Results for Taastrup open 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
1:11.15 |
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
1:15.64 |
|
|
|
Margrét Anna Lapas |
2009 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
1:19.32 |
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
528 |
1:19.32 |
|
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland |
+0.65 |
508 |
1:20.35 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
283 |
1:37.62 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.28 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.87 |
275 |
1:38.57 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.28 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
250 |
1:41.77 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.80 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
233 |
1:44.11 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
225 |
1:45.31 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.19 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.89 |
225 |
1:45.39 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.85 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
224 |
1:45.52 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.11 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
213 |
1:47.26 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.24 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
CR 15-99 |
1:11.15 |
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
1:15.64 |
|
|
|
Margrét Anna Lapas |
2009 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
1:19.32 |
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margrét Anna Lapas |
2009 |
Iceland |
+0.76 |
609 |
1:15.64 |
|
|
|
CR 13-14 år |
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
558 |
1:17.85 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.22 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
522 |
1:19.61 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
503 |
1:20.63 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
493 |
1:21.17 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
479 |
1:21.92 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
446 |
1:23.93 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
433 |
1:24.71 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
431 |
1:24.87 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
416 |
1:25.86 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
1:11.15 |
|
|
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
1:15.64 |
|
|
|
Margrét Anna Lapas |
2009 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
1:19.32 |
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
695 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
687 |
1:12.66 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
686 |
1:12.70 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
626 |
1:14.93 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
591 |
1:16.40 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
573 |
1:17.21 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.84 |
569 |
1:17.39 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
533 |
1:19.05 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
471 |
1:22.40 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
457 |
1:23.22 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:08.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|