miehet 45-49 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarno Nurminen |
1976 |
Salon Uimarit |
+0.61 |
|
1:25.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.22.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m pu T12, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m pu T12, N 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.42 |
|
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:25.60 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.24.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m pu P13, M 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.45 |
|
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.19 |
(-9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:37.53 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:47.17 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m pu P13, M 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.54 |
|
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:10.30 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Vehmas |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:13.77 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:16.84 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:19.62 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.56 |
|
1:40.81 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.24.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 800m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
10:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.87 |
|
11:13.65 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:35.65 |
(+38.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
11:35.99 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.41.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 800m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
10:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:59.37 |
(+9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Kakko |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
10:21.48 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:10.69 |
(+10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.40.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 4x50m Sekauinti Seka 2N+2M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Salon Uimarit Edu |
18 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
1:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Matias Saarinen |
2006 |
06A268 |
+0.61 |
29.15 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
05A633 |
+0.39 |
30.76 |
|
|
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Saima Peltonen |
2007 |
07A481 |
+0.18 |
29.78 |
|
|
|
|
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
08A063 |
+0.25 |
25.58 |
|
|
|
|
1:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus Espoo |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:03.34 |
+8.07 |
|
|
|
|
Alex Stickler |
2008 |
08A717 |
+0.73 |
29.86 |
|
|
|
|
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minni Kovalainen |
2008 |
08A196 |
-.-- |
37.37 |
|
|
|
|
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
07A907 |
-.-- |
27.45 |
|
|
|
|
1:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Martikainen |
2008 |
08A343 |
-.-- |
28.66 |
|
|
|
|
2:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo 2 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:03.40 |
+8.13 |
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
+0.68 |
30.19 |
|
|
|
|
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Kivi Kontinen |
2008 |
08B236 |
+0.31 |
33.86 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
09A324 |
-.-- |
31.19 |
|
|
|
|
1:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
-.-- |
28.16 |
|
|
|
|
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raision Urheilijat |
22 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
2:04.90 |
+9.63 |
|
|
|
|
Kerttu Virta |
2006 |
06A088 |
+0.76 |
34.66 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Maliranta |
2004 |
04A154 |
|
38.19 |
|
|
|
|
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Gustafsson |
2002 |
02B009 |
+0.12 |
27.05 |
|
|
|
|
1:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pyry Kurunsaari |
2001 |
01A729 |
+0.25 |
25.00 |
|
|
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vesihelmen Uimaseura |
16 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:10.51 |
+15.24 |
|
|
|
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
08A360 |
+0.58 |
32.58 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Salo |
2007 |
07A366 |
-.-- |
33.15 |
|
|
|
|
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kiia Koivisto |
2007 |
07A314 |
-.-- |
34.15 |
|
|
|
|
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Koivisto |
2010 |
10A054 |
-.-- |
30.63 |
|
|
|
|
2:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo Jokerijoukkue |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:13.06 |
+17.79 |
|
|
|
|
Severi Tammihovi |
2009 |
09A062 |
+0.67 |
32.53 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
08A395 |
-.-- |
39.49 |
|
|
|
|
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
08A193 |
-.-- |
33.54 |
|
|
|
|
1:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Tuomainen |
2008 |
08A194 |
-.-- |
27.50 |
|
|
|
|
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SalU seka rollo1 |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:42.50 |
+47.23 |
|
|
|
|
Heta Lesonen |
2011 |
11A145 |
+0.93 |
46.28 |
|
|
|
|
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
10A639 |
-.-- |
39.90 |
|
|
|
|
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
10A257 |
-.-- |
43.64 |
|
|
|
|
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmiina Härri |
2011 |
11A109 |
-.-- |
32.68 |
|
|
|
|
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SalU seka rollo2 |
12 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:59.34 |
+1:04.0 |
|
|
|
|
Fanni Karttunen |
2012 |
12A037 |
+0.78 |
51.30 |
|
|
|
|
51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Andersson |
2011 |
11A294 |
-.-- |
46.23 |
|
|
|
|
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hägerström |
2012 |
12A238 |
-.-- |
44.09 |
|
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Urho Tammi |
2011 |
11A151 |
-.-- |
37.72 |
|
|
|
|
2:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SalU seka rollo3 |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 ru osuus alkoi vu |
|
|
|
Ida Sjöblom |
2011 |
11A538 |
+0.75 |
52.45 |
|
|
|
|
52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
13A156 |
-.-- |
49.78 |
|
|
|
|
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
10A618 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Kuusisto |
2012 |
12A239 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 16.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16.53.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Rintauinti T13, Naiset 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.06 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:39.62 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Rintauinti T13, Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
2:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.47 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
3:03.70 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.74 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.13.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Rintauinti P14, Miehet 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nurminen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.26 |
(-18.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
3:20.16 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.75 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:42.06 |
+40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Rintauinti P14, Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
|
2:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.79 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
3:09.80 |
+52.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.26 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.13.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Vapaauinti T11, Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:35.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.73 |
(+8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:37.60 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.54 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:45.38 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.78 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Keto-oja |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:45.83 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.63 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valeria Tähtinen |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:48.10 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.36 |
(-16.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilli Lappalainen |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:49.74 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.28 |
(-20.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:05.21 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.29 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Meretniemi |
2012 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
2:06.83 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:06.97 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.78 |
(-18.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:11.64 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.70 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:12.63 |
+37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Sahla |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:17.63 |
+42.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.74 |
(-15.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Vapaauinti T11, Naiset 12 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:05.07 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.52 |
|
1:05.54 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:10.40 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiia Koivisto |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:12.37 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:13.81 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:14.25 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Tapiola |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:21.72 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:22.45 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.93 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:30.04 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:36.20 |
+34.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(-9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Suominen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:36.88 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.18 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellinor Söderström |
2010 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
1:39.26 |
+37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.19.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Vapaauinti P12, Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.38 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:23.65 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.22 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:27.09 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nestor Lindroos |
2011 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
1:33.58 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Huldén |
2011 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
1:38.90 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:41.18 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.25 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Eriksson |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:51.72 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.33 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:54.94 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilho Mäenpää |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:01.88 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.25 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasper Randelin |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Vapaauinti P12, Miehet 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.50 |
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pyry Kurunsaari |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.32 |
|
57.23 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.84 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.51 |
|
58.51 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
59.09 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
59.11 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljam Savolainen |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
59.84 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.43 |
|
1:00.07 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.62 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.51 |
|
1:00.70 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
|
1:00.78 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:01.18 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.36 |
|
1:01.36 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veeti Vehmas |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:01.57 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:09.55 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:10.14 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
1:15.92 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:15.97 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:19.13 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:23.76 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.38.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti T10, Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
52.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilli Lappalainen |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
54.04 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeda Sofia Koskinen |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
57.71 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Teerialho |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:00.69 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teea Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:00.81 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tauluvuori |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:01.15 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valeria Tähtinen |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:01.34 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tita Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:05.38 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.72 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Ruohomäki |
2014 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:05.48 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti T10, Naiset 11 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.55 |
|
30.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
36.53 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
36.63 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilda Jaakkola |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.46 |
|
38.36 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
39.27 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kiia Koivisto |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
39.55 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
42.99 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija-Leena Tuovinen |
1961 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
56.10 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.85 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Maliranta |
2004 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.39.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Rintauinti P11, Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
51.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.50 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petr Lovinskii |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
51.98 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
53.58 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Jaakkola |
2013 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
53.92 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.78 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reeti Ruohomäki |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
58.99 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.26 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Laakso |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
59.17 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santeri Razin |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:04.90 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasper Randelin |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:12.44 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilho Mäenpää |
2014 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:34.46 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Salo |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Venni Pyykkö |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Rintauinti P11, Miehet 12 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Viljanen |
1987 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.47 |
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
32.34 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
32.76 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
|
33.51 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Kakko |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
38.65 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
39.69 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
42.34 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jarno Nurminen |
1976 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
|
42.66 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.69 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nestor Lindroos |
2011 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
58.40 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.43.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti T12, Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.76 |
|
1:43.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Rautsalmi |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
|
1:57.77 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
|
2:05.34 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.12 |
(+11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.91 |
|
2:06.42 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.96 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Meretniemi |
2012 |
Kimito Sportförening |
+0.69 |
|
2:15.12 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
+1.00 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Emma Keto-oja |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti T12, Naiset 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.61 |
|
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.61 |
|
1:13.72 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:15.68 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:16.61 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:20.18 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.78 |
|
1:24.33 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.80 |
|
1:25.99 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.85 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
|
1:32.68 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.12 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
|
1:32.79 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aada Tapiola |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
|
1:34.18 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
+1.03 |
|
1:47.82 |
+37.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.44 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
|
1:53.82 |
+43.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.21 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellinor Söderström |
2010 |
Kimito Sportförening |
+0.77 |
|
1:53.97 |
+43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17.52.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Selkäuinti P13, Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
|
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.79 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.58 |
|
1:35.38 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.04 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.59 |
|
1:53.72 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.14 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Severi Nilsson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
|
1:58.11 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Eriksson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.58 |
|
2:26.38 |
+52.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.04 |
(-11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Selkäuinti P13, Miehet 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
|
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.90 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:09.00 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.57 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.62 |
|
1:10.48 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Alanen |
1990 |
Someron Esa |
+0.52 |
|
1:14.47 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
|
1:18.31 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.78 |
|
1:20.75 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 17.56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 18.00.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4x100m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
09A324 |
-.-- |
31.92 |
1:08.27 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
09A151 |
-.-- |
32.14 |
1:07.06 |
|
|
|
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Martikainen |
2008 |
08A343 |
-.-- |
30.87 |
1:04.84 |
|
|
|
3:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
-.-- |
30.33 |
1:04.49 |
|
|
|
4:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SalU delfiinit |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
5:54.22 |
+1:29.5 |
|
|
|
|
Minttu Ahokas |
2010 |
10B363 |
-.-- |
40.95 |
1:27.49 |
|
|
|
1:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Tapiola |
2010 |
10B125 |
-.-- |
39.96 |
1:24.68 |
|
|
|
2:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heta Lesonen |
2011 |
11A145 |
-.-- |
41.61 |
1:28.96 |
|
|
|
4:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanni Karttunen |
2012 |
12A037 |
-.-- |
42.09 |
1:33.09 |
|
|
|
5:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SalU merihevoset |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
6:13.15 |
+1:48.4 |
|
|
|
|
Olivia Hägerström |
2012 |
12A238 |
-.-- |
44.17 |
1:33.31 |
|
|
|
1:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Keto-oja |
2012 |
12A777 |
-.-- |
48.66 |
1:43.17 |
|
|
|
3:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kivelä |
2010 |
10B270 |
-.-- |
46.29 |
1:41.49 |
|
|
|
4:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmiina Härri |
2011 |
11A109 |
-.-- |
35.70 |
1:15.18 |
|
|
|
6:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SalU simpukat |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sjöblom |
2011 |
11A538 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
13A156 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Savolainen |
2011 |
11A993 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Suominen |
2010 |
10A278 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 18.02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 18.06.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 04.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 4x100m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Stickler |
2008 |
08A717 |
-.-- |
29.67 |
1:02.69 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
07A907 |
-.-- |
28.38 |
58.27 |
|
|
|
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Kivi Kontinen |
2008 |
08B236 |
-.-- |
31.86 |
1:06.98 |
|
|
|
3:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otso Johansson |
2008 |
08A456 |
-.-- |
31.34 |
1:02.80 |
|
|
|
4:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SalU meduusat |
13 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
5:38.46 |
+1:27.7 |
|
|
|
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
10A257 |
-.-- |
40.22 |
1:22.89 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Andersson |
2011 |
11A294 |
-.-- |
42.00 |
1:30.11 |
|
|
|
2:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
10A618 |
-.-- |
39.24 |
1:26.53 |
|
|
|
4:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
10A639 |
-.-- |
36.01 |
1:18.93 |
|
|
|
5:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kimito Sportförening |
12 |
Kimito Sportförening |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
Casper Granroth |
2013 |
13A301 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Wendelin |
2012 |
12A448 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nestor Lindroos |
2011 |
11A411 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Huldén |
2011 |
11A410 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.3.2023 18.09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 18.09.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|