Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Indledende |
|
|
CR 16-99 |
22.51 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklub |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
25.69 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
27.73 |
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
395 |
28.48 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
374 |
29.02 |
+0.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
327 |
30.33 |
+1.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
310 |
30.88 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
296 |
31.36 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
294 |
31.43 |
+2.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
280 |
31.94 |
+3.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
278 |
32.03 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.62 |
271 |
32.28 |
+3.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.70 |
269 |
32.39 |
+3.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
268 |
32.41 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
268 |
32.42 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
259 |
32.78 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
255 |
32.97 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
252 |
33.10 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
251 |
33.13 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
247 |
33.29 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
247 |
33.30 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
240 |
33.62 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
239 |
33.68 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
239 |
33.68 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.62 |
238 |
33.70 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
225 |
34.34 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
220 |
34.60 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
213 |
35.00 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
201 |
35.66 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.88 |
199 |
35.80 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
198 |
35.86 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.61 |
195 |
36.01 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
189 |
36.38 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.78 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
+0.64 |
186 |
36.63 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
186 |
36.63 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
181 |
36.96 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Asmussen |
2011 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.74 |
176 |
37.28 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
174 |
37.41 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.62 |
174 |
37.41 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
168 |
37.85 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
161 |
38.39 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
160 |
38.47 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
159 |
38.59 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
152 |
39.12 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.02 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
151 |
39.22 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.90 |
148 |
39.49 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
147 |
39.59 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.79 |
133 |
40.94 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
118 |
42.62 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aksel Xander Krogh Bill |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.86 |
116 |
42.80 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-23.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.91 |
106 |
44.06 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.84 |
106 |
44.12 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
96 |
45.63 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Arthur Rosselló-Tang |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.94 |
36 |
1:03.18 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
CR 16-99 |
22.51 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklub |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
25.69 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
27.73 |
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Iceland |
+0.79 |
522 |
25.96 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
491 |
26.49 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
477 |
26.76 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.77 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.50 |
472 |
26.84 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
451 |
27.26 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
443 |
27.42 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
442 |
27.45 |
+1.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
435 |
27.58 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
423 |
27.84 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.54 |
423 |
27.85 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
417 |
27.97 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
412 |
28.09 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
411 |
28.11 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.75 |
410 |
28.13 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.71 |
408 |
28.17 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
402 |
28.32 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
394 |
28.50 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.64 |
392 |
28.55 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
388 |
28.65 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
386 |
28.70 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
381 |
28.83 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
375 |
28.98 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
372 |
29.05 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
366 |
29.23 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
362 |
29.33 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
355 |
29.53 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
343 |
29.85 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
342 |
29.88 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.59 |
303 |
31.11 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
303 |
31.11 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
298 |
31.30 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
294 |
31.43 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
283 |
31.82 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
277 |
32.05 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
254 |
33.00 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
245 |
33.38 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
242 |
33.53 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
230 |
34.10 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Indledende |
|
|
CR 16-99 |
22.51 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklub |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
25.69 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
27.73 |
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
801 |
22.51 |
|
|
|
Q |
CR 16-999 år |
|
|
|
Entry time: 22.48 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
617 |
24.56 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.36 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristján Magnússon |
2005 |
Iceland |
+0.67 |
608 |
24.68 |
+2.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.23 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
600 |
24.79 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
585 |
24.99 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
578 |
25.10 |
+2.59 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.39 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
578 |
25.10 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
571 |
25.20 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
563 |
25.31 |
+2.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
559 |
25.37 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.28 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
557 |
25.41 |
+2.90 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.49 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
551 |
25.50 |
+2.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
550 |
25.52 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
549 |
25.53 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.58 |
548 |
25.54 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
548 |
25.55 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
536 |
25.74 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.85 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
532 |
25.80 |
+3.29 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
Karlshamns Simklubb |
+0.72 |
524 |
25.92 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.70 |
521 |
25.98 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
514 |
26.10 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
511 |
26.14 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
504 |
26.26 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
499 |
26.36 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.54 |
496 |
26.40 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.81 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
492 |
26.47 |
+3.96 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.61 |
487 |
26.57 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
485 |
26.61 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
472 |
26.84 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
470 |
26.88 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
+0.71 |
468 |
26.92 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.47 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.71 |
456 |
27.16 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
456 |
27.16 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
449 |
27.29 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
424 |
27.82 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
+0.85 |
413 |
28.07 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
386 |
28.71 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
+0.80 |
365 |
29.25 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.67 |
340 |
29.95 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ayman Darouiche |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
316 |
30.68 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Asmussen |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 14:12.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|