Results for Taastrup open 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
CR 16-99 |
4:06.17 |
|
|
|
Sander F. Høyrup Johns |
2007 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
4:12.70 |
|
|
|
Hólmar Grétarsson |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
4:45.74 |
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.88 |
417 |
4:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.52 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.54 |
390 |
5:00.98 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.15 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.62 |
382 |
5:03.16 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.75 |
382 |
5:03.18 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.98 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
352 |
5:11.43 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.14 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
290 |
5:32.14 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.97 |
(-13.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
268 |
5:41.20 |
+46.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.91 |
(+14.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.77 |
262 |
5:43.65 |
+49.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.00 |
(-1:16.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
254 |
5:47.12 |
+52.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.84 |
(-17.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
245 |
5:51.67 |
+57.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.89 |
(-10.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
243 |
5:52.48 |
+57.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.39 |
(-27.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
239 |
5:54.41 |
+59.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.80 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:52:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
CR 16-99 |
4:06.17 |
|
|
|
Sander F. Høyrup Johns |
2007 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
4:12.70 |
|
|
|
Hólmar Grétarsson |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
4:45.74 |
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hólmar Grétarsson |
2008 |
Iceland |
+0.71 |
660 |
4:12.70 |
|
|
|
|
CR 14-15 år |
|
|
|
Entry time: 4:10.70 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnús Viðir Jónsson |
2008 |
Iceland |
+0.71 |
577 |
4:24.28 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.97 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Iceland |
+0.75 |
554 |
4:27.92 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.85 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
553 |
4:28.03 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.68 |
(+13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Karl Björnsson |
2008 |
Iceland |
+0.71 |
540 |
4:30.22 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.06 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.70 |
540 |
4:30.22 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.46 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
538 |
4:30.47 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.67 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
530 |
4:31.81 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.07 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
529 |
4:32.08 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.66 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
503 |
4:36.65 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.84 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.61 |
500 |
4:37.25 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.36 |
(+8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
489 |
4:39.30 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.38 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Árni Þór Pálmason |
2009 |
Iceland |
+0.50 |
485 |
4:40.01 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.90 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
466 |
4:43.80 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.49 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
455 |
4:45.95 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.00 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
454 |
4:46.19 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.20 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
450 |
4:47.08 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.13 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
450 |
4:47.10 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.55 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
448 |
4:47.59 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.14 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.75 |
438 |
4:49.74 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.59 |
(+9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.66 |
429 |
4:51.76 |
+39.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.82 |
(+7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
426 |
4:52.41 |
+39.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.95 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
425 |
4:52.65 |
+39.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.20 |
(-1:05.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
414 |
4:55.17 |
+42.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.13 |
(-11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.62 |
390 |
5:01.02 |
+48.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.88 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
377 |
5:04.51 |
+51.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.23 |
(-16.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
371 |
5:06.13 |
+53.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.18 |
(+9.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
369 |
5:06.61 |
+53.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.05 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
364 |
5:08.11 |
+55.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.49 |
(-9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
361 |
5:08.89 |
+56.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.28 |
(-11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
358 |
5:09.73 |
+57.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
347 |
5:13.04 |
+1:00.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.00 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
347 |
5:13.04 |
+1:00.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(-36.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
344 |
5:13.96 |
+1:01.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.20 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
331 |
5:17.86 |
+1:05.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.00 |
(-1:42.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
307 |
5:26.09 |
+1:13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.00 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
267 |
5:41.42 |
+1:28.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.79 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.64 |
230 |
5:58.88 |
+1:46.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.00 |
(-1:01.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:52:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
CR 16-99 |
4:06.17 |
|
|
|
Sander F. Høyrup Johns |
2007 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
4:12.70 |
|
|
|
Hólmar Grétarsson |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
4:45.74 |
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
714 |
4:06.17 |
|
|
|
|
CR 16-999 år |
|
|
|
Entry time: 4:04.88 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
685 |
4:09.55 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.33 |
(+9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
683 |
4:09.78 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.91 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
661 |
4:12.59 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.29 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
633 |
4:16.22 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.54 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björn Yngvi Guðmundsson |
2007 |
Iceland |
+0.47 |
620 |
4:17.99 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.85 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
616 |
4:18.61 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.12 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
613 |
4:18.98 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.28 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
603 |
4:20.42 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.23 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
594 |
4:21.76 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.36 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
577 |
4:24.26 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.20 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
566 |
4:25.89 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.43 |
(+9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
544 |
4:29.51 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.92 |
(-51.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
526 |
4:32.61 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.25 |
(-13.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
511 |
4:35.18 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.73 |
(+15.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
510 |
4:35.42 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.87 |
(+11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
500 |
4:37.22 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.02 |
(-43.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
497 |
4:37.81 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.09 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
495 |
4:38.04 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.54 |
(+20.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
495 |
4:38.15 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.56 |
(+8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
495 |
4:38.16 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.38 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
494 |
4:38.31 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.93 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
494 |
4:38.36 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.51 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
485 |
4:39.92 |
+33.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.27 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
481 |
4:40.85 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.96 |
(+13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.54 |
426 |
4:52.30 |
+46.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.30 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
400 |
4:58.49 |
+52.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.14 |
(+9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
390 |
5:01.17 |
+55.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.72 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.59 |
344 |
5:13.84 |
+1:07.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.49 |
(-13.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:52:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 16:53.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|