Resultater for Taastrup open 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag FINALER
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
CR 16-99 |
29.38 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
30.72 |
|
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
37.58 |
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
324 |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
283 |
39.50 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
258 |
40.76 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
221 |
42.87 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
217 |
43.13 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
212 |
43.52 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.03 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
199 |
44.40 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.23 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
196 |
44.62 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.56 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
196 |
44.63 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.49 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
182 |
45.77 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 19:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
CR 16-99 |
29.38 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
30.72 |
|
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
37.58 |
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
583 |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Iceland |
+0.63 |
519 |
32.28 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Björnsson |
2008 |
Iceland |
+0.67 |
491 |
32.89 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.51 |
434 |
34.25 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Iceland |
+0.73 |
427 |
34.46 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
393 |
35.42 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
370 |
36.14 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
368 |
36.19 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
338 |
37.25 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 19:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
CR 16-99 |
29.38 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
30.72 |
|
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
37.58 |
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
647 |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
548 |
31.70 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristján Magnússon |
2005 |
Iceland |
+0.61 |
535 |
31.96 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
493 |
32.83 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
476 |
33.22 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
475 |
33.24 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
468 |
33.42 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.78 |
457 |
33.68 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
445 |
33.98 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 19:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 19:06.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|