Resultat för Gentofte Open Langebane 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2023 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
14. apr 2023 to 16. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 18-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
537 |
29.11 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
502 |
29.77 |
+0.66 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
460 |
30.66 |
+1.55 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
446 |
30.98 |
+1.87 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
420 |
31.60 |
+2.49 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 08:41:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
615 |
27.82 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
608 |
27.94 |
+0.12 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
602 |
28.02 |
+0.20 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
591 |
28.20 |
+0.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
540 |
29.05 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
524 |
29.35 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
518 |
29.47 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
518 |
29.47 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
506 |
29.70 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Marie Vendborg |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
500 |
29.82 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
491 |
30.00 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
488 |
30.06 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
475 |
30.33 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
472 |
30.39 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
469 |
30.45 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
462 |
30.61 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
461 |
30.62 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
460 |
30.66 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
30.72 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
452 |
30.84 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
439 |
31.14 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
439 |
31.14 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
433 |
31.28 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
429 |
31.37 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
423 |
31.51 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
415 |
31.73 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
412 |
31.80 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
410 |
31.85 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
409 |
31.88 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
408 |
31.89 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
32.41 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
388 |
32.45 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
387 |
32.46 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
371 |
32.92 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
367 |
33.04 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
354 |
33.44 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
313 |
34.86 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
235 |
38.35 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 08:41:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 12-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
534 |
29.17 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
492 |
29.97 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
484 |
30.13 |
+0.96 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
465 |
30.55 |
+1.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
464 |
30.56 |
+1.39 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
461 |
30.62 |
+1.45 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
30.69 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
451 |
30.85 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
449 |
30.91 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
442 |
31.07 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
31.20 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
434 |
31.24 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
432 |
31.30 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
425 |
31.47 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
423 |
31.53 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
421 |
31.56 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
419 |
31.63 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
404 |
32.00 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
404 |
32.01 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
397 |
32.19 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
388 |
32.44 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
384 |
32.55 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
379 |
32.68 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
373 |
32.87 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
373 |
32.87 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
369 |
32.98 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
369 |
32.98 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
365 |
33.11 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
363 |
33.17 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
363 |
33.18 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
356 |
33.38 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
348 |
33.62 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
344 |
33.75 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
340 |
33.89 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
340 |
33.91 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
338 |
33.97 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Celine Bay Eskestad |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
336 |
34.03 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
335 |
34.07 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
332 |
34.16 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
332 |
34.17 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
329 |
34.26 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
325 |
34.42 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
324 |
34.43 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
322 |
34.51 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
316 |
34.74 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
316 |
34.75 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
312 |
34.87 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
291 |
35.70 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
279 |
36.22 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
277 |
36.28 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
265 |
36.85 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
239 |
38.11 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
235 |
38.35 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2023 08:41:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-04-2023 08:41.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|