Resultat för Gentofte Open Langebane 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2023 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
14. apr 2023 to 16. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Damer 18-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
597 |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
558 |
29.66 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
510 |
30.56 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
496 |
30.86 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
454 |
31.77 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
441 |
32.09 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 17:17:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
563 |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
533 |
30.13 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
507 |
30.63 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
504 |
30.69 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
491 |
30.96 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
479 |
31.22 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 17:17:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
477 |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
457 |
31.70 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
449 |
31.89 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
411 |
32.85 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
371 |
33.99 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
348 |
34.73 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 17:17:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2023 17:17.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|