Resultat för Taastrup open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag FINALER
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
27.10 |
|
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
27.31 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
30.77 |
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
455 |
30.77 |
|
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
433 |
31.27 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
375 |
32.81 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
351 |
33.55 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
299 |
35.37 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
287 |
35.88 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
286 |
35.89 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.70 |
256 |
37.24 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 |
|
|
|
|
- |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
CR 15-99 |
27.10 |
|
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
27.31 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
30.77 |
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
531 |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
522 |
29.38 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
498 |
29.85 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
497 |
29.88 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Stańczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
494 |
29.93 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.83 |
484 |
30.13 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.53 |
472 |
30.40 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
469 |
30.45 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
455 |
30.77 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
440 |
31.10 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
27.10 |
|
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
27.31 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
30.77 |
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
654 |
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
649 |
27.33 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Guðbjörg Bjartey Guðmundsd |
2005 |
Iceland |
+0.73 |
643 |
27.41 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
638 |
27.49 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
606 |
27.97 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.87 |
586 |
28.28 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
585 |
28.30 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
573 |
28.49 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
552 |
28.85 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
526 |
29.32 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:32.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|