Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2023 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
14. apr 2023 to 16. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
330 |
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
298 |
43.86 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
282 |
44.65 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
264 |
45.66 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
261 |
45.84 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
247 |
46.66 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
241 |
47.04 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
200 |
50.08 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
194 |
50.60 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
193 |
50.65 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
182 |
51.69 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Nothlev |
2011 |
Rønne Svømme Klub |
|
156 |
54.33 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
143 |
55.91 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
135 |
57.04 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
117 |
59.76 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikayla Schlippe-Steffensen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 14:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
215 |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
211 |
49.14 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
211 |
49.16 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
197 |
50.31 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
51.75 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
178 |
52.00 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
152 |
54.79 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
149 |
55.25 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
118 |
59.59 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
108 |
1:01.43 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
99 |
1:03.32 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
96 |
1:03.91 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 14:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Gammelmark West |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
199 |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
57.58 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Barbara Sølager |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
128 |
58.11 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
125 |
58.54 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
107 |
1:01.61 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
89 |
1:05.44 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
89 |
1:05.48 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
56 |
1:16.23 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
- |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 14:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-04-2023 14:54.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|