Results for Taastrup open 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer - Finale |
|
|
CR 16-99 |
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 14-15 |
2:14.52 |
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
12-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
2:43.01 |
|
|
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
12-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
590 |
2:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.49 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.71 |
553 |
2:16.35 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.52 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
550 |
2:16.56 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.92 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
538 |
2:17.53 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.51 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
524 |
2:18.75 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.12 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
515 |
2:19.61 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.15 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
504 |
2:20.56 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.07 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
490 |
2:21.95 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.51 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
469 |
2:23.98 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.62 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
460 |
2:24.97 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.73 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 17:38.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|