Resultater for Taastrup open 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
CR 16-99 |
22.34 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklub |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
25.69 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
27.73 |
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
407 |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
384 |
28.76 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
338 |
30.01 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
314 |
30.75 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
300 |
31.23 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
298 |
31.30 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
290 |
31.58 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
271 |
32.29 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
269 |
32.37 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.59 |
264 |
32.58 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
CR 16-99 |
22.34 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklub |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
25.69 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
27.73 |
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Iceland |
+0.66 |
512 |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
507 |
26.22 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
496 |
26.41 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.68 |
487 |
26.56 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
483 |
26.65 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
459 |
27.09 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
459 |
27.10 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
447 |
27.34 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
427 |
27.76 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
426 |
27.77 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
CR 16-99 |
22.34 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklub |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
25.69 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
27.73 |
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
819 |
22.34 |
|
|
|
CR 16-999 år |
|
|
|
Entry time: 22.51 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
632 |
24.36 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristján Magnússon |
2005 |
Iceland |
+0.63 |
613 |
24.61 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.68 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
609 |
24.66 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
600 |
24.78 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.10 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
597 |
24.83 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
592 |
24.89 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
578 |
25.09 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.20 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
575 |
25.14 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.52 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.74 |
542 |
25.64 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:38.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|