Results for Gentofte Open Langebane 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2023 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
14. apr 2023 to 16. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Rygsvømning Damer 18-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
608 |
31.84 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
490 |
34.21 |
+2.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
385 |
37.06 |
+5.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 10:49:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
549 |
32.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
500 |
33.98 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
499 |
34.00 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
458 |
34.99 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
449 |
35.23 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.81 |
443 |
35.37 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
443 |
35.38 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.86 |
443 |
35.39 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Alberte Marie Vendborg |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.80 |
443 |
35.39 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
440 |
35.47 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
418 |
36.06 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
389 |
36.93 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.69 |
388 |
36.98 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
383 |
37.13 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.91 |
376 |
37.38 |
+4.45 |
|
DI |
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
355 |
38.10 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
337 |
38.77 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.90 |
207 |
45.54 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 10:49:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
554 |
32.85 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
463 |
34.87 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
441 |
35.44 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
437 |
35.54 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
420 |
36.01 |
+3.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
400 |
36.60 |
+3.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
396 |
36.71 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
384 |
37.10 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
370 |
37.56 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
342 |
38.57 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.68 |
331 |
38.97 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
323 |
39.29 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
318 |
39.52 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
307 |
39.98 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
305 |
40.07 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
305 |
40.08 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
298 |
40.35 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
292 |
40.63 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Celine Bay Eskestad |
2010 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
286 |
40.93 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
280 |
41.20 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.79 |
272 |
41.60 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.85 |
177 |
48.01 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 10:49:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2023 11:00.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|